Skocz do zawartości
Voytalsky

Wyskakujący komunikat w telefonie "Błąd kamery".

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem swieżutkim użytkownikiem SGS II i co za tym idzie Androida. Jakieś 2 tygodnie temu wreszcie dostałem w swoje ręce to cudeńko i zaraz zrobił mi psikusa, otóz przez jakiś czas robił zdjęcia , nagrywał filmy bylo super, ale po paru dniach zaczęły pojawiać się problemy z uruchomieniem aparatu, a w tej chwili nie udaje mi się w ogóle uruchmić. Wyskakuje ostrzeżenie "Błąd kamery". Zainstalowałem firmware do camery z Sammsung Apps i niestety nic się nie poprawiło. Nie chcę oddawać do serwisu bo pewnie można samemu coś z tym zrobić a lubię wyzwania. Czy ktoś pomoże wyjśc mi z traumy :).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi to wygląda na awarie elektroniki aparatu. Znajomy miał coś takiego w nokii N8. Programowo nic nie dało się zrobić i telefon poszedł do serwisu

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

teraz też jestem o tym przekonany, wczoraj wieczorem uaktualniłem sobie soft dzięki poradom tu znalezionym i jakiez bylo moje zdziwienie że aparat nie ruszył więc ewidętnie to sprawa sprzetowa nie softwarowa.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wpisujesz w wybieraniu numeru *#34971539# i dajesz "Cam to Phone DW Dump". Telefon zrobi update kamery i wszystko powinno działać. Jeśli jednak nie będzie działało to idź do serwisu, tak jak pisał nmaniek, co zapewne już dawno zrobiłeś. Wiem, że odkopuje, ale to rozwiązanie podziałało i sądzę, że przyda się innym osobom, gdyż na google to jest pierwszy link gdy wpisuje się "samsung galaxy s ii błąd kamery". Mam nadzieję, że ktoś z tego skorzysta. I nie piszcie po setki razy, że ale mam zapłon, lub dostaję złotą łopatę odkopywacza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    enzyme

Sorry za odkopanie tematu, lecz pojawił mi się ten sam błąd "Błąd kamery", a wszystkie poprzednie sugestie nie pomogły (poza serwisem).

Sugestia kolegi wyżej również nie zadziałała (chyba), gdyż po updacie kamera dalej miała ten sam problem.

Po konsultacji z BOK Samsunga, kazali mi wyłączyć i włączyć telefon i błąd zniknął, kamera działa.

Natomiast jeżeli komuś nadal nie będzie działało to trzeba zrobić kopię kontaktów i całej reszty, gdyż trzeba przywrócić androida na nowo.

Konsultant mówił aby ostatecznie wpisać jeżeli nic nie działa taki kod: *2767*3855#

Jeżeli po nim nadal będzie błąd zostaje tylko serwis.

Mam nadzieje, że to komuś pomoże ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    juh

Miałem swego czasu podobny błąd kilka dni po kupnie telefonu. Wcześniej znajomy bawił się moim telefonem i ku memu zdziwieniu, gdy potrzebowałem zrobić zdjęcie aparat nie działał. Pomyślałem w pierwszej chwili, że znajomy mi go zepsuł. Jednak ponowne uruchomienie smartphonea pomogło :)

Wysłane z mojego GALAXY SII za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    radier

Mam ten problem od dłuższego czasu. Jest losowy. Występował już na 2.3.6, a teraz także na najnowszym ICS 4.0.3 XXLPB. Zaczyna myśleć, że to błąd z elektroniką aparatu. Wipe przed i po instalacji ICS nie pomógł. Aparat raz działa, ale najczęściej nie działa. Jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    radier

Fon wylądował w serwisie. Wymienili płytę główną i teraz bangla jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fon wylądował w serwisie. Wymienili płytę główną i teraz bangla jak należy.

Kolego potrzebuje pomocy mam tak samo jak Ty losowy błąd ale teraz go coraz więcej. ale na romie 2.3.5 nic się nie działo dopiero na ics i skoro jest losowy błąd to chyba nie elektronika. Moze mi ktoś pomóc powiedzieć co zrobić?? Proszę

najprościej oddać na gwarancję niby ale boję się że mi go nie przyjmą ponieważ wgrywałem darkycore rom i może być problem za rooty...:( a poza tym to chyba nie elektronika skoro czasami działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ilcek

To przecież usuń licznik flashowan, wgraj oficjalny soft i możesz oddać telefon

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi