Skocz do zawartości
sroczkin

tutorial Tworzenie romu .tft i Prerooted

Rekomendowane odpowiedzi

Na wszelki wypadek, ew można dodać dummy zip czyli pusty zip bez niczego lub po prostu nic nie dodawać.

Wysłane z mojej Z3

Compact przy użyciu Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzejz

Są 2 sposoby na stworzenie pre-rooted MM 6.0.X

Jeden to RecRoot w miejscu recovery oraz SuperSU(systemmode) w miejscu SuperSU

Drugi to RecRoot w miejscu Extra Files oraz SuperSU(systemmode) w miejscu SuperSU w PRF Creator.

Oczywiście w każdym najpierw wybieramy dany system który pobraliśmy :)

Pliki można pobrać stąd http://forum.xda-developers.com/z3/general/wip-sony-android-6-0-mm-t3337357 RecRoot V4 (04.05)

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=66127908&postcount=139 SuperSU 2.71 systemmode 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=66784262&postcount=151 SuperSU 2.72 systemmode 

Mógłbym prosić trochę jaśniej co dalej po ściągnięciu tych plików ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

@@dzejz

Po pierwsze musisz mieć na kompie 4 rzeczy, tj. prfcreator, którym zrobisz prerooted http://forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony/tool-prfcreator-easily-create-pre-t2859904

po drugie ftf czyli rom w postaci ftf

po trzecie supersu i po czwarte recroot, które pobierasz z linków wyżej

potem odpalasz prfcreator i w odpowiednie miejsca wklejasz ftf, supersu i recroot, z boku zaznaczasz wszystko po lza egacy mode i klikasz create. Czekasz na napis finished i tyle

Edytowane przez patrikos23
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzejz

wszystko cacy, rom zrobiłem zainstalowałem root jest ale jak wejść w recovery bo klikając vol + nic się nie dzieje, no chyba, że trzeba vol -

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Skipper

Vol-. Vol+ to tym fastboot.

Jak telefon się uruchamia w pewnym momencie dioda powiadomień zapali się na zielono. Wtedy klikasz vol-. Jeżeli dioda się nie zapala to nie masz TWRP.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Skipper
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzejz

teraz już wiem, ale nie było nic i zamiast spokojnie pomyśleć to wrzuciłem recovery xdual i nie doczytałem, że to = bootlop., ..... żesz jego mać :) do tego flashtool teraz nie widzi pliku tft w folderze firmware wtf ?

Edytowane przez dzejz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzejz

Jeszcze jedna sprawa. Rom chula tylko jest problem z recovery. Mianowicie taki, że po zainstalowaniu romu wchodzę w recovery flash paczki xposed i telefon startuje I jest ok, ale później już się nie da wejść w recovery 2 raz tj telefon się uruchamia pojawia się zielona dioda naciskam wtedy vol - zmienia się na fioletowa I tyle staje na logo sony I nic się nie dzieje. Muszę wyłączyć fona by uruchomic go ponownie. Robiłem prerooted wg poradnika tj sposobu 1. Wrzuciłem supersu systemmodde 1 w miejsce supersu I recroot w miejsce recovery. Nie wiem tylko czemu są dwa plik supersu systemmodde 1 I 2? Ktoś pomoże rozwiazac problem. Rom z plusa sciagniety flahtoolem

Można zamknąć. Już działa :)

Edytowane przez dzejz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi