Skocz do zawartości
bolek2004

Aplikacja do kodów USSD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy w tym tablecie jest jakaś możliwość uruchomienia kodów USSD czyli krótkich kodów?

Śmiesznie to trochę wygląda, znajomy kupił tablet zaraz po premierze za spore pieniądze, slot na kartę sim jest, wszystko działa, ale mając kartę w tablecie nie jest w stanie uruchomić krótkim kodem żadnego pakietu internetowego.

Żeby to zrobić musi najpierw kartę przełożyć do zwykłego telefonu, aktywować pakiet i potem z powrotem do tabletu karta sim. Żenada.

Jeśli chodzi o system to ma lollipopa który wyszedł nie dawno na ten tablet.

Sprawdziłem kilka aplikacji ze sklepu ale żadna nie działa. Może jest jakaś która działa? Albo inny sposób żeby to działało?

Edytowane przez bolek2004

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius

Ponieważ Xperia Tablet Z nie posiada funkcji dzwonienia ani wysyłania wiadomości to również tego typu kody nie będą działały. DIaler służy jedynie do wejścia do menu serwisowego.

https://www.google.com/search?q=kod%C3%B3w+USSD&ie=utf-8&oe=utf-8#q=dialer+xperia+tablet+z

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to słabo, aplikacje do sms widziałem również ale nie sprawdzałem czy można wysłać cokolwiek. Trochę to dziwne bo akurat z internetu mobilnego można korzystać, ale nikt nie przewidział żeby aktywować pakiety krótkimi kodami. No nic trudno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius
    nikt nie przewidział żeby aktywować pakiety krótkimi kodami

Zwróć się z tym bezpośrednio do producenta tabletu z prośbą o aktualizację oprogramowania w tym zakresie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sms działają normalnie przecież... A co do kodów wiedziałem moda że dialer się dało odpalić :)

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Znalazłem, wystarczyło w google wpisać. Jest wersja dla kitkata i na końcu wątku też dla lollipopa tylko 5.01: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2776752

Czyli jednak się da po drobnych modyfikacjach.

Edytowane przez Miły
    Nie cytujemy posta poprzedzającego... @up wystarczy...
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi