Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Igorius

WItam

Wczoraj zaktualizowałem Windowsa 8.1 do 10. Dzisiaj do peceta z tym zaktualizowanym systemem podłączyłem mojego Galaxy Note II GT-N7100 lecz system go nie rozpoznaje. Do tej pory na Windowsie 8.1 wszystko było ok.

Jak to  naprawić? Dodam, że mam standardowego Androida 4.4.2 od Samsunga, wersja XEO, z rootem.

post-26522-0-48757900-1438550359_thumb.jpg

post-26522-0-60933500-1438550362_thumb.jpg

post-26522-0-81552900-1438550367_thumb.jpg

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Esperer

To jest właśnie ta dziesiątka. U jednych coś dobrze działa, a u innych to samo szwankuje. Miałem win 10 od pierwszej dostępnej kompilacji ( od kwietnia chyba ). Na każdej wersji winda bez problemu widziała Notkę.

Może odinstalowanie Kiesa i ponowna instalacja załatwi u Ciebie sprawę.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius

Przeinstalowałem wcześniej (aż takim lamerem nie jestem ^^ ) ale nie pomogło - Kies zainstalował na nowo sterownik jako własne rozwiązanie problemu ale nic to nie dało i dlatego założyłem temat z prośbą o radę...

[Dodano: 03.08.2015 - 00:03]

Odinstalowałem SAMSUNG USB Driver for Mobile Phones 1.5.49.0, oczyściłem rejestr programem CCleaner, zainstalowałem sterownik w wersji 1.5.51.0 a na samym początku całkowicie usunąłem Kiesa. Zrestartowałem peceta i pupa, dalej problem występuje. Macie jakiś inny pomysł?

Edytowane przez Igorius

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

Pomysłu nie mam na to. Zrobiłem instalację Win 10 na dwóch laptopach. Na jednym z WIn 7 a na drugim z Win 8.1. Na obu Note 2 działa. Tzn. Total Commander go widzi, to chyba działa bo dokładniej nie sprawdzałem. Mam na nim 4.4.2 z Plusa, bo to najlepsza kompilacja 4.4.2 na Note 2. Testowałem inne i mam porównanie.

Oba laptopy widzą też pozostałe urządzenia Samsunga. 

Twój Note 10.1 jest raczej widoczny jak nic nie napisałeś. 

Mógłbyś spróbować jeszcze ręcznie rejestr oczyścić z pozostałości po Kiess i sterownikach. Choć nie wiem czego w nim szukać. 

Przyczyny błędu Code 43 (Błąd 43)

Nieprawidłowo skonfigurowane, stare lub uszkodzone sterowniki sprzętowe (bardzo często).
    Uszkodzenie w rejestrze systemu Windows spowodowane niedawną zmianą oprogramowania związanego z plikiem Windows (zainstalowanie lub odinstalowanie).
    Wirus lub złośliwe oprogramowanie, które uszkodziło pliki systemu Windows lub sterowniki.
    Konflikt sterownika po zainstalowaniu nowego urządzenia.
    Wadliwe urządzenie.

Poszukaj jakiegoś cleanera do czyszczenia systemu ze sterowników. 

Ew. Win 10 postawić na czysto. Pewnie Ci się nie będzie chciało, bo mnie by się nie chciało na pewno :)

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius

@@jackpe

Mógłbyś spróbować jeszcze ręcznie rejestr oczyścić z pozostałości po Kiess i sterownikach. Choć nie wiem czego w nim szukać.
    Poszukaj jakiegoś cleanera do czyszczenia systemu ze sterowników.

Czyściłem rejestr programem CCleaner. To wg Ciebie mało? To chyba najpopularniejszy i najlepszy program do tego na rynku. Zresztą nie znam się na rejestrze Windows więc nie wiem co tam szukać, nie chcę popsuć sobie systemu więc nie będe tam grzebał. Nie mam też ochoty na stawianie systemu na nowo - mam sporo danych i kilka partycji, część aplikacji przestanie mi działać nawet tych, które są zapisane na innym dysku (partycji). Jeśli znasz inny dobry program do czyszczenia pozostałości po sterownikach to daj znać jaki i co mam nim dokładnie wyczyścić - sterowniki Samsunga? Jeśli tak to trzeba ni byłoby zainstalować znowu te 1.5.51.0 bo nowszych nie ma (jak na razie).

[Dodano: 03.08.2015 - 23:40]

Panowie - @@Esperer @@jackpe @@the_naturat_com @@Rambdal (i inni)

Testowo podłączyłem do mojego peceta starszego Samsunga Galaxy Ace GT-S8530 i niespodzianka - Windows widzi urządzenie. Proszę oto screeny. Sprawdzę zaraz co z Note II...

post-26522-0-47683600-1438638018_thumb.jpg

post-26522-0-24774800-1438638023_thumb.jpg

post-26522-0-54300300-1438638027_thumb.jpg

[Dodano: 03.08.2015 - 23:48]

Niestety ale Notesa nie widzi, problem pozostał... :(

post-26522-0-15553200-1438638454_thumb.jpg

post-26522-0-48704000-1438638459_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

CC Cleaner to takie coś, co niby usuwa błędy i pozostałości, oraz robi trochę porządku na dysku z plikami temp. Ogólnie można zastosować od czasu do czasu w celu zwolnienia miejsca na dysku, lecz w Twoim przypadku Ci nie pomoże.

W tym linku http://www.gram.pl/pomoc_poradnik.asp?p=2889 jest przykład działania jednego z kilku programów, którymi może CI się udać usunąć stary sterownik.

Z góry uprzedzam, że nie testowałem, a programów tego typu jest kilka.

Działa to bardzo prosto. Sterownik od Note masz uszkodzony. Program identyfikuje szczegóły sterownika w rejestrze i usuwa wszystko co jest z nim związane.

Po ręcznej identyfikacji możesz zrobić to sam, o czym pisałem wyżej, jeżeli jednak nie chcesz grzebać w rejestrze to możesz zdać się na tego typu program.

Nie powinien w/g mojej wiedzy nic dodatkowo namieszać. 

A to, że jest to ewidentna wina sterowników widać po tym, że bez problemu system zobaczył Galaxy Ace.

Oczywiście, jeżeli chcesz, choć podejrzewam, że to już ponownie zrobiłeś, możesz jeszcze raz usunąć sterownik z menadżera urządzeń i spróbować zainstalować Kiess.

U mnie lepiej to zawsze działało, jak instalacja sterowników dedykowanych.

To jest tylko Windows i u mnie np. częściej nie działa, jak działa skaner z urządzenia wielofunkcyjnego HP. I przez kilka lat nie udało mi się ustalić, dlaczego system go widzi kiedy on chce, a nie wtedy kiedy ja :-)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius

@@jackpe

Dzięki za porady ale ten program nie działa na sterowniki USB, obsługuje tylko display.

Działa to bardzo prosto. Sterownik od Note masz uszkodzony.
    A to, że jest to ewidentna wina sterowników widać po tym, że bez problemu system zobaczył Galaxy Ace.

NIe wydaje Ci się, że sterownik nie jest uszkodzony skoro jedno urządzenie na nim działa a drugie nie? Na starszej wersji sterownika również było podobnie zatem to raczej nie jego wina (ale mogę się mylić).

Usunąłem jeszczeraz sterownik, oczyściłem CCleanerem, zrestartowałem, zainstalowałem ponownie sterownik (pobrałem na nowo), zrestartowałem i nic nie pomogło. Przy okazji tylko pobrałem całą masę syfu i kilka godzin musiałem czyścić adware malware i inne gdyż próbowałem jakieś programiki do usuwania sterów - wszystko na próżno. Teraz system mam uporządkowany i myślę sobie, ze może pomogłaby instalacja uniwersalnych sterowników ADB, jak uważasz? Znasz jakiś dobry poradnik jak to zrobić (najlepiej z forum) oraz linki do plików sterownika bez crapu który sobie, jak to pisałem wcześniej, pobrałem?

[Dodano: 05.08.2015 - 02:22]

Spróbowałem jeszcze jednego - odinstalowałem sterowniki z oczyszczeniem rejestru, zainstalowałem ponownie, uruchomiłem Odina, włączyłem mojego Note II w trybie downloading i podłączyłem kablem USB do peceta. Oto co Odin pokazał -

post-26522-0-52239700-1438734222_thumb.jpg

Cieszyć się czy płakać? Co zrobić dalej?

[Dodano: 05.08.2015 - 02:53]

A jednak działa!!! :D

Po wyjęciu baterii i ponownym uruchomieniu notesa w trybie normalnym wreszcie Windows 10 raczył go zobaczyć - pomógł tu Odin :)

post-26522-0-61457000-1438735936_thumb.jpg

post-26522-0-54873500-1438735942_thumb.jpg

post-26522-0-99581800-1438735949_thumb.jpg

Edytowane przez Igorius
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

To jest tak, jak nie doczytałem dokładnie opisu programu. 

W każdym bądź razie dobrze, że sobie dałeś radę i poziom stresu się obniżył :-)

Natomiast przyznaję, że w tym wypadku bym nie wpadł na to, że wyjęcie baterii może pomóc :-)

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius
    Natomiast przyznaję, że w tym wypadku bym nie wpadł na to, że wyjęcie baterii może pomóc :-)

Pomogło odpalenie Odina i podłączenie urządzenia w trybie downloading mode natomiast wyjęcie baterii było niezbędne aby z trybu downloading mode wyjść... chyba wyraziłem się niezbyt jasno, co być może Cię trochę zmyliło. :rolleyes:

Edytowane przez Igorius
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi