Skocz do zawartości
memphis21

OnePlus 2- dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

9A4172

Dla mnie nic szczególnego. Odgrzewany kotlet.

- kontrowersyjny procesor, który może robić za patelnie do jajek

- aparat, który można potłuc o kant d. bazując na pierwszym +1, ani sprzętowo nie był dobry, ani softwareowo. Teraz dodali stabilizację, ale nie wiadomo czy jest ona chociaż dobra, software zostanie badziewiem jakim był

- niewymienna bateria

- kilka godzin ładowania telefonu co jest śmieszne

- brak SD, NFC, ładowania bezprzew.

- wysoka cena

Teraz plusy:

+ ładny wygląd

+ dość pojemna bateria

Ogólnie nie, dzieki. Wolę dołożyć i mieć telefon od LG czy Samsunga.

Sony pomijam bo to już dno z tymi Zetkami, Nokia od dawna się nie liczy.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    M3ntoR

@@9A4172

Widze, że Twoja opinia jest bardzo obiektywna i świadczy o tym, że posiadasz mnóstwo informacji na temat OP2

po pierwsze.

-Procesor się nie grzeje, co zostało potwierdzone w testach. 

-Aparat w porównaniu do s6 i lg g4 wypada lepiej. Robi ostrzejsze zdjęcia i lepiej radzi sobie w słabym oświetleniu (to tez zostało potwierdzone w porównaniach

-niewymienna bateria to żaden problem. OnePlus One miał baterie która spokojnie trzyma 3 dni i po roku uzytkowania nadal tyle trzyma (mówie o moim prywatny, OnePlus One, który aktualnie jest w łapkach mojej zony)

-kilka godzin ładowania ro rzeczywiście słaby wynik. Ale to tylko kwestia czasu bo snap 810 ma quick charge, więc pewnie z udpatem dodadzą tą mozliwość

-brak SD, to mały problem. 64 gb to dla wiekszość uzytkowników wystarczjaca pojemność

-brak NFC to rzeczywiscie kontrowersyjna decyzja. Ale powiedzmy sobie szczerze, kiedy z tego skorzystałeś? Android pay i tak nie działa poza stanami....

-wysoka cena? Chyba pomyliłeś telefony. 1700 zł to dużo? No wiadomo lepiej by było za 500 zł ale w porównaniu z innymi apratami to cena i tak jest o połowe niższa.

Nie zapominajmy też o świetnym czytniku lini papilarnych który łapie fantastycznie. Potwierdzone to zostało przez android Central gdzie napisali, że na 100 prób w ciagu całego dnia, 100% przeszło bez najmniejszego problemu.

Poza tym, duzo lepszy wyswietlacz względem poprzednika. jaśniejszy o wiekszym kontraście i kątach widzenia.

Do tego OxygenOS, który jest tak na prawde czystym Androidem rozbudowanym o kustomizacje. No i ciagłę wsparcie producenta pod kątem rozwiązywania problemów i błędów też jest ogromną zaletą.

Edytowane przez M3ntoR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma szybkiego ładowania przez usb-c, to raz.

Dwa - nie ważne jest to, że sie nie grzeje, tylko dlaczego nie. Nawet M9 po wykastrowaniu jest co najwyżej lekko cieple.

Poza tym ja bym poczekał na lepsze testy niż obecnie dostępne

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    memphis21

Dla mnie nic szczególnego. Odgrzewany kotlet.

- kontrowersyjny procesor, który może robić za patelnie do jajek

- aparat, który można potłuc o kant d. bazując na pierwszym +1, ani sprzętowo nie był dobry, ani softwareowo. Teraz dodali stabilizację, ale nie wiadomo czy jest ona chociaż dobra, software zostanie badziewiem jakim był

- niewymienna bateria

- kilka godzin ładowania telefonu co jest śmieszne

- brak SD, NFC, ładowania bezprzew.

- wysoka cena

Teraz plusy:

+ ładny wygląd

+ dość pojemna bateria

Ogólnie nie, dzieki. Wolę dołożyć i mieć telefon od LG czy Samsunga.

Sony pomijam bo to już dno z tymi Zetkami, Nokia od dawna się nie liczy.

Hehehe. To ja mam prawie podobne podejście. Ogólnie mega mi się podoba 1+2, ale dla mnie niestety stał się zerem ze względu na brak wymiennej baterii i baaaardzo długi czas ładowania. Nie docierają do mnie nawet argumenty, że pojemna bateria etc. Podobnie podszedłem do G2, bazując na opiniach innych. A bardzo się zawiodłem. Wiec nadal nie widzę następcy mojego Oppo, a bardzo chce go zmienić. Ciągle jest tylko G4 albo Mi Note Pro

Oppo Find 7a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    M3ntoR

Rozumiem Cie doskonale, po to jest tyle telefonów do wyboru żeby znaleźć dla siebie to co spełnia potrzeby ;)

Dla mnie OP2 ma to co dla mnie najwazniejsze czyli
    -piekny wyswietlacz 5,5
    -Fantastyczny aparat

-No i genialny system który chodzi płynnie nawet po roku bez żadnych wipeów, anwet bez czyszczenia cache. Żadnych zamuł, ścięć. Po prostu nic (mówię w oparciu na OxygenOS z OPO, bo z niego korzystam od premiery )

Edytowane przez M3ntoR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vonski

Jakich testach? Póki co były krótkie hands-on'y. Ten procesor musi się grzać, bo tak jest skonstruowany. Przez zmniejszenie taktowania i lepiej odprowadzającą ciepło obudowę pewnie będzie to mniej upierdliwe niż np. w Z3+.

-Aparat w porównaniu do s6 i lg g4 wypada lepiej. Robi ostrzejsze zdjęcia i lepiej radzi sobie w słabym oświetleniu (to tez zostało potwierdzone w porównaniach

Toś już poszedł po bandzie. Pomijając kolejny raz brak pełnych testów, bo sprzęt jest świeży, to już sama ciemniejsza przesłona raczej "lepszych" zdjęć nie pozwoli uzyskać.

-brak NFC to rzeczywiscie kontrowersyjna decyzja. Ale powiedzmy sobie szczerze, kiedy z tego skorzystałeś? Android pay i tak nie działa poza stanami....

Notorycznie przesyłam swoje zdjęcia żonie i córce po NFC.

Poza tym, duzo lepszy wyswietlacz względem poprzednika. jaśniejszy o wiekszym kontraście i kątach widzenia.

Ja akurat widziałem opinię, chyba na GSMArenie, że wyświetlacz jest ciemniejszy o gorzej widoczny na słońcu. I co?

Generalnie z Twojej wypowiedzi wyłania się straszne fanboystwo. Telefon dopiero co pokazany, ktoś tam się nim pobawił parę minut, nikt go jeszcze nie kupił, a ty już wydajesz wyroki. Sam mam OPO, choć ostatnio częściej leży w szufladzie niż w kieszeni. Podoba mi się dwójka, szczególnie wizualnie, ale opinie typu "super aparat" i "procek sie nie grzeje" raczej pozwolę sobie wyrobić sam.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    M3ntoR

Jakich testach? Póki co były krótkie hands-on'y. Ten procesor musi się grzać, bo tak jest skonstruowany. Przez zmniejszenie taktowania i lepiej odprowadzającą ciepło obudowę pewnie będzie to mniej upierdliwe niż np. w Z3+.

Toś już poszedł po bandzie. Pomijając kolejny raz brak pełnych testów, bo sprzęt jest świeży, to już sama ciemniejsza przesłona raczej "lepszych" zdjęć nie pozwoli uzyskać.

Notorycznie przesyłam swoje zdjęcia żonie i córce po NFC.

Ja akurat widziałem opinię, chyba na GSMArenie, że wyświetlacz jest ciemniejszy o gorzej widoczny na słońcu. I co?

Generalnie z Twojej wypowiedzi wyłania się straszne fanboystwo. Telefon dopiero co pokazany, ktoś tam się nim pobawił parę minut, nikt go jeszcze nie kupił, a ty już wydajesz wyroki. Sam mam OPO, choć ostatnio częściej leży w szufladzie niż w kieszeni. Podoba mi się dwójka, szczególnie wizualnie, ale opinie typu "super aparat" i "procek sie nie grzeje" raczej pozwolę sobie wyrobić sam.

-Na filmiku https://www.youtube.com/watch?v=91av8wCH7CI widać, że grzanie jest ok. Tak samo gry

-Aparat może i ma ciemniejszą przysłonę ale duże piksele 1,3 x 1,3 um co daje bardzo dobre efekty

Tak, jestem fanboyem OP a to dlatego, że sa jedyną firmą która chce utrzymywać tak dobry kontakt z klientami i cały czas zapewniają wsparcie, słuchają, odpowiadają na pytania bez korpo bełkotu.

Za to im chwała.

Edytowane przez M3ntoR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wodniak

Od s6 czy g4 napewno nie robi lepszych fotek ... takich bzdur dawno nie słyszałem ....

Wysłane z mojego SM-N910C

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    memphis21

Ogólnie naprawdę super sprzęt, zwłaszcza design mi się podoba i wymienny tylny panel. A kolejna sprawa, że chciałem teraz mieć telefon z czytnikiem linii papilarnych. Dlaczego skopali i nie dali szybkiego ładowania albo chociaż wymienne baterii... Ehhh.

Oppo Find 7a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tom91

Mnie bardziej interesuje zainteresowanie społeczności tym sprzętem.

Oby dorobił się wsparcia podobnego do HTC HD2, HTC Dream czy kilku innych podobnych.

Oby nie miał zablokowanego bootloadera, bo osobiście cenię sobie Cyanogenmoda. Zwłaszcza po portach od tomqa(Tomasza Figi) na i5700 i od Andromadusa na DZtkę.

W przypadku urządzeń z Windows Phone(może z wyjątkiem właśnie HD2) nie ma aż tak sporych możliwości. Z urządzeniami Appla to już w ogóle rezerwat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi