Skocz do zawartości
woz_z_weglem

Drive - Padł internet?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam mały problem ze swoim Krugerkiem.

Do tej pory wykorzystywałem dualsima w tym telefonie w ten sposób, że w slocie 1 znajdowała się karta dedykowana tylko do internetu (PLAY), w slocie 2 natomiast karta służąca do połączeń telefonicznych.

Dwa dni temu straciłem możliwość połączenia się z internetem za pomocą ww. karty, (telefon sygnalizuje brak sygnału)

Szukałem przyczyny tego problemu i przeprowadziłem następujące eksperymenty:

- Przełożenie kart "na odwrót", czyli karty z internetem do slotu 2, karty do połączeń telefonicznych do 1 - brak efektu, wciąż telefon sygnalizuje brak sygnału dla karty "internetowej"

- włożenie dwóch innych kart SIM - logują się obie karty, obie mają zasięg, żadna z nich nie chce połączyć się z internetem

- włożenie karty sim z internetem do innego telefonu - internet hula aż miło.

Wnioski jakie wyciągnąłem z powyższego: sama karta SIM oraz styki/sloty w telefonie są OK - dają radę obsłużyć inną kartę.

Mimo tego w żaden sposób nie mogę połączyć się z internetem (nawet przez zwykłą kartę, także posiadającą jakiś niewielki pakiet internetowy)

Czyżbym coś przypadkiem zablokował w ustawieniach? Jeżeli tak, co to może być?

Transmisja danych oczywiście włączona.

Z góry dziękuję za podpowiedź, jak rozwiązać ów problem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

spróbuj od nowa ściągnąć i wgrać ustawienia do internetu :) jeśli internet z PLAY, to ze strony producenta pobierz... a jak na liście nie ma, to wygoogluj jakie ustawienia ręcznie wklepać :) mogło się coś przestawić.. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi