Skocz do zawartości
kefflar

Czy Sensation z Orange będzie brandowany?

Rekomendowane odpowiedzi

Smogg

W sumie racja. Na XDA są już 3 metody na jego zdjęcie w domowym zaciszu ;) Ale to może za 2 lata jak mi się będzie lojalka kończyła, bo na razie i tak nic innego do tego nie wsadzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jkvip7

Sam brand duzo nie wnosi poza logo na obudowie i przy właczaniu telefonu no i jeszcze te smeiniowe apssy orange ktore i tak pewnei przez nikogo nie sa uzwane jedyne co bardzo uprzyksza zycie do czekanie na aktualizacje...:( orange jak zwykle ma swoich klientow gdzies i im sie nie spieszy z ich wydaniem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sinead

Ja mysle, ze na pewno znajda sie ludzie, ktorzy z tych aplikacji Orange korzystaja. Nie kazdy korzysta z oprogramowania z sieci, a soft sieci uznaje sie za w miare bezpieczny.

Natomiast dla zaawansowanych uzytkownikow, to jak pisaliscie - zaden problem, bo odinstalowac mozna bez wiekszego problemu.

Edytowane przez sinead

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

Mimo wszystko, orange jako jedyną sieć używa simlockow, do tego robi beznadziejne brandy które większość chce zmieniać. Załóżmy, że sensationa w orange nabywa biznesmen, który nie będzie sie wkrecal w poważne zabawy typu zdjęcie simlocka czy debrandowanie telefonu. Sluchawka po pół roku zaczyna mu sie nudzić więc sprzedaje sensationa i kupuje inna. Dlaczego przy sprzedaży taki biznesmen ma tracić sporo pieniędzy na sprzedaży telefonu z orange? Bo z simlockiem i brandem, telefony są tańsze. Zwłaszcza z brandem orange. A jeśli zdecyduje sie on na zabawy i ściągnie go samodzielnie, do tego usunie brand i sprzeda to też taniej bo traci przy tych operacjach gwarancje. Owszem może ten fakt zataic. Ale wtedy oszukuje kupującego... Kwestie moralno-ekonomiczne pozwalają mi wysunąć wniosek, że to najgorsza chyba sieć w polsce. Do najtańszej jej daleko i jeszcze dodatkowe utrudnienia robi bo telefony ogranicza...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dlaczego przy sprzedaży taki biznesmen ma tracić sporo pieniędzy na sprzedaży telefonu z orange? Bo z simlockiem i brandem, telefony są tańsze

77zł naprawdę kupa kasy , tyle kosztuje zdjęcie simlocka w salonie firmowym. Koszt spada do 24zł jeśli ów biznesmen chciał tą opcje przy podpisaniu aneksu /umowy.

Dlatego nie pisz takich dramatów panie z góry

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Ale AFAIK branda Orange samo z siebie nie zdejmie. Operowanie na pomarańczowych ikonach oraz opóźnionych aktualizacjach, nawet pomimo braku simlocka wcale nie zwiększa zainteresowania telefonem przy ewentualnej odsprzedaży, a nie każdy ma czas/chęć/wiedzę/zaufanie do braku gwarancji, aby robić to samemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

Rafalk123, z jakiej strony byś nie patrzył, to i tak o 77zl więcej niż w innych sieciach. Rozwala mnie podejście polaka do większości spraw. Skoro mnie robią w h** to niech robią i innych - więc jestem zobligowany do nakłaniania innych do błędu jaki i ja popełniłem. Druga sprawa - brand - przez który większość pozbywa sie gwarancii pozbywajac sie go na wlasna reke, gdyż ów brand pozbawia lub znacząco opóźnia aktualizacje stockowego biznesmena. Fakt, stockowy użytkownik który nie nadzoruje tematu, pewnie nawet nie będzie świadomy tego, że jego telefon już od miesiąca może działać lepiej. Ale jeśli o tym poczyta, wtedy już na pewno poczuje pomarańczowego pindola w swoim tylku... Dziwią mnie ludzie ktorych ten pindol nie drażni. Nie jestem homofobem, ale nie tylko ja dostrzegam wady tej sieci. Smogg jest przykładem racjonalisty który pomimo korzystania z usług orange, widzi ich debilizm. Dla Ciebie rafalk123 77zl to nic ale wierz mi, że dla innych to miesięczny abonament który bądź co bądź jest istotny dla funkcjonowania rodziny. A nawet dla ów biznesmena to pieniądze wyrzucone w błoto tylko po to, by telefon sprzedać normalnie... Moim zdaniem bzdura. Można by to było przełknąć jako kaprys gdyby orange miał najniższe ceny. A daleko mu do tego więc tymbardziej im nie wypada kaprysic!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rafalk123, z jakiej strony byś nie patrzył, to i tak o 77zl więcej niż w innych sieciach. Rozwala mnie podejście polaka do większości spraw. Skoro mnie robią w h** to niech robią i innych - więc jestem zobligowany do nakłaniania innych do błędu jaki i ja popełniłem. Druga sprawa - brand - przez który większość pozbywa sie gwarancii pozbywajac sie go na wlasna reke, gdyż ów brand pozbawia lub znacząco opóźnia aktualizacje stockowego biznesmena. Fakt, stockowy użytkownik który nie nadzoruje tematu, pewnie nawet nie będzie świadomy tego, że jego telefon już od miesiąca może działać lepiej. Ale jeśli o tym poczyta, wtedy już na pewno poczuje pomarańczowego pindola w swoim tylku... Dziwią mnie ludzie ktorych ten pindol nie drażni. Nie jestem homofobem, ale nie tylko ja dostrzegam wady tej sieci. Smogg jest przykładem racjonalisty który pomimo korzystania z usług orange, widzi ich debilizm. Dla Ciebie rafalk123 77zl to nic ale wierz mi, że dla innych to miesięczny abonament który bądź co bądź jest istotny dla funkcjonowania rodziny. A nawet dla ów biznesmena to pieniądze wyrzucone w błoto tylko po to, by telefon sprzedać normalnie... Moim zdaniem bzdura. Można by to było przełknąć jako kaprys gdyby orange miał najniższe ceny. A daleko mu do tego więc tymbardziej im nie wypada kaprysic!!!

Zgadzam się brandowanie i zakladanie simów przez Orange to lekko przesadzona sprawa! Mozna dostac cholery od tego wszystkiego, ceny sluchawek tez sa z kosmosu a do tego jeszcze placic za sciaganie sima. Czy nie bylo jakiejs dyrektywy UE na temat simlockow?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

Jeszcze taka mała dygresja:

- Średni miesięczny rachunek za usługi operatorów komórkowych jest dość zróżnicowany: klienci biznesowi Orange miesięcznie średnio płacą za rachunek 264,5 zł, klienci Plusa - 215,1 zł, klienci Ery - 199,6 zł, a klienci Play - 179 zł. - źródło: raport UKE (urzad komunikacji elektronicznej) na rok 2010

- Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował w poniedziałek raport, w którym ogłosił, która sieć telefonii komórkowej jest najtańsza. 2009r - Która sieć komórkowa jest najtańsza? - Strefa Biznesu, Echo Dnia - lokalny portal przedsiębiorców

Patrząc na raporty z ostatnich lat sieć orange jest jedną z najdroższych w polsce. Do tego funduje dodatkowe atrakcje "umilajace" życie swoim abonentom jak super brand, simlock, czy zwiększone koszty rozmów do play... Zawsze sie dziwilem ludziom którzy przed podjęciem abonamentu nie przeszli sie po wszystkich salonach i nie porównywali ofert. Zrozumiałe i racjonalne jest to chyba tylko gdy ma sie wszystkich w tej sieci. W innych wypadkach, no cóż. Poza tym już nie ma możliwości ustalenia po numerze telefonu kto jest w jakiej sieci. Często spotykam sie z sytuacja gdy ktoś mi zarzuca, że przez zmianę sieci na play wzrastają im koszty telefonów do mnie. Ba, niektórzy nawet potrafili później puszczać sygnały bym oddzwanial. Nie uswiadamialem ich już, że przeszedłem do tej sieci jakieś 3 lata temu. To nie reklama play. Daleki jestem od tego by ja reklamować bo przy każdej kończącej sie umowie biegam po salonach i sprawdzam gdzie będzie mi lepiej. Za rok może i nawet orange będzie moim wyborem jeśli bede miał tam taniej. Przelkne wtedy nawet ich brandowanie i simlocka ;-)

Edit:

Nie mam pojęcia jak wygląda brand orange na sensation bo dawno sie z nimi pozegnalem. Ale pamiętam, że potrafili każdy telefon skutecznie zamulic. Na nokii było to przepięknie widać. Dlatego współczuję każdemu kto ma to na sensationie i boi sie utracić gwarancji dlatego nie odbranduje swojej słuchawki.

Edytowane przez yusuf1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi