Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Wynegocjowaliśmy najlepszą ofertę tylko dla użytkowników Forum Android.com.pl! Czytaj więcej.. ×
vendir

Xperia™ Neo - wrazenia

Rekomendowane odpowiedzi

vendir

Jak najbardziej bardzo pozytywne. Po przesiadce z g1 to tak jakbym usiadl za kierownica ferrari po jezdzie trabantem . Wydajnosciowo jest idealnie, odpalilem wiekszosc nowych gier gameloftu (sam sie zdziwilem ze komorkowe granie stoi na takim poziomie), nawigacja Sygic aura dziala idealnie, strony laduja sie tak samo jak na PC, pod wzgledem wydajnosci jest idealny. Jak narazie nie znalazlem innych wad, nie liczac tego nieszczesnego portu usb o ktorym wspomnialem ponizej. Sadze ze moj telefon moze niczym sie nie roznic od tego sprzedawanego w standardowych sklepach.

Jedyny minus i wada jaka do tej pory zauwazylem i dosyc mocno na mnie zadzialala to zmiana wejscia usb. W g1 mialem najbardziej standardowe micro usb ktore pasowalo do nawigacji, do myszki (mam mysz bt ladowana przez port usb) do sluchawki bt, a w xperii neo niestety jest inny slot i sie tego nie przeskoczy. zamiast miec jeden kabel do wszystkiego teraz musze miec dodatkowy do telefonu i musze kupic nowa ladowarke do samochodu. (Ciagle zmiany standardow :/)

Bawie sie telefonem coraz bardziej i jestem z kazda chwila bardziej zadowolony. Nie mam co prawda porownania z innymi nowymi telefonami jednak tutaj do niczego innego sie przyczepic nie moge, wszystko dziala tak jak tego oczekuje. Jedyne co to potrzebuje znalezc super przegladarke, pod ktora beda idealnie dzialaly strony z filmami we flashu. Staram sie ogladac na weeb.tv troche i na operze mobile jest wyrazne scinanie, na dolphin hd minimalne. Tak naprawde to juz czepianie sie i szukanie dziury w calym (kto normalny oglada tv na kom ) ale to raczej kwestia softu.

Jak wyglada jakosc wykonania Neo ?

Jakosc o dziwo dobrze - od tej strony nie mam sie do czego przyczepic. Spasowanie idealne, zero trzeszczenia - jedyny 'problem' to strach podczas otwierania telefonu o klapke, jednak w trakcie uzytkowania nie czuc tego ze jest cienka - wrecz przeciwne, wcale sie nie ugina, jest naprawde dobrze. Kolejnym plusem jest calkiem niezla bateria, odlaczylem rano i tej chwili mam 32%. Powiecie ze malo? od rana ciagle podpiete wifi i bez przerwy gry gameloftu / pocket legend(kolejna gra oprocz tego ze grafika obciaza to jeszcze wifi bo gra mmo przez neta ) i od godziny mniej wiecej mecze ciagle neo z team viewerem. G1 z takim obciazeniem po 4 godzinach by zdechl a neo nie ma nawet 5 minut odpoczynku. Przez okolo 12 godzin z wlaczonym wifi w stanie spoczynku telefon pobiera mniej niz 10% baterii co uzanje za bardzo dobry wynik :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłbyś dobry, gdybyś opisał jeszcze multimedialność Neo tzn. dźwięk ze słuchawek/głośnika. ;) a i przy okazji aplikacje domyślną, ktora za to odpowiada ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wojted

Ja po przesiadce z HTC Dream (wczoraj) widzę tylko plusy tego telefonu. Wszystko działa jak trzeba i bateria nie pada w ciągu paru godzin nawet przy intensywnym użytkowaniu. Dzięki swype'owi nie brakuje mi klawiatury sprzętowej czego troszkę się obawiałem. Nie mogę się tylko przyzwyczaić do tego, że ten telefon w porównaniu do G1 jest po prostu mały no i troszkę jednak śliski, więc trzeba uważać by nie wyleciał z ręki. No, ale z każdą komórką trzeba być ostrożnym. Tak ogólnie to Xperia NEO jest po prostu świetnym telefonem!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vendir
    Byłbyś dobry, gdybyś opisał jeszcze multimedialność Neo tzn. dźwięk ze słuchawek/głośnika. ;) a i przy okazji aplikacje domyślną, ktora za to odpowiada ;)

W kwestii mutlimedialnosci:

Z glosnika jestem zadowolony, co prawda nigdy na nim nie slucham muzyki, ale z moich testow wynika ze jest naprawde dobrze. Wczoraj pojawila sie nowa aktualizacja(ktorej jeszcze nie mam) poprawiajaca/wzmacniajaca dzwiek z glosnika(w temacie nizej o niej wspomnialem) Co do sluchawek to sa standardowe dokanalowe, calkiem niezlej jakosci - chociaz jesli jestes wymagajacy to i tak masz swoje lepsze/lub kupisz jakies z wyzszej pulki. Na plus w porownaniu do Arc jest to, ze slot usb, hdmi, jack 3,5 jest w na w gornej czesci telefonu, nie na boku jak u 'wyzszego' modelu.

Filmy dzialaja - odpalilem film w jakosci 720p z napisami na odtwarzaczu qq player, zero zaciec, dzwiek bardzo dobry, rowniez napisy czytelne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    veit

Swoją dostałem dzisiaj- u mnie z kolei przesiadka z magica. Faktycznie, w porównaniu- potwór jeśli chodzi o szybkość, żadnych scin, wszystko płynnie chodzi. Wykonanie bardzo dobre. Jedyną rzeczą do jakiej mógłbym się przyczepić to tylna klapka obudowy: chciałbym poznać jej konstruktora i zapytać co sobie myślał projektując te zatrzaski przy tak cienkiej klapce. Nie jest to jednak coś czego używamy na codzień, więc biorąc pod uwagę że jest to jedyny mankament tego urządzenia, warto się zdecydować na jego kupno.

Obudowa błyszcząca, ale po chwili obcowania z urządzeniem stwierdzimy że idealnie pasuje do jego designu. Seria Xperia od SE tak po prostu wygląda i to czy się komuś podoba to tylko kwestia gustu. Obudowa Neo nie jest ani troche mniej funkcjonalna niż obudowa matowa, gumowana - nie ślizga się, nie wypada z ręki (jedynie paluchy zostawiają ślady, ale wystarczy tylko przetrzeć kantem koszulki i już nasza Neonówka powoduje "łoł" gdy sie na nią patrzy:)

Przyciski dobrze wykonane, nie ma luzów, które niestety występowały w urządzeniach SE jeszcze sprzed kilku lat, dobrze położona dioda powiadomień: na prawym boku między regulacją głośności i przyciskiem blokady ekranu. Gniazdo minijack też bardzo przemyślane. Trochę dziwne zamontowanie pod kątem gniazd microUSB i hdmi, ale to kwestia przyzwyczajenia. Telefonik bardzo przyjemnie leży w dłoni;)

To tyle ode mnie jeśli chodzi o pierwszy dzień przebywania w towarzystwie nowego sonyeriksona. Na ten moment uważam zakup nowej neo za jak najbardziej trafiony i godny polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vendir

Jedna z najbardziej 'upierdliwych' spraw w telefonach z androidem( i ogolnie w kazdym smarthphonie) jest praca na baterii. Przy starym g1 jeden dzien oznaczal wyczerpanie 3/4 baterii. W neo przy baterii odlaczonej od ladowarki po 1 dniu, 1 godzinie i 23 minutach mam 71% naladowania. Przez ten czas odebralem kilka maili, moze mialem dwie rozmowy i ze 3 smsy, a wifi jest wlaczone bez przerwy. Coraz bardziej podoba mi sie ten telefon :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vendir

Wedlug mnie dobrze, kwestia indywidualna oczywiscie, telefon jest w miare lekki, mimo ze nie ma zadnej gumy (przynajmniej mnie) nie wyslizguje sie, lezy pewnie w dloni i sprawia wrazenie solidnego. Wiekszosc telefonow z androidem ma badzo podobna budowe i rozklad przyciskow, wiec ogromnej roznicy pomiedzy modelami podobnych rozmiarow nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wojted

Telefon leży w dłoni bardzo dobrze choć obudowa jest trochę śliska. Ja nie mam problemów by obsługiwać go jedną ręką, wolę jednak posługiwać się oboma rękami.

Napisane z telefonu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    geo3

Dostałem właśnie telefon w ramach przedłużenia umowy z T- Mobile i mam dylemat czy sie go pozbyć czy mojej X10 :)

Jest mniejszy, być może płynniejszy, żywsze kolory. Zmienili kolejność klawiszy "wstecz" i "więcej". Głośnik chyba także lepiej działa w Neo. Problem mam z aparatem, który jest bardzo ubogi i mimo robienia zdjęć w rozdzielczości 8 megapikseli to mam strasznie małe zdjecia po przerzuceniu na komputer. Wifi działa tak samo jak w X10. Jakość rozmów i pisania smsów taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi