Skocz do zawartości
maliiina

aHero

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że to nie ten temat, nie chce zakładać nowego, a jest tu o tym dyskusja więc wtrące :

Jaka jest najbardziej optymalna ilość SWAP`u dla hero (nie chodzi mi o ustawienia programu - swapper ale o wartość którą mam ustawić przy partycjonowaniu karty) ?

Szukałem tego na forum i spotkałem się z kilkoma wartościami : 0, 32, 96 mb

Edytowane przez PILLman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majczu

64 starczy spokojnie. Ja mam 96 ale to jeszcze z czasów G1 bo od tamtej pory nie miałem potrzeby formatów karty. Nie widziałem żeby Hero nawet po kilku dniach bez restartu zapełnił więcej niż 50MB.

Sent from my Dev Phone HTC Hero using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki majczu.

Edytowane przez PILLman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bo-s

Jeśli instalujesz dużo aplikacji to na pewno opłaca się utworzyć partycję ext, aby nie zapychać pamięci telefonu.

Co do swap to opinie są podzielone. Niektórzy mówią, że warto, inni że jednak spowalnia on system.. Poza tym istnieje teoretyczne ryzyko uszkodzenia karty (częste odczyty i zapisy). Ja osobiście nie mam partycji SWAP i nie zauważam żadnych zamuleń. Warto też pamiętać, że karta jest dużo wolniejsza od RAMu przez co odczyt danych ze SWAPu zajmuje więcej czasu niż odczyt z pamięci RAM także czasem lepiej jest pozwolić Androidowi zamknąć jakąś aplikację (co nie zdarza się często z racji dużej ilości RAM) niż upychać inne do SWAP'a.

Podobnie zresztą jest z Compcache - dekompresja danych może zając więcej niż np. uruchomienie zamkniętej aplikacji od nowa. Tak samo z Compache opinie są podzielone, głównie dlatego, że po kilkudziesięciu godzinach bez restartu Compcache spowalnia system zamiast go przyspieszać (dużo danych zostaje skompresowanych w pamięci RAM, na ich odczyt potrzeba więcej czasu i dlatego system przestaje być płynny).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moze ktos mirrora zrobic na ver. 0.2 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majczu

W ROMach na 1.5 też nie korzystam ze swapu a compcache zminimalizowałem sobie do 64MB mniej kompresji więcej realnej pamięci RAM pozostaje do dyspozycji. Nie wiem jak Ty ale ja mimo wszystko restartuję telefon co 2-3 dni. Zawsze będzie chodził płynniej. Natomiast sam swap wrzuca w pamięć pliki tymczasowe aplikacji tak jak pamięć podręczna a nie całe działające aplikacje. Przykładowo z galerii, odtwarzacza MP3, marketu itp. Ogólnie tak jak bo$s nie polecam tego rozwiązania. Mam partycję ale jej nie używam. Natomiast do ROMów na 2.1 dla Hero jak najbardziej swap się sprawdza. Przetestowane na każdym dostępnym ROMie na Androidzie 2.1. Jest szybciej, płynniej - jeden warunek restart telefonu co 2-3 dni. W innym wypadku będzie zwalniał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sadek

Witam zainstalowałem ten romik i jest nawet ciekawy. Niestety musialem przerobic partycie na ext3 jednak mam nand +ext czy przywróci mi on aplikacje czy będę musiał przerobić partycje na ext4 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra panowie jest ryzyko ale chce się upewnić :

Romy oparte na 1.5 : ext 512, swap 0, compcache ?

Romy oparte na 2.1 : ext 512, swap 64, compcache ? Fat32 to jest compcache czy coś innego ?

Rozwialiście moje wątpliwości, dzięki za pomoc :)

Edytowane przez PILLman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majczu

Taką konfigurację możesz zostawić. Natomiast FAT32 to jest zwykły system plików na którym masz wszystkie swoje dane, czyli zdjęcia, muzykę itp. To jest ta partycja, którą montujesz jako napęd w kompie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam 96 swapu i 236 ext myslisz majczu ze niezbyt udana konfiguracja na 2Gb karcie?

ext jest chyba odpowiedzialne za instalowanie sie na tej partycji roznych apps nie mam ich wiele wiec mysle ze 236 Mb wystarczy no chyba ze partycja ta tez odpowiada jakos posrednio za szybkosc romu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi