Skocz do zawartości
balwanekbuli

Która wersja systemu na LG g3s(Ankieta)

KitKat czy Lollipop na LG G3S?  

73 użytkowników zagłosowało

1. 1. Którą wersję systemy bardziej preferujesz? KitKat czy Lillipop

Rekomendowane odpowiedzi

szulu

Telefon lepiej pracuje na KK. Goły LP to męczarnia. Z kernelem bread&butter telefon działa bardzo dobrze ale zdarzają mu się mocne przycięcia. Jeżeli nie chce Ci się grzebać w telefonie to lepiej zostać przy KK. Sam od dłuższego czasu myślę czy do niego nie wrócić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie. Ja od początku styczności z tym telefonem miałem LP ale po jakimś czasie postanowiłem sprawdzić jak działa na KK i... jest spora różnica na plus. Na LP zdarzały się randomowe resety czy zwiechy, długie wczytywanie, na KK jest o niebo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Popieram poprzedników, 5.0 na G3S to kompletna porażka, telefon zawiesza się i klawiatura samoczynnie znika, po powrocie do 4.4 telefon śmiga jak nowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogę polecić 4.4 a konkretnie v10h. Przerobiłem już wiele wersji androida- również root + twrp + kernel b&b i różne jego konfiguracje zarówno na KK jak i L. Najlepiej i najpłynniej działa właśnie stockowy 4.4 i póki co nie zapowiada się żadna rewolucja w tym temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy nie miał ktoś problemu po wygraniu kernela na kk z aparatem? Tj. aparat umiera

Zarówno na v10h jak i v10g to występuję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest na to fix.

http://www.mediafire.com/download/gqw3rcyjifdcbgq/Camera+fix.zip

Wrzucamy pliki do pamięci telefonu (każdy w osobnym archiwum .zip). Odłączamy telefon od komputera i uruchomiamy telefon w tryb recovery. Postępujemy następująco:

• Install
  • Wybieramy wcześniej zgrany plik kernela
  • Przesuwamy strzałkę w prawo i czekamy aż kernel się zainstaluje.
  • Po udanej instalacji klikamy 'Cache/Dalvik'
  • Restartujemy telefon do systemu.

Camera fix instalujemy analogicznie jak kernela.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam v10h i nic takiego nie zaobserwowałem

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Radeo

Siemka :P mam obecnie V10d android 4.4.2 i zastanawiam się jaką wersję  ,, v10_ " wybrać. Czy przejść na LP ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szulu

Sądzę, że dużej różnicy pomiędzy 10d a innymi 10 nie zauważysz. Natomiast co do lp to ja używałem kilka miesięcy 20a później 20c z kernelem oczywiście i wróciłem do kk. Może nie jest idealny i paru rzeczy z lp mi brakuje ale przynajmniej telefon działa normalnie. Nie próbowałem żadnego cm więc nie wiem czy lp i mm w tej wersji chodzą szybciej niż kk.

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Widzę że kilka osób zmieniło na stock lollipopie kernel. Mógłby mi ktoś napisać poradnik jak to zrobić i co trzeba mieć żeby to zrobić (mam roota, twrp, ale nie wiem czy mam odblokowany bootloader). Oraz jak ustawić go najlepiej w adiutorze. Z góry dziękuję ;)

P.S. proszę też o link do pobrania potrzebnych plików i programów. :)

Edytowane przez kot_droid

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi