Skocz do zawartości
majestic11

Kwestia związana z brakiem pliku vold.fstab w folderze etc.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem nowy na tym forum   :fu*k-yea:  , nie jest pewnien czy dobre miejsce na ten temat..

ale przejde do niego :poker-face: ,   a wiec po pewnym czasie uzywania mojego telefonu (galaxy core II) i instalowaniu na nim roznych programow oraz gier, pojawil sie problem, a wiec brak pamieci wewnetrznej. Wiec odrazu kupilem karte 16gb. I tu zaczyna sie moj problem.

Po wlazeniu karty i tak i tak nie moglem nic instalowac .Wiec znalalem poradnik o roocie oraz powiekszaniu pamieci wewnetrznej za pomocom roota. Takze zrobilem go sprawnie. Zainstalowalem program z marketu File Explorer oraz File Explorer (Root Add-On).

Nadalem temu programowi prawa do roota. No i w tym pewnym poradniku znalazlem, ze musze w pewnym pliku w pewnym folderze zmienic w nim jakis tam tekst. A wiec wszedlem do folderu System (root) -> etc. Tutaj wlasnie powinien byc moj pilk `` vold.fstab ``. No ale go tam nie ma :(  , nie wiem dlaczego. Szukalem pomocy u wojka google, ale nie znalazlem odpowiedzi :wacko: . Bez tego pliku nie mam szans na powiekszenie tej malej pamieci. Prosze was o pomoc, z gory dziekuje. Pozdrawiam B) . 

P:S 

Ogolnie jestem bardzo zielony w tematach zwiazanych z Androidem, rootem, itp.  :thumbdown:  :dontgetit:

Edytowane przez deus640
    Nieregulaminowa nazwa tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

W nowszych Androidach nie ma już pliku /etc/vold.fstab. Poszukaj pliku w katalogu / którego nazwa zaczyna się od fstab. Umnie np jest /fstab.bacon, u ciebie po kropce będzie nazwa kodowa twojego telefonu.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podepnę się pod temat i zadam dodatkowe pytanie.
    Gdzie tu i co trzeba zmienić ? bo jakoś nie mogę się w tym połapać ....

post-4401-0-22781100-1440880148_thumb.png

Edytowane przez deus640
    Spoiler.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@kropkacompl Grzebanie w tym pliku jest niebezpieczne, zwłaszcza dla Sony. Ja od siebie mogę tylko polecić, aby przenieść aplikacje za pomocą na przykład link2sd czy też folder mount.

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak w temacie jaki plik na androidzie 4.4.2 odpowiada za podmianę pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@@Mistrzu1704

Od androida KitKat nie ma tego pliku i nie ma możliwości w ten sposób zamienić pamięci ( pretensje do google nie do nas ;)   ).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A może jest jakiś inny sposób na podmianę pamięci na tym androidzie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Być może:

Root+sdfix+xposed+"PR swap SD"(sklep)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

@@Mistrzu1704

Od androida KitKat nie ma tego pliku i nie ma możliwości w ten sposób zamienić pamięci ( pretensje do google nie do nas ;)   ).

Gdybyście potrafili czytać, to byście wiedzieli że plik dalej jest, tyle że w innym miejscu. I nawet opisalem wam gdzie go macie szukać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@@giaur500

Nie mówisz chyba o pliku z RAMDISK ? Bo nim nie zamienisz punktów montowania pamięci wewnętrznej z kartą SD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi