Skocz do zawartości
kefflar

Czy Sensation z Orange będzie brandowany?

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety traci sie gwarancje cgyba ze masz fart ale kazda ingerencja powoduje utrate gwarancji.

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bzdura... Odblokowanie bl powoduje utrate gwary w wypadku uzycia nieautoryzowanego romu, a zdjecie locka nie jest podstawa do uwalenia gwary o ile nie mialo to wplywu na awarie po trzecie lockowanie jest nielegalnw

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

Mikekrk prawdę pisze. Wystarczy poczytać warunki gwarancji. Oczywiście jest możliwość, że serwis sie nie zorientuje.. Ale trzeba mieć świadomość, że każda tego typu ingerencja wlasna powoduje uniewaznienie gwarancji. Nie piszcie tutaj czegoś co popieranie na swoich domyslach. Kiedyś oddałem siemensa sl45i, później nokie n95 po ściągnięciu simlocka i w obu przypadkach gwarancji sie pozbylem z wpisem w kartę gwarancyjną. No chyba, że w orange jest inaczej i jest to tylko darmowy dodatek. Owszem, można wgrać oryginalny rom bez brandu, pozbyć sie loga orange z obudowy i oddać bezpośrednio do serwisu. Najlepiej mieć wtedy kartę gwarancyjną htc podbita przez sprzedawcę a nie ich sieciową (nie wiem jak w orange ale era daje swoją i do niej paragon wraz z pieczatka a htc jest czysta) wtedy masz pewność, że przyjmą i nikt nie będzie marudzic. Znam jeszcze jeden sposób na gwarancje ale forum to nie przepada za nielegalnymi opcjami więc nie bede opisywał ;) Poza tym nie powinno sie oszukiwać więc sposób o którym pisałem powinien być ostatnim krokiem do naprawy gwarancyjnej waszego odblokowanego telefonu. Myślę, że przyda sie też tym którzy debranduja swoje fony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Louis

Ja związałem się z Orange na 30 miesięcy (Mix Optymalny dla Firm) i nie mam póki co chęci zdejmować SIM-Locka z Sensation.Operatora przez ten okres nie będę zmieniał.

No chyba że leciwą N70 co mam w Plusie zmienię na coś nowszego-ale to raczej w Q1 2012r. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bzdura... Odblokowanie bl powoduje utrate gwary w wypadku uzycia nieautoryzowanego romu, a zdjecie locka nie jest podstawa do uwalenia gwary o ile nie mialo to wplywu na awarie po trzecie lockowanie jest nielegalnw

Kolego po pierwsze lockowanie jest legalne, operator moze zalozyc blokade jednak pozostali operatorzy nie robia tego z przyczyn czysto oszczednosciowych, po prostu po oktesie umowy ludzie latali sciagac te somlocki a to i czas i praca ludzi. Zdjecie blokady sim o ile taka zostala zalozona jest naruszeniem warunkow gwatancji o ingerencji w oprogramowanie systemowe, doskonale wiesz ze nieumiejetne sciaganie sima moze uszkodzic oprogramowanie i koniec.

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Opieram sie na orzecznictwie sądowym i koniec lropka jeźeli zdjęcie locka nie spowodowało usterki muszą uznać gware

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Popros pomaranczowych zeby Ci sciagneli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Obawiam się, że sama prośba może nie wystarczyć... potrzeba jeszcze pieniędzy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

Grzegorz35, w praktyce to Ty bedziesz musiał im udowodnić, że ściągnięcie blokady nie miało wpływu na usterke. Nie ma problemu jeśli zrobi Ci to regenersis i to u siebie zarejestruje. Wiadomo też, że jak Ci ekran padnie to prawdopodobnie naprawia to i nie będą marudzic. Ale jeśli nie daj boże odkryją, że sciagnales go sobie nie u nich lub w innym autoryzowanych serwisie tylko w skupie gsm w powiecie lub inaczej to mogą odmówić bezpłatnej naprawy i napisać, że na skutek nie autoryzowanych ingerencji w soft uszkodzeniu mógł ulec wyświetlacz - nic na to nie poradzisz. Bo powiesz, że to nie ma wpływu na wyświetlacz? Odpiszą Ci, że prawdopodobnie uzyles nieautoryzowanego oprogramowania które mogło zwiększyć częstotliwość odswieżania ekranu przez co mogło dojść do uszkodzenia. Albo narzędzi które mogły zrobić zwarcie tym samym uszkodzić wyświetlacz. Poza tym złamales "x" punkt regulaminu gwarancji. W takim przypadku to Ty musisz im udowodnić, że sie mylą. I jeśli bedziesz miał ekspertyzę jakiegoś elektronika uprawnionego do ich wystawiania możesz próbować zakładać sprawę. I tak nie wiem czy Ci coś da. Cieszmy sie, że nie ma wszędzie kompetentnych ludzi. Ja sam na custom romie oddawalem dhd i przechodziło - co nie znaczy, że skoro tym nie uszkodzilo to muszą naprawiać. Poprostu przy wymianie głośnika czy mikrofonu szkoda im sprawdzać czy nic sie przy nim nie grzebalo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I tu się mylisz yusuf... Ostatnio bardzoooooooooooo często uwalają gwarę... Nie autoryzowana ingerencja w oprogramowanie i kaput.. Nie ma gwary, a dwa oryginalnej paczki od orange nikt nie ma, więc nie ryzykuję... Szkoda telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi