Skocz do zawartości
m0d

LG Spirit LTE vs LG G2 mini vs Motorola Moto E 2gen LTE

Rekomendowane odpowiedzi

m0d

Witam serdecznie :)

Poszukuję „niewielkiego” (jak na współczesne standardy) smartfona, coś pomiędzy 4” a 4,7” max.

Przedział cenowy do 650zł, czyli ”niższa klasa średnia” i nie chciałbym przekroczyć tego budżetu na zasadzie „a jeszcze 100-200zł i masz yyy lepsze od xxx” ;)

Telefon ma przede wszystkim służyć do dzwonienia, SMS/MMS, whatsapp, internet, poczta, przeglądanie dokumentów, sterowanie Squeezeboxem, itp. Bez gier, filmów i tym podobnych pierdów. Przy okazji chciałbym korzystać z dobrodziejstw LTE.

Druga sprawa - jako że namiętnie eksploruję na rowerze okoliczne chaszcze, nie stroniąc też od wyjazdów w góry i maratonów, więc używam GPS + aplikacje do rejestrowania lub odtwarzania śladów trasy. Z tym też wiąże się możliwie długi czas pracy na baterii i dość solidna konstrukcja telefonu.

Wstępnie wytypowałem 3 modele, idąc od najdroższego:

- LG Spirit LTE za około 650zł (choć ostatnio drożeje a 700zł lub więcej jakoś nie uśmiecha mi się za niego dać...); na plus rozdzielczość wyświetlacza, świeży procesor i system, nakładka LG też mi się podoba; na minus rzekomo krótki czas pracy na baterii i problemy z GPS. Telefon nie za duży, dobrze leży w dłoni.

- LG G2 mini za około 550zł; na plus podobno zaskakująco długi czas pracy, cena, kilka sympatycznych bajerów w nakładce; na minus starszy procesor, mniejszej rozdzielczości ekran, podobnież też problemy z GPS i jakaś brzydka kombinacja z pamięcią co jej użytkownik widzi 4GB.

Całość chodzi całkiem żwawo, jest aktualizacja do lollipopa, choć tu znowu zdania są podzielone czy to wada czy zaleta.

- Motorola Moto E 2gen LTE za około 500zł; na plus świeży procesor, szybkość działania i podobno dobra bateria, no i cena; na minus jak dla mnie trochę to spore i grube, ekran mniejszej rozdzielczości i przy tym z pewną irytującą cechą - ikony jakby rozmyte i całość sprawia wrażenie nieostrości. Może to kwestia androida, na moim pracowym 4” Ace 3 o jeszcze mniejszej rozdzielczości interfejs wygląda lepiej.

Proszę o kilka słów komentarza jak to wygląda w praktyce z ww modelami. Może na coś nie zwróciłem uwagi a skreśli to lub zaważy na wyborze któregoś z telefonów.

Alternatywnie myślałem jeszcze nad Sony E4g lub po rzuceniu w diabły androida nad Lumią 640 LTE, choć to już trochę za duży telefon i szkoda mi pewnych aplikacji, które musiałby czymś zastąpić...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi