Skocz do zawartości
premiero

Flow 2 (KM0417) - opinie użytkowników.

Rekomendowane odpowiedzi

Jako świeży posiadacz tego telefonu, zakładam nowy wątek, aby w nim gromadzić informacje na temat telefonu.

Założenie do kupna telefonu - telefon do rozmów, z możlwością dostępu do Netu i korzystania ze wszystkich dobrodziejstw Google+, jakiś Listonic, Endomondo, mobiParking, CamScanner, TotalCommander, Nawigacja, gry raczej nie bardzo, chociaż czasem jakieś nie wymagające.

Na początek informacja dla potencjalnych nabywców - CPU telefonu NIE DZIAŁA Z PRĘDKOŚCIĄ 1,4 [GHz], tylko 1,21 [GHz] jak to jest podane praktycznie na wszystkich stronach oferujących telefon, łącznie ze stroną główną K&M. Na razie zgłosiłem to, jaki będzie odzew i co z tym fantem zrobić zobaczymy, prawdopodobnie jesli telefon spodoba mi się, zażądam obniżenia ceny, jeśli nie będą chcieli tego zrobić - oddam. W tej cenie można kupić telefon o lepszej specyfikacji, tylko trzeba poczekać aż doleci z Chin.

Jak na razie: (będą uzupełniał w miarę upływu czasu)

Plusy:

- jasny ekran, pomimo iż nie jest to FHD, a tylko 720x1280 przy ekanie 5,02" (320 dpi) prezentowany obraz jest na prawdę bardzo dobry. Oczywiście jak się ustawi zbyt dużą jasność, to czarny już nie jest czarny

- dotyk dobrze reaguje

- nawet niezły aparat (w porównaniu do K&M Mist o wiele lepszy)

- brak jakichś większych zwiech (no chyba że akurat coś się instaluje / aktualizuje, wtedy występują przycięcia), a tak działa płynnie

- dobry głośnik zewnętrzny (tyle że łatwo go zasłonić ręką), głośnik do rozmów raczej przeciętny, ale głośny.

- Brak problemów z nawiązywaniem połączeń Wi-Fi w różnych sieciach, nie zrywa

- slot na kartę rozszerzeń M2 (MicroSD)

- nie grzeje się (obudowa robi się lekko ciepła, ale nie nagrzewa się do przesady jak w niektórych smartfonach)

- fabrycznie naklejona folia ochronna

Minusy:

- praca z niższą częstotliwością niż deklarowana (1,21 [GHz], zamiast 1,4 [GHz])

- niedokładnie naklejona fabryczna folia - pęcherzyki wokół przedniej kamery

- słaba kolorystyka aparatu

- czasem nie trafiam w przyciski dotykowe na dole telefonu (mają małe pole czułości), niektórzy mogą uznać to za zaletę

- tylna klapka starsznie brudzi się od palców i jest to mocno widoczne

- regulacja automatycznej jasności źle działa - nie wiem czy to wina samego czujnika, bo sprawdzałem pomiar czułości i wartości natężenia światła się zmieniają, ale może jest kiepsko skalibrowany w kontekście ustawiania jasności ekranu. Zauważyłem że przy ręcznym sterowaniu jasnością, maksymalną jasność uzyskuje się już przy nastawie około 60%, dalsze zwiększanie jasności nic nie zmienia - może tu jest problem? Generalnie przy ustawieniu auto obraz jest stanowczo zbyt ciemny

- zintegrowana bateria - to nie jest prawda, bateria nie jest zintegrowana, nie wiem skąd się to wzięło

Garść spostrzeżeń:

Telefon uruchamia sie około 30 sekund. Na telefonie jest Kit Kat, brak aktualizacji do Lolipop. Da się go obsługiwać 1 ręką, choć nie jest to tak wygodne jak w przypadku telefonów z przekątną 4,3" - 4,6". Trochę trzeba się przyzwyczaić do przycisków - są umieszczone we wgłebieniu przebiegającym wokół obudowy. Stylistycznie ciekawe, praktycznie - no może być z tym róznie, wszystko zależy od tego jak duże mamy palce dłoni. 1GB RAM wydaje się wartością zbyt małą jak na dzisiejszy czas, dopełnieniem specyfikacji byłoby 2 GB RAM. Czysty system + aplikacje wymienione na początku powodują zajętość około 55% RAM. Użycie kilku aplikacji i przeprowadzenie testu w AntuTu (po jego zamknięciu) i zużycie RAM-u oscylowało w okolicach 80%. Niestety widzę brzydki trend programistów do budowania coraz bardziej kobylastych aplikacji. Jeśli chodzi o dual SIM nie korzystam, choć w przyszłości nie wykluczone że pojawi się druga karta. Telefon niby wspiera LTE, ale jakoś nie udało mi się zobaczyć magicznego napisu (maks H+). Być może LTE obsługiwane jest w którymś z konkretnych slotów na kartę SIM. Nie mogę też nigdzie znaleźć jak zainicjować wideorozmowę (co jest reklamowane również jako funkcja). I nie mówię tu o wideorozmowie przez aplikacje typu Skype, czy Hangouts, ale o wideorozmowie jako usłudze operatora GSM.

Po moim poprzednim telefonie Xperia ArcS, brakuje mi:

- wbudowanej Integracji z Facebookiem (Książka telefoniczna nie integruje się z aplikacją Facebook, nie można połączyć kontaktów, a tym samym nie można dodać ich zdjęć do książki telefonicznej)

- wbudowanego udostępniania zdjęć i filmów na telewizor

Do sprawdzenia:

- Bateria

- GPS

- Radio

- Słuchawki

Edytowane przez premiero
    Uzupełnienie tytułu wątku.
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czas na małą aktualizację.

Zacznę od ogólenego wrażenia. A więc ogólne wrażenie jest pozytywne. Przez ten krótki czas telefon nie robił dziwnych rzeczy, nie wyłączał się sam, do nikgo sam nie dzwonił, a rozmócy nie narzekali na złą jakość rozmowy. W sumie dla mnie sprawdza się idealnie jako telefon na co dzień.

Jeżeli chodzi o jakieś "przycinki" - to zdarzają się. Nie żeby jakoś notorycznie, ale stwierdzam że występują. Ja zmieniłem launcher na Google Now i wydaje mi się że dzięki temu jest lepiej.

Co do oceny rzeczy, których wcześniej mi się nie udało z uwagi na zbyt krótki okres użytkowania:

Bateria - przy bardzo intensywnym użtkowaniu starcza na jeden dzień. Przy normalnym użytkowaniu, bez problemu 2 pełne dni - przez normalne uzżytkowanie rozumiem kilka rozmów telefonicznych, kilka sms-ów, godzinną jazdę z Endomondo, wykonanie kilku zdjęć, sprawdzenie pogody. Mówię to z punktu widzenia jednej karty SIM. Maksymalny czas, przez jaki telefon mi działał bez ładowania, to były 3 pełne dni.

GPS - działa bez problemu, szybko łapie fixa, nie gubi zasięgu.

Radio - działa całkiem dobrze, pod warunkiem że nie zapomni się ustawić regionu Europejskiego :)

Słuchawki - tandeta, fatalne, padło. Ogólnie to wstydziłbym się coś takiego dodwać do telefonu. Niestety nie mogę skorzystać z moich starych "pchełek" od ArcS, ponieważ gniazdo jack nie jest kompatybilne ze słuchawkami od SE :(

Aparat - po dłuższym używaniu zauwazyłem pewną wadę aparatu, a mianowicie on nie trzyma "geometrii". Obiekty na skraju zdjęcia są jakby lekko rozciągnięte, przez co koło nie jest okrągłe. Normalnie nie zauważa się tego, ale jak robiłem zdjęcie roweru to przednie koło miało inny kształt niż tylne.

Jeżeli chodzi o wspomnianą wcześniej częstotliwość pracy - to ja nie rozumiem podejścia firmy K&M. Niby chcą trafić do ludzi, ale robią chyba wszystko, aby ich zniechęcić. Doskonale wiedzą, że na swojej stronie publikują nieprawdziwe informacje, ale pomimo zgłoszenia tego faktu nic z tym nie robią. Specyfikacja dalej widnieje na stronie jako 1,4 GHz. Mało tego - umywają od tego ręce twierdząc, że "taką specyfikację mamy od producenta" i że "mogę skorzystać z praw przysługujących konsumentowi". Pozstawię to bez komentarza.

Jeżeli chodzi o LTE - to sprawa się wyjaśniła, problem leżał po stronie operatora i w chwili obecnej LTE działa bez problemu, natomiast zmagam się z problemem niemożności wysyłania MMS-ów, podczas gdy jestem w zasięgu LTE. Muszę "zgubić" 4G, albo wymusić ręcznie pracę w H+ lub niższych trybach, aby MMS-y zaczęły działać.

Mam nadzieję, że tak jak zostało obiecane, do końca roku pojawi się aktualizacja do Lolipopa 5.1.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Marik

Jak sprawuje Ci się ten telefon po tych dwóch miesiącach? Zaczęły się jakieś problemy?

Jestem zainteresowany kupnem tego modelu ale chciałbym zasięgnąć opinii osoby, która już jakiś czas go użytkuje.

Trochę martwi mnie ta zintegrowana bateria.

Próbowałeś już korzystać z dual sima, ciekaw jestem ile trzyma bateria.

Wysłane z mojego INSIGNIA 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety, mam ten telefon od 3 miesięcy i jednak narzekam na częste zawieszanie się tego urządzenia. Aplikacja Facebook często zawiesza się i restartuje, aplikacji "Manedżer stron na facebooku" nie używam ponieważ jeszcze częściej restartuje. 

Bateria przy intensywnym użytkowaniu (włączony transfer danych + włączony wyświetlacz) wytrzymuje do 8 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

--16.10.15
    Po kilku miesiącach użytkowania:

1. Z uwagi na 1GB RAM-u, niestety lagi stają się co raz większą bolączką. Zaczyna lagować praktycznie wszystko, łacznie z dialerem. Dopóki aplikacji nie było zbyt wiele, było w porządku, teraz gdy oprócz stockowych mam w sumie dodatkowo 30 aplikacji, bywa różnie. Czasem jest ok, czasem lagi są masakryczne. Z tym wieszaniem się Facebooka, to wina bardziej twórców samej aplikacji - to byle jaki gniot, niezbyt zoptymalizowany. Trzeba zachować umiar pomiędzy ilością zainstalowanych a uruchomionych jednocześnie aplikacji, aby telefon chodził jak należy.
    2. Bateria - tutaj nie podzielam zastrzeżeń poprzednika, doba to minimum przy normalnym użytkowaniu, chyba że koledze chodzi o 8 godzin użytkowania non stop, to wtedy wynik należy uznać za przyzwoity.
    3. Dual Sim - nie nie korzystałem, choć myślę na Aero2 jako rezerwie gdyby akurat skończył mi się pakiet danych. Na pewno czas pracy na baterii się skróci, nawet w instrukcji jest to napisane.

Jeszcze parę słów o tym, czego nie ma, co jest, lub nie jest jasno określone:

1. Wideorozmowy jako usługa opratora - telefon ich nie obsługuje.
    2. Telefon nie posiada żyroskopu i jest to fakt, tak samo jak nie pracuje z 1,4[GHz]. Nie można więc oglądać filmów 360 stopni, ani grać w gry wymagające żyroskopu.
    3. Telefon nie wspiera ANT+
    4. Bateria nie jest zintegrowana!

---01.11.15

Sprawa lagów się wyjaśniła. Skorzystałem z - w sumie z własnej - rady i odinstalowałem FaceBooka i Messengera - telefon momentalnie odżył. Nic nie laguje, wszystko działa jak należy. To tylko upewnia mnie w tym co napisałem wcześniej, że aplikacja FB na androida, to najgorszy gniot jaki powstał. Polecam taką kurację odchudzającą wszystkim.

---31.03.16

Dla tych co nie widzą, dostępna jest aktualizacja do 5.1
    http://files.krugermatz.com/KM0417/KM_FLOW2_L_23022016_V2.2_SDUpdate.zip
    Na razie nie wypowiadam się odnośnie zmian, bo dopiero wykonałem aktualizację.
    ---03.04.16

Szczerze odradzam instalację tej aktualizacji (wykonana zgodnie z instrukcją, po wszystkim - reset do ustawień fabrycznych).

Interfejs - płynność działania na poziome KitKata, nic się nie zmieniło.
    Czujnik zbliżeniowy - chyba najbardziej irytujący nowy problem. Gdy chcę zakończyć rozmowę bardzo często się zdarza, że po odsunięciu telefonu od ucha ekran nadal jest wyłączony - nie można rozłączyć rozmówcy, ani wykonać innych operacji. Sprawdzałem działanie czujnika zbliżeniowego - wykrywa tylko dwa stany - 5 cm i 0 cm. Nie wiem jak było w KK, czy odległości też były dwustanowe, ale problemów tego typu nie było w ogóle.
    MMS - w dalszym ciągu nie naprawiono błędu, gdy włączoną mamy opcję preferowany typ sieci GSM/WCDMA/LTE. W takiej konfiguracji działa LTE, ale nie można wysyłać/odbierać MMS-ów. Jedyne wyjście to ustawienie opcji GSM/WCDMA auto, ale wtedy nie mamy LTE.
    Dźwięk - dosyć często zdarza się, że początek dźwięku dzwonka lub powiadomienia jest urwany (około 1 sekundy). Dodatkowo - przynajmniej ja nie znalazłem - nie można ustawić innego dzwonka na SMS, a innego na pozostałe powiadomienia. Zdarza się też, że system odtwarza inny dzwonek, niż ustawiony dla danego kontaktu.
    Bateria - zdecydowanie krótsza żywotność baterii telefonu. Mówię to w odniesieniu do krzywej rozładowania w nocy. W dzień używałem telefonu częściej i więcej, więc takie porównanie nie byłoby miarodajne.
    Dual SIM - nie można nazwać sobie slotu karty SIM.
    Tłumaczenia - dużo opcji nie przetłumaczonych, część opcji przetłumaczona idiotycznie.

Wniosek - jeśli chcecie parę "fiuczerów" lizakowych, kosztem kilku nowych bugów - proszę bardzo. Ja wracam do kociaczka.

Edytowane przez mati888811

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okazuje się że powrót wcale nie jest taki prosty. Serwis twierdzi, że tylko niektóre modele (sprawdzają po numerze IMEI) da się downgrade'ować samemu. Niestety mój do takich się nie zalicza i trzeba odesłać telefon do serwisu, dlatego jeszcze raz przestrzegam wszystkich - nie róbcie upgrade do Lolipopa - to same kłopoty. Telefon ledwo wytrzymuje 24 godziny, spędzając większość czasu na czuwaniu i praktycznie nic nie robiąc! Do tego ostatnio prawie zaspałem do roboty, bo z niewiadomych przyczyn alarm mi nie zagrał pobudki, pomimo iż był ustawiony i włączony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak zrobić downgrade z Androida 5 do Kitkat 4? przy próbie wgrania wyskakuje błąd Status 7. Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli telefon na gwarancji - oddaj do serwisu.

Edytowane przez Aleksandra
    Nie cytujemy posta osoby poprzedzającej naszą wypowiedź w całości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

aby zrobić downgrade, zainstaluj firmware z tego linku:

FLOW2_update

potem uruchom trzymając volumeup+power, trzeba  zrobić wipedata/factory reset, i uruchomi się KitKat 4.4.4 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie. Po zakupie zrobiłem upgrade do 5.1, po kilku miesiącach downgrade do 4.4.4. W tej chwili próbowałem wrócić do 5.1 i zonk. Za nic nie chce przejść. Pojawia się błąd 7 (jak mam szczęście) czasami (e: forter), czasami rusza aktualizacja i wraca do menu początkowego. Robiłem kasowanie do ustawień domyślnych, wipe, wipe restore. Nic. Mogę tylko odpalić aktualizację do 4.4 (1.4sdu) i ona przejdzie. Kończy się komunikatem succes /system. Macie jakiś pomysł?

Wysłane z mojego FLOW2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi