Skocz do zawartości
kefflar

Czy Sensation z Orange będzie brandowany?

Rekomendowane odpowiedzi

JaW

Albo czekać na oficjalny update Orange poprzez Aktualizacje w telefonie, albo zdebrandować i wgrać sobie naprawdę dopracowany, nowy ROM-ik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Alchem

Jeżeli zdebranduje telefon automatyczne tracę gwarancję. Jest jakaś możliwość przywrócenia systemu do oryginalnej wersji z brandem?

Wiem, że w SE xperia x10 dało się tak zrobić poprzez SUES-a. Ale to było wgranie oryginalnego systemu bez branda. :/

Szczerze mówiąc jeżeli miałbym zdebrandować telefonik bez możliwości przywrócenia oryginału tak jak jest teraz nie wiem czy mi się opłaca tracić 23 miesiące gwarancji :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JaW

Jest mozliwość powrotu do brandu, wszystko opisane na Forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Romy od HTC są tutaj: [ROM]Shipped Pyramid ROM Collection - xda-developers

Czy ewentualnie opłaca się tracić 23 miesiące gwarancji... każdy jest w innej sytuacji, ale w mojej opinii tak :-) Telefon naprawdę wygląda milej i działa szybciej, niż na stocku od Orange. Dodatkowo nigdy nie wiadomo ile u nich trzeba czekać na dodanie swoich ikonek do kolejnej wersji oprogramowania (czasami ją po prostu pomijają i update nie wychodzi już wcale). Ewentualny powrót do S-ON oraz branda operatora jest możliwy, do wszystkiego są odpowiedni tutki czy to tu, czy na XDA... Można się pobawić i sprawdzić :-)

Już była o tym dyskusja - Orange wypuściło Sensation sporo później, niż inni operatorzy. Przekłada się to w dużej mierze na brak chorób wieku dziecięcego tego telefonu - ani klapka tak nie skrzypi, ani kurz mi się jeszcze nie dostał pod ekran... zresztą kurz pod ekranem nie ma związku z oprogramowaniem w telefonie (bo i jak), więc nie wiem, czy serwis ewentualnie uznałby gwarancję na taki telefon z tą przypadłością za nieważną.

Co do Androida 4 i ewentualnego debranda... wszystko zależy od Orange. Ale znając ich - tak, będziesz musiał zdebrandować jeśli chcesz ICS w Sensation w tej dekadzie :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

23 miesiące nie wykorzystać tego sprzętu? Chyba tego bardziej szkoda. Druga sprawa o której już pisałem: serwis ma w żopie twojego branda. Dla nich istotne jest to by nie było root i s-off a to bez problemu możesz sobie zafundować. Zresztą brand też.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Alchem

Witam wszystkich użytkowników forum.

Na wstępie powiem, że czytałem wiele tematów na ten temat ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Wyczytałem jednak, że zakładanie simlocka jest nie zgodne z prawem europejskim. Znaczy to, że orange bez żadnych problemów powinno mi ściągnąć simlocka. Jednak oni wołają sobie 77 zł za tą usługę. Znalazłem taki artykuł:

"Urząd kwestionuje pobieranie przez operatora telekomunikacyjnego opłaty

za zdjęcie blokady karty SIM w trakcie trwania umowy. Brak jest podstaw do

pobierania takich opłat."

Czyli każda odmowa Orange ściągnięcia bezpłatnie simlocka w TRAKCIE umowy jest bezprawna.

Co więcej kolejny cytat:

"Operatorzy telefonii komórkowej pobierając opłaty za ściągnięcie blokady simlock z telefonu łamią prawo i utrudniają zmianę operatora - twierdzi Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Argumentację tę popiera sąd."

Więc moje pytanie brzmi:

-Czy zakładanie simlocka przez Orange jest zgodne z prawem?

Żeby nie zakładać kolejnego tematu zapytam również:

-Czy jest możliwość pominięcia simlocka bez utraty gw w HTC Sensation?

Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam. Alchem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

Też czytałem o tym, że jest to nielegalne. Jednak nie potrafiłem znaleźć konkretnego przepisu który by o tym mówił. Kwestionować sobie można ale bez konkretnego aktu prawnego regulującego ta kwestie nic sie z tym nie zrobi. Nie utrudnia orange zmiany operatora gdy np telefon dodaje w ramach promocji do abonamentu. - na tym przykładzie doskonale widać, że w zależności od sformułowania przepisu, zależeć będzie ich interpretacja. Konkretnym byłoby napisanie, że zakazuje sie używania blokady sim lock w telefonach sprzedawanych na terenie unii. A znając życie jest coś w stylu: zabrania sie utrudniania konsumentów... lub jeszcze inaczej ale pozostawiając furtkę dla tych którzy nigdy nie patrzą na przepis liniowo. Oczywiście istnieją sposoby ominiecia blokady zachowując tym samym gwarancje producenta. Jednak z praktyki powiem, że w znakomitej większości jest to jakiś badziew. Albo trzeba niszczyć kartę albo trzeba znaleźć nowa klapke by zmieścić jakieś urządzenie. W sensation nie sprawdziłem ale z czystym sumieniem mogę to odradzic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Alchem

Nie ciekawie ..

Rozmawiałem z osoba pracująca w komisie i zapytałem czy jest możliwość pominięcia blokady w HTC Sensation. Karty które pomijają tę blokadę nie bd działały w Sensationie :/

Czyli pozostaje ściągnięcie simlocka u nich i zapłacić te 80 zł :/ Albo ściągnąć samemu, tracąc tym samym gwarancję :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie traci sie gwary od loka

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No niestety traci sie gwarancje cgyba ze masz fart ale kazda ingerencja powoduje utrate gwarancji.

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi