Skocz do zawartości
Kadoon

Telefon mi się ciągle "resetuje"? Problem z Note 2

Rekomendowane odpowiedzi

Kadoon

Witam. Mam dziwny problem z moim telefonem. Od ponad trzech lat pierwszy raz mam poważniejszy problem. Mianowicie od pewnego czasu mój note 2 się wyłącza i ciągle pokazuje się ekran startowy "samsung galaxy note II", gaśnie ten ekran i znów pojawia się taki sam. Czasami uda mi się włączyć telefon, ale po dwóch minutach się wyłącza, jakby wciskał się klawicz blokowania/wyłączania i znów ekran startowy i tak w kółko. Po dwóch dniach takiego psucia, dwa dni działał dobrze, ale dziś od rana znów to samo. Dodam, że trzy miesiące temu wymieniałem baterię na oryginalną, bo ta pierwsza mi spuchła, teraz znów widzę, że ta kupiona też jest trochę spuchnięta. Ale sądzę, że nie jest to wina baterii, bo po włożeniu nowej robi się to samo. 

Dwa miesiące temu miałem taki sam przypadek, wtedy zaniosłem do komisu i niby mi przeczyścił telefon i pomogło na te dwa miesiące, ale teraz nie mam możliwości oddania telefonu do naprawy, więc piszę tutaj. bo chciałbym poznać problem. W razie niezrozumienia problemu, proszę pisać, bo może nie wytłumaczyłem dokładnie.

Proszę o jakiekolwiek sugestie. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

@@Kadoon, Na początek zrób wipe data/factory reset (przywrócenie ustawień fabrycznych) z poziomu recovery. Wyłacz telefon. Naciśnij równocześnie trzy przyciski volume up+Home+Power do momentu aż pojawi się w lewym górnym rogu "Recovery Booting...". Następnie pojawi się menu z którego wybierasz "wipe data/factory reset". Później potwierdzasz swój wybór "Yes-delete all user data". Wybór zatwierdzasz przyciskiem "Power" a po menu poruszasz się przyciskami głośności. Następnie uruchamiasz telefon ponownie wybierając w menu "Reboot system now".

Jak to nie pomoże to spróbuj wgrać na nowo soft. Jak to zrobić masz opisane tutaj:

http://forum.android.com.pl/topic/170789-odin-flashowanie-oryginalnych-romow-samsunga-za-pomoca-odina/

A tutaj oficjalny niebrandowany soft dla Twojego modelu telefonu. Nie zapomnij się zarejstrować na stronie sammobile.com. 

http://www.sammobile.com/firmwares/database/GT-N7100/XEO/

Edytowane przez bladeno1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kadoon

Dzięki, factory reset nie pomógł, teraz ściągam soft i spróbuję wgrać tak jak pisałeś. Jak coś to jeszcze będę tutaj pisał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Kadoon sprawa jest prosta. Zaczyna siadać klawisz Power. Kwalifikuje się do wymiany.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kadoon

A tutaj oficjalny niebrandowany soft dla Twojego modelu telefonu. Nie zapomnij się zarejstrować na stronie sammobile.com. 

http://www.sammobile.com/firmwares/database/GT-N7100/XEO/

Wgrywałem tego softa przez odina, w połowie wyświetlił mi się fail i na telefonie teraz mruga co trochę "Firmware upgrade encountered an issue. Pleasea select recovery mode in Kies and try again".

Muszę spróbować wgrać innego softa, czy co?

[Dodano: 31.07.2015 - 19:44]

Próbowałem z innym softem i to samo, tak jakby właśnie ten klawisz power się włączał podczas flashowania i przerywa. Zrobię to jakoś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, jak wymienisz klawisz Power.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kadoon

Okej dzięki, tak zrobię. Szkoda, bo niepotrzebnie to flashowanie robiłem i jestem tydzień bez telefonu, a tak to może by zatrybił jakoś :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Klawisz mógł działać rok, miesiąc, dzień lub godzinę. To loteria..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi