Skocz do zawartości
zyr

[ROM] Oficjalny Android 2.3.4 [I9100XXKG5_I9100OXAKG5_I9100XXKG5]

Rekomendowane odpowiedzi

zyr

Pojawił się stocowy rom KG5, aktualizacja noWipe dostępna z poziomu Kies.

PDA: KG5 / PHONE:KG5 / CSC: KG5 (XEO)

Poszło bezproblemowo, z backupem danych jakieś 15 minut.

Poniżej instrukcja i wersja do ODINA.

Edytowane przez madhunt3r

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Marcin

Właśnie ukazał się oficjalny ROM dla i9100 XEO (Android 2.3.4 dla Polski) i można zaktualizować go przez Kies. Ale Ci co nie lubią tego programu (np ja) przygotowałem paczkę pod Odina.

Jeśli ktoś nie chce wgrywać przez Odin to spokojnie można zrobić to za pomocą Kies ale musimy się upewnić w kilku kwestiach:

Musimy posiadać na telefonie przedostatni stokowy rom Samsunga tj KF2

Musimy mieć PC ustawiony na XEO

Musimy posiadać aktualną wersję Kies

XXKG5

PDA:I9100XXKG5

Phone:I9100XXKG5

CSC: I9100XAKG5 (Poland XEO)

Build Info: Wed 27 Jul 11:38:04 KST 2011

Instrukcja instalacji:

Po pobraniu pliku GT-I9100_XEO_1_20110802103504.rar rozpakowujemy go.

Z rozpakowanego archiwum w Odin jako PDA podajemy I9100XXKG5_I9100OXAKG5_I9100XXKG5.tar

Po zainstalowaniu romu zalecany reset kodem *2767*3855#

Prezentacja1.jpg

Download: GT I9100 XEO 1 20110802103504.zip - i9100 - Galaxy S 2 - djmarco83 - ch***l

GT-I9100_XEO_1_20110802103504.zip - 4shared.com - partage et stockage de fichiers en ligne - télécharger

Stock kernel: Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites! Password: [email protected]

FAQ:

Dlaczego po zainstalowaniu ROMu przez Odina telefon się restartuje? - Należy wejść w recovery i zrobić wipe

Dlaczego nie mam redukcji szumów? - Na XEO domyślnie jest wyłączona i należy zmienić PC na np XEU za pomocą kodu *#272*imei_telefonu# (jest to jedno i jedyne rozwiązanie)

Jak zrobić roota? - wgrać przez Odin np CF-Root od KG6

post-26622-1425569870653_thumb.jpg

Edytowane przez Marcin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    turzol

Dzięki, tylko zastanawiam się czy jest sens wracać się do KG5 skoro KG6 jest u mnie na pokładzie i ma się wspaniale :) Do tego jajko od Ninphetamine i telefon chodzi jak rakieta, a bateria starcza na lekko 1,5 dnia przy moim użytkowaniu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Marcin

KG5 jest oficjalnym romem. KG6 to przeciek z Samsunga. To, że ten wyciek ma wyższą numerację to nie oznacza, że jest lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gaspar

Może i masz rację, ale pozostawmy ten temat dla tych, którzy chcą stocka oficjalnego od Samsunga :D

Zaraz wrzucę linka do mirrora (plik tar) do aktualizacji przez odina

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Shatan

Witam Panowie.

W Romach jestem ciemny, ale mam pytanie.j ak mam soft Playowski i zainstaluje ten to znikną te badziewia playowskie? I czy jak zrobie backup programem TITANIUM BACKUP to znikną moje postępy w takich grach jak CUT THE ROPE, czy DRAG RACING po instalacji softu czy ten TITANIUM je przywróci?

Edytowane przez Shatan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tematy połączyłem. Wyrażajcie swoje opinie na temat 2.3.4? Jest ta nieszczęsna redukcja szumów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gio
    Witam Panowie.

W Romach jestem ciemny, ale mam pytanie.j ak mam soft Playowski i zainstaluje ten to znikną te badziewia playowskie? I czy jak zrobie backup programem TITANIUM BACKUP to znikną moje postępy w takich grach jak CUT THE ROPE, czy DRAG RACING po instalacji softu czy ten TITANIUM je przywróci?

Jeśli zrobisz backup za pomocą Titanium, to będziesz mógł rzecz jasna odtworzyć to co skopiujesz. Jeśli robisz kopię zapasową danych aplikacji (np. gry) to możesz po instalacji nowego systemu zainstalować na nim od nowa aplikację (wtedy w gierce np. startowałbyś od zera) i po odzyskaniu danych za pomocą Titanium z kopii zapasowej będziesz miał wszystkie poprzednio osiągnięte poziomy tak jak przed reinstalacją.

Jeśli zainstalujesz stokowy rom z opcją wipe to wyrżniesz z telefonu wszystko, nie tylko 'playowskie badziewia':-) Będziesz miał czysty system producenta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Shatan
    Mirror (plik tar) dla ODIN: Hotfile.com: Hébergement de fichiers par un clic: I9100XXKG5_I9100OXAKG5_I9100XXKG5.tar

@acric @Shatan - to wersja no wipe, nic nie stracicie

Ok dzięki teraz już wiem co to no wipe! Jednak mam nadzieję że mi usunie te playowskie badziewia :D

Ściągam softa i pierwszy raz przeprowadzam instalacje przez ODINA. Mam nadzieję że nic nie zepsuje :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi