Skocz do zawartości
memphis21

OnePlus 2- dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

9A4172

@@9A4172

-Procesor się nie grzeje, co zostało potwierdzone w testach. 

To wciąż 810 jakby się nie nazywał. On się grzeje i tu nie ma zmiłuj się - brak patelni uzyskuje się m. in. poprzez mniejsze taktowanie.

-Aparat w porównaniu do s6 i lg g4 wypada lepiej. Robi ostrzejsze zdjęcia i lepiej radzi sobie w słabym oświetleniu (to tez zostało potwierdzone w porównaniach

Pamiętam wielki hype ws. kamery w +1, a rezultat był mierny. Obecnie też jest spory balon i jest lepiej niż w poprzedniku, ale to nie flagowiec z kamerą.

-niewymienna bateria to żaden problem. OnePlus One miał baterie która spokojnie trzyma 3 dni i po roku uzytkowania nadal tyle trzyma (mówie o moim prywatny, OnePlus One, który aktualnie jest w łapkach mojej zony)

Mój SGS II trzyma nawet 5 dni, ale jak stoi nieruszany. Gdy telefon jest narzędziem zabawy to bateria pada, a brak szybkiego ładowania jeszcze bardziej robi z +2 telefon ze średniej półki.

-wysoka cena? Chyba pomyliłeś telefony. 1700 zł to dużo? No wiadomo lepiej by było za 500 zł ale w porównaniu z innymi apratami to cena i tak jest o połowe niższa.

Wysoka jak za taki telefon. Nie wiem jak się zmieniło do końca, ale płacić 1700 zł za fon bez gwarancji (tzn. niby jest, ale to takie widmo), mierny support oraz relatywnie słabe niektóre podzespoły jak procesor patelnia to trochę nie bardzo.

Lepiej dołożyć i kupić telefon z renomowanej marki z pełnym wsparciem.

1700 zł to już Note 4 chodzi,  a ten telefon miażdży +2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    M3ntoR

Mam note 4 tak sie sklada i w moim odczuciu jest slabszy od oneplus one...a co dopiero od 2. Mialem OPO ale kiedys tam sobie zawsze marzylem o note 4. Wygralem go i opo oddalem zonie...teraz chetnie bym sie odmienil ale zona nie chce mulacego note'a...bo prawda jest taka ze w porownaniu do opo to note jest wolny jak kupa. Jedyne plusy to aparat i spen. Ekran...absolutnie nie widze roznicy pomoedzy qhd a fhd...no sorry. Moze jestem slepy

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    9A4172

Tak TW potrafi zamulić i po pewnym czasie tak jest.

Na szczęście są lepsze ROMY, ale tak czy inaczej Samsung nigdy nie będzie mieć tak szybkiego systemu jak czysty Android.

Seria Note to seria biznesowa i chcąc nie chcąc TW oferuje wiele udogodnień w odniesieniu do S-pena - decydując się na Note trzeba mieć świadomość, że raczej nie opuści się ROMu bez TW i chcąc zachować pełną funkcjonalność s-pena trzeba mie Touch Wiza.

Coś za coś.

Osobiście lubię TW i ciężko było mi przenieść się na CyanogenMod - choć po pewnym czasie już czuje się dobrze i płynność telefonu fajnie wygląda to Android nie oferuje tego co TW - niestety płaci się za to cenę wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vonski

Wrzuć sobie do Note jakiś lekki custom oparty na TW i się zdziwisz. Nawet Note3 zaczął chodzić jak rakieta jak przestałem się kurczowo trzymać fabrycznego syfu Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    M3ntoR

No i widzisz to jest kolejny aspekt który biore pod uwagę decydując się na OP2. Mozliwośc wgrywania ROMów bez nabijania żadnych flag i utraty gwarancji (które nie jest widmem, z tego co sie orientuję ludzie ostatnio nie mają już problemów, pomijając fakt, ze OPO prawie się nie psuje. Oprócz osikanego ekranu w pierwszych falach ;P )
    Nie dość, że kupujesz telefon z ulepszonym AOSP, który działa płynniej niż na nexusie to jeszcze możesz obie wgrać jakiś custom, których jest całkiem sporo bo wsparcie jest olbrzymie. 
    A note? No nie dośc, że dostałem beznadziejnie zoptymalizowany telefon, BA! po wgraniu LP to już w ogóle jest tragedia (recent apps odpala się po 3-5 sekund i było tak od świeżego systemu) to jeszcze jakbym chciał sobie wgrać custom to trace gwarancje. Nie no pozdro.

To jest dla mnie kluczowe, to jakie firma ma podejście do klienta, Samsung traktuje klientów jak smieci, nie słucha, nie obchodzi ich nasze zdanie. Dla ludzie z OnePlus to jest najabrdziej istotne, w oparciu o feedback tworzą swoje urządzenia i software. Dlatego dla mnie OnePlus będzie na pierwszym miejscu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Sprzęt jest dobry, oczywiście wysoka półka. Ale jednak spodziewałem się, że dalej odskoczy od poprzedniego 1+1. Tymczasem, specyfikacja w zasadzie jest podobna oprócz lepszego procesora i czytnika linii papilarnych. A już brak NFC i usb 2.0 to jedno wielkie WTF.

Za tą cenę można już spokojnie kupić Note3. Co prawda ma gorszy CPU niż 1+2, ale to nie ma znaczenia, jest znacznie lepiej wyposażony, chociażby w czujniki.

Edytowane przez giaur500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    M3ntoR

Sprzęt jest dobry, oczywiście wysoka półka. Ale jednak spodziewałem się, że dalej odskoczy od poprzedniego 1+1. Tymczasem, specyfikacja w zasadzie jest podobna oprócz lepszego procesora i czytnika linii papilarnych. A już brak NFC i usb 2.0 to jedno wielkie WTF.

Dlaczego wszyscy zapominają o kamerze...przecież już w conajmniej 2 porównaniach z s6 np. widać, że OP2 robi lepsze zdjęcia...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Goti

Ciekawe jak bateria bo w pierwszych testach wypada słabo ale fajnie, że jest DSFA orientuje się czy na obu simach jest 4g? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    M3ntoR

@up

Tak na obu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vonski
    Dlaczego wszyscy zapominają o kamerze...przecież już w conajmniej 2 porównaniach z s6 np. widać, że OP2 robi lepsze zdjęcia...

Pokaż no mi kolego owe porównania, bo chcę to zobaczyć na własne oczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi