Skocz do zawartości
kefflar

Czy Sensation z Orange będzie brandowany?

Rekomendowane odpowiedzi

Smogg
    Do tego funduje dodatkowe atrakcje "umilajace" życie swoim abonentom (...)

Nie funduje - płacimy za to :P

Ja mam akurat to szczęście w nieszczęściu, że posiadam biznesowy abonament - tutaj ceny telefonów są zauważalnie niższe (choć ceny samego abonamentu, czy minut poza pakietem już nie), oraz całą sieć firmową wrzuconą do biznes grupy... Ciekawi mnie przyjęcie nowych abonamentów w Orange - tych Pelikanów, Delfinów i Panter 2, w których od pewnej kwoty abonamentu za darmo dostaje się bez limitu wszystkie numery w Pomarańczowej sieci (tak, wiem, Play wpadł na to dawno temu).

Prywatnie, jeśli mógłbym nawet nieznacznie dopłacić do telefonu, ale pozbyć się syfu tego konkretnego operatora (bo mam wrażenie, że telefony innych nawet jeśli mają np. tapetę T-Mobile, to nie ingerują tak bardzo w cały system i nie kolorują go tak bardzo), to pewnie bym to zrobił... ale tutaj też trzeba zadać sobie pytanie jakie są granice absurdu, bo mojej żonie, której kończy się teraz umowa został zaproponowany Desire HD za wyższą kwotę, niż ta za którą kupiła ten telefon w wolnej sprzedaży pół roku temu (+ abonament, oczywiście) :facepalm: Gwoli ścisłości - swojego DHD tez kupiła z brandem i simlockiem Orange.

Kupując Sensationa spytałem Pani w salonie Orange, czy jest możliwość zakupienia tego telefonu bez ich branda... Pani zrobiła wielkie oczy, zdziwioną minę, spytała co to jest brand... a po krótkim wyjaśnieniu powiedziała, że niestety, ale wszystkie telefony w Orange są takie jakie są i nie ma takiej możliwości... Kiedyś chyba jak wchodziły telefony do Orange, to te pierwsze partie nie miały branda, a dopiero później opracowywali ten swój soft, prawda? Może teraz świadomie niszczą swoją konkurencyjność dodając do oferty telefon z prawie dwumiesięcznym poślizgiem, ale za to super-pr0 softem i ikonkami na wspomnienie których przechodzą mnie ciarki...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

Smogg, przejrzalem ofertę pomarańczowych i dochodzę do wniosku, że powinno sie rozszerzyć art 282 kodeksu karnego o paragraf:

Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, przemocą, zastraszaniem: delfinami, panterami, pelikanami, ograniczaniem osoby blokada simlock, lub pozbawieniem jej aktualizacji softu poprzez brandowanie, doprowadzac ją tym do podpisania niekorzystnej dla niego najdrozszej umowy z siecia komórkowa, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 5/10/15. ;-)

Pomarańczowi by już nie wybrneli. Swoją droga analizując to wszystko, dochodzę do wniosku, że branding i simlock to jedyne argumenty które spece z orange stosują by zatrzymać u siebie klienta...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Dobre :D

Rynek telekomunikacyjny jest w gruncie rzeczy dość podobny do rynku ubezpieczeń - ludzie często po prostu przedłużają umowę, licząc na to, że "zniżka za kontynuację najtańszej rok temu polisy" nadal będzie najtańsza. Tak nie jest i tutaj podoba mi się Twoje podejście z poszukiwaniem najkorzystniejszej oferty na chwilę podpisywania kolejnej "lojalki". Moja karta SIM posiada jeszcze nadrukowane logo IDEA, wielu moich znajomych też ma takie karty, no i fakt bycia w firmie z biznes grupą i możliwością bezpłatnego kontaktu wewnątrz (choć przy moim abonamencie - korzyści optymalne - bycie w biznes grupie jest profitem tylko dla osób ze starszymi abonamentami, bo ja i tak mam za darmo cały orange).

Wielokrotnie rozważaliśmy ucieczkę gdzie indziej, ale każdy abonament w firmie kończy się kiedy indziej i wiązałoby się to z karami za zerwanie umowy, które zwracałyby się po prostu zbyt długo, aby miało to sens. Poza tym jestem jedynym teleszajbusem w firmie któremu przeszkadzały pomarańczowe ikony w jego telefonie, a samego telefonu używa do czegoś więcej niż dzwonienie i nawigacja Nokii ;)

Orange zadziwia mnie tym, że kiedy wszyscy inni operatorzy gonią za nowinkami i starają się wprowadzać nowe, pożądane telefony do swojej oferty w trybie ASAP; pozbawiają ich simlocków wiedząc, że jak ktoś chce to i tak zdejmie, więc lepiej być prokonsumenckim; nie wgrywają (a przynajmniej nie aż tyle) swoich udziwnień do telefonów wiedząc, że to denerwuje i budzi złe skojarzenia z marką... to Pomarańczowi nadal tego nie robią :) A ich telemarketerzy posuwają się do bardzo nieładnych zagrań - niedawno otrzymałem telefon, że mogę już do końca umowy nie płacić, a telefon jaki chcę dostanę za złotówkę i przyszły abonament będzie o połowę niższy niż teraz... od słowa do słowa, wiedząc, że za darmo to teraz nawet "po ryju" się nie dostanie dowiedziałem się, że godząc się na superofertę otrzymuję "gratis" przedłużenie umowy na 3 lata, o połowę niższy abonament tylko przez pierwsze trzy miesiące, a warunki samego abonamentu wcale nie były takie ciekawe...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra panowie, ale takie rozbudowane dygresje to już w dziale Operatorów albo załóżcie temat w HydeParku.

Koniec offtopu proszę ;). Temat brzmi: "Sensation w Orange czy będzie brandowany?" a nie "Socjologiczno-ekonomiczne aspekty brandingu". Wymyślcie sobie jakiś ładny tytuł, to Wam to wydzielę do odpowiedniego działu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

Może da ktoś screena z tego brandingu? Jestem ciekaw jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Z Sensationa nie zrobiłem, ale znalazłem coś takiego na Google'ach... zasadniczo niewiele się różni - ikony zmodyfikowane na pomarańczowe kolory, logo z tyłu obudowy... dobrze, że w zegarku HTC nie wpadli na pomysł zmiany kolorów - to by już było zbyt wiele :D

OrangeSanFranciscoAndroidSmartphone.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

Haha. Nawet ładnie to wygląda ;) spodziewałem sie większej tandety. Ikony by zmienili bo chyba te same co na starych symbianowych nokiach ;-) Szybkością pewnie nie powala? Ten zegar to mam nadzieję widget który można usunąć? Loga na klapce nie widać więc nie przeszkadza bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Tak mi się wydaje - że widget... to chyba jakiś SE. Wspominałem już chyba o tym - ikony branda orange nie zmieniły się od czasu mojej brandowanej (i szczęśliwie zdebrandowanej) Nokii N70 :-)

Co do zamulania... ano rom Orange to potrafił :) czytałem, że dopiero chyba jakoś 2 tygodnie temu 1.45 weszło do oferty Orange na wyspach (chyba, pamięć jest ulotna a czytałem o tym na xda), podczas gdy soft od HTC w tej wersji pojawił się jeszcze w sierpniu... nawet nie wiem, czy u nas już wypuścili upgrade. A ponoć niedługo ma wyjść 2.08 z Sense3.5... ciekawe czy w ogóle będzie update do tej wersji - żona jeszcze tego samego dnia kiedy ustawiłem jej SuperCID i wgrałem jej rom z Sense3.0 do DHD nie miała update do 2.50 od Orange... koszmar o_O

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Louis
    Mój Sensejszionek nabrał wigoru po aktualizacji do 2.3.4.

Pytanie mam takie-wczoraj zostałem właścicielem HTC Sensation z Orange.

Wersję systemu Android mam 2.3.3

Nr. oprogramowania 1.35.69.1

Skąd pobrać 2.3.4?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Alchem

Ja dołączam się do pytania i mam jeszcze jedno:

-Jak wyjdzie android 4.0 to aby go wgrać muszę zdebrandować telefonik tak? Więc utracę wtedy gwarancje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi