Skocz do zawartości
memphis21

OnePlus 2- dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

vonski

- aparat ciągle 13/5 Mp

Ale za to z OIS, więc powinna być spora różnica w jakości.

- ekran taki sam FullHD

Wg pierwszych "hands-on'ów" ma lepsze kolory i kontrast, ale słabszą jasność i widoczność na słońcu. Ciekawe, czy uda im się uniknąć zasikanych wersji :)

- dużo lepszy CPU

Wcale nie tak dużo, do tego monstrualne problemy z grzaniem. Ze Snapem 810 nie poradził sobie HTC i Sony (grzeją się niemiłosiernie), odpuścił go Sasmung i LG. Wierzysz, że maleńka firma z Chin przeskoczyła ten problem? Wątpię.

Xperia Z3+ robi w Antutu 10-12tys więcej, więc przepaści nie ma. Poza tym na Z3 można było puszczać benchmark w kółko, Z3+ przegrzewa się po jednym cyklu i włącza thermal throttling.

- gorszy system OxygenOS, o wsparciu CM jak i custom recovery/root na razie cisza

To mnie właśnie ciekawi, czy zostawią otwarty BL i możliwość modyfikacji i wgrywania softu. Szkoda, że nie będzie oficjalnego CM, ale unofficial pewnie pojawi się raz dwa. Pierwszego OnePlus kupiłem w 90% ze względu na CyanogenModa, tu ten wielki (jak dla mnie) atut znikł....

- brak nfc -

- dual sim

Jedno i drugie mi osobiście do życia nie jest niezbędne, ale brak NFC to trochę żart we flagowcu z 2015r....

Pewnie i tak go kupię, bo taka już moja geekowska natura :), ale z pewnością poczekam do recenzji i relacji na temat grzania. Bo głównie to mnie niepokoi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Yanos

Na oficjalnym forum OP kilkukrotnie było wspominane, iż Snap 810 w OPT ma odgórnie zmniejszone taktowanie rdzeni na 1.8 GHz. Ktoś może to potwierdzić ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    M3ntoR

@up 
    Potwierdzam

Ogólnie to telefon nie wywołał u mnie takiego WOOOOOW jak była w przypadku OPO, ale i tak jest według mnie fantastyczny.

Przede wszystkim aparat, który ma w końcu OIS i focus łapiący laserowo. 13 mpx ale uzyto więcej światłoczułych pikseli o wymiaarach 1,3 x 13, czyli najwiekszych jakie dotychcasz zastosowano w telefonie.

Bardzo dobrą robotę robi też Czytnik lini. Łapie na momencie bez żadnego przesuwania, wystarczy przyłożyć paluch. Chłopaki z Androicentral napisali, że na 100 skanowań, 100% było poprawnych, bez najmniejszych problemów.

Moc, niezaprzeczalnie bardzo duża, w szczególności 4 gb lpddr4.

No i OxygenOS. czyli rozszerzony AOSP o modyfikacje ;)

Ogólnie czekam na invite! 

#HypeOrGTFO

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500
    Wcale nie tak dużo, do tego monstrualne problemy z grzaniem. Ze Snapem 810 nie poradził sobie HTC i Sony (grzeją się niemiłosiernie), odpuścił go Sasmung i LG. Wierzysz, że maleńka firma z Chin przeskoczyła ten problem?

Zobaczymy. Przypominam, że OneplusOne przeskoczył te problemy, a LG G3 się grzał jak piec i już po 5 minutach odmawiał nagrywania filmu 4k. A oba miały ten sam procesor.

Moc, niezaprzeczalnie bardzo duża, w szczególności 4 gb lpddr4.

No w Antutu dostaje prawie 70k. Aczkolwiek, tak ogólnie mówiąc. Posiadając OnePlus One nie czuję szczególnej potrzeby zmiany. Dla mnie wydajność jest wystarczająca - i tak wszystko śmiga błyskawicznie. Niewiele bym miał korzyści z przejścia na OnePlus2. No może jedynie stabilizacja optyczna i lepszy autofocus w kamerze byłyby miłymi dodatkami.

Myślę, że zostanę przy OnePlus One co najmniej tak długo, jak długo będzie miał oficjalne wsparcie Cyanogenmoda (mam na myśli oficjalne buildy najnowszego CM nightly)

Edytowane przez giaur500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wodniak

Jednak lipa ten cały 1+2 jakbym miał zrezygnować z samsunga to jedynie na rzecz Huawei P8. Reszta to trochę bidą zalatuje :D

Wysłane z mojego SM-N910C

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    M3ntoR

Bez zgryźliwości ale z galaxy s5 to bym się przesiadł nawet na My Phone'a jakiegoś...

Dla mnie aprat w telefonie to element kluczowy i tylko z tego powodu oddałem jakis czas temu zonie OPO, a sam przytuliłem Note 4, którego wygrałem (sam bym nigdy tego wątpliwego "flagowca" nie kupił)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vites

Na oficjalnym forum OP kilkukrotnie było wspominane, iż Snap 810 w OPT ma odgórnie zmniejszone taktowanie rdzeni na 1.8 GHz. Ktoś może to potwierdzić ? 

Wystarczy wejsc na strone oneplus.net aby zobaczyc w specyfikacji, ze tak wlasnie jest. 

Przede wszystkim aparat, który ma w końcu OIS i focus łapiący laserowo. 13 mpx ale uzyto więcej światłoczułych pikseli o wymiaarach 1,3 x 13, czyli najwiekszych jakie dotychcasz zastosowano w telefonie.

Dla uscislenia to pixele 1,3x1,3um nie sa najwieksze zastosowane w jakimkolwiek sensorze umieszczonym w telefonie tylko w sensorze o rozdzielczosci 13Mpix zastosowanym w telefonie. Matryce 8Mpix w iPhone 4S/5/5C maja pixele 1,4x1,4um a w iPhone 5S/6/6+ maja jeszcze wieksze pixele 1,5x1,5um.

Edytowane przez Vites
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    M3ntoR

Dla uscislenia to pixele 1,3x1,3um nie sa najwieksze zastosowane w jakimkolwiek sensorze umieszczonym w telefonie tylko w sensorze o rozdzielczosci 13Mpix zastosowanym w telefonie. Matryce 8Mpix w iPhone 4S/5/5C maja pixele 1,4x1,4um a w iPhone 5S/6/6+ maja jeszcze wieksze pixele 1,5x1,5um.

Oczywiście masz racje, przepraszam za nieścisłość ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    memphis21

Gdzie się można zapisać na "listę oczekujących" :-)

Oppo Find 7a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi