Skocz do zawartości
K9G

Pytania dotyczące zakupu OnePlus 2

Rekomendowane odpowiedzi

mastefix

Każdy ma swoje racje. Dużo ludzi z branży narzeka na Oxygen os na błędy i niebdorobki. Słabe działanie calego systemu i procesora... Dziwny algorytm sterujący np: https://twitter.com/grycmat/status/653331615662387200

Na aparat też narzekają, czytnil linii papilarnych PODOBNO lipa... Oczywiście to są opinie nie moje tylko innych użytkowników, ale wiadomo na tym się opieram , przed podjęciem decyzji. Dla tego dziwią mnie tak skrajne opinie na temat tego telefonu. A Nexus to Nexus:) wiem, że będą aktualizacje pełne wsparcie itp... Procesor też ogarną, o to możemy być pewni. A tu nie wiem jak długo będzie wsparcie aktualizacjami itp

Tapnięte z Nexus 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OxygenOS jest jaki jest, to praktycznie czysty Android, jeśli ktoś jest bardziej wymagający, to powinien się zainteresować jakimś customem. Wtedy też oficjalne wsparcie nie ma takiego znaczenia. Po co siedzieć na stocku i narzekać, skoro są dużo lepsze, nieoficjalne ROMy?

Aparat robi bardzo dobre zdjęcia w normalnym trybie, natomiast nie wiem, jak na dziś sprawa ma się z HDR, wszyscy mówią, że poprawili jego działanie, ale jakoś nikt nie kwapi się do wstawienia fotek potwierdzających to.

O czytniku też słyszałem różne opinie z przewagą tych pozytywnych, ja nie miałem w rękach OP2, zatem tutaj od siebie nie mogę nic powiedzieć.

Po ostatnich zapowiedziach dotyczących aktualizacji Nexusów, tj. okresu wsparcia wynoszącego bodajże dokładnie 2 lata, nie wiem, czy jest się z czego cieszyć. Z jednej strony to wciąż dużo, z drugiej Sony swoje Zetki wspiera całkiem długo, HTC też wydało Lollipopa na 2-letniego One M7. Na OPO również ma wyjść oficjalny 6.0 mimo niezbyt dobrych stosunków między OnePlus a Cyanogen.

Jeśli w jakiś sposób "ogarną" procesor, to tylko i wyłącznie poprzez throttling. Czyli może być powtórka np. z HTC One M9.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Marcin

...Na OPO również ma wyjść oficjalny 6.0 mimo niezbyt dobrych stosunków między OnePlus a Cyanogen...

A co ma piernik do wiatraka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to, że OnePlus postarało się o odpowiednie wsparcie dla OPO, zatem z OP2 nie powinno być pod tym względem gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Marcin

Ale OP nie pracuje już z CM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pantin

@@Marcin Ale i co z tego? i tak będzie. 6 na OPO już jest na horyzoncie, ma się pojawić lada chwila.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Marcin

Ale ja nie napisałem, że nie będzie tylko ktoś powiązał androida 6 z tym, że OP wypuści pomimo złej współpracy z CM. To nie ma nic do tego. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teoretycznie nie ma, w praktyce nie wiem, czy w umowie między OnePlus a Cyanogen jest zapis, że np. będą wydawać aktualizacje do najnowszej wersji Androida dla OPO w ciągu powiedzmy 3-4 miesięcy od ich wyjścia. Jeśli taki zapis jest, znaczy to, że OnePlus dobrze zatroszczył się o wsparcie dla OPO i podobnie powinno być z OP2. Natomiast jeśli takiego zapisu nie ma, to OnePlus mogło coś tam negocjować z Cyanogen, żeby wydali aktualkę do 6.0, a nie po prostu zaczekali, aż minie obiecane wsparcie na 2 lata, wypuszczając w międzyczasie jakieś nic nie wnoszące, małe aktualizacje. W obu przypadkach dobrze rokuje to na przyszłe wsparcie OP2. Już jasne?

Edytowane przez Szynkars

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Marcin

Aaaaaa... wy piszecie o OnePlus One. W takim razie nie mieszajcie tego z OnePlus 2 - on jest na innym systemie. Dyskusja na temat OnePlus One nie w tym dziale.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi