Skocz do zawartości
zyr

[ROM] Oficjalny Android 2.3.4 [I9100XXKG5_I9100OXAKG5_I9100XXKG5]

Rekomendowane odpowiedzi

Gaspar
    Ale z drugiej strony to by wyjaśniało czemu Villain nie zrobił aktualizacji do nowszej bazy.

pulser_g2 (XDA) twierdzi, że nie jest mu spieszno wraz z ukazaniem się wycieku tworzenie na jego bazie nowej wersji VillainROM. Zwykle czeka na opinie zanim podejmuje kroki. Pamiętajmy, że KH1 i KH3 pojawiły się niemal w jednym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sonny

Zainstalowałem ten ROM poprzez ODIN'a (wersja jednoplikowa). Poprzednio miałem KG2 (telefon z Orange). Wszystko działa dobrze z wyjątkiem jednej drobnej rzeczy. Otóż nie mogę wysłać ani odebrać mms'a kiedy telefon ma włączone WiFi. Czy ktoś z Was wie może jak rozwiązać ten problem ? Opcja Hard Reset nie wchodzi w grę.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yzydor
    Zainstalowałem ten ROM poprzez ODIN'a (wersja jednoplikowa). Poprzednio miałem KG2 (telefon z Orange). Wszystko działa dobrze z wyjątkiem jednej drobnej rzeczy. Otóż nie mogę wysłać ani odebrać mms'a kiedy telefon ma włączone WiFi. Czy ktoś z Was wie może jak rozwiązać ten problem ? Opcja Hard Reset nie wchodzi w grę.

Z góry dzięki za pomoc.

Się również podepnę pod pytanie.

Co zrobić aby MMSy przy włączonym WIFI śmigały. Dodam że problem nie dotyczy tylko powyższej wersji oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sonny

Innym problemem tego ROMu jest to, iż potrafią mi się wykasować widgety "buddy", czyli takie szybkie wybieranie. Żadnych takich problemów nie miałem na fabrycznym ROMie z Orange KG2, gdzie nawet mms'y działały kiedy WiFI było włączone.

NIe ma to jak nowszy ROM, nie ma co...:facepalm3::facepalm::facepalm1:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Panowie a ja mam taki problem(rok 3 plikowy+factory reset)po wgraniu od razu sprawdzilem jak z otwarzaniem filmów i przy podlaczonych sluchawkach nie mogę wlaczyc dźwięku 5.1 mam komunikat ze do odbioru dźwięku 5.1 potrzebne są podlaczone sluchawki a mam podlaczone nic nie grzebalem w ustawieniach dźwięku wiec o co chodzi?

Edytowane przez sushi79

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Mam niedosyt informacji na temat pożerania baterii poprzez niektóre aplikacje i działania. Poniżej wklejam screen o których dane mi chodzi.

post-93686-14255699592767_thumb.png

To nie moje wskazania, to tylko w celu pokazowym.

U mnie irytuje mnie tylko opcja tzw. Wyświetlacz który wskazuje aż 52%

Dodam tylko że mam ustawione opcję automatycznego dopasowania jasności (a tak w ogóle jasnośc na około 30%).

Co może powodować tak duże zużycie baterii dla wyświetlacza ?

Jak widać na screen'ie kolega ma tylko 29%.

Pytanie jak uzyskać tak dobry wynik?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam wyświetlacz na 15-20% ustawiony na sztywno bez automatycznej regulacji.

Pożerania baterii poszukaj w widżetach i appsach które chodzą w "tle" oraz mają dostęp do netu.

Pisałem o tym kiedyś.

Oto moje podsumowanie dot walki z pożeraniem baterii

"Pomimo ustawienia wszystkich widgetów na ręczne odświeżanie, wyłączenia synchronizacji, lokalizacji itp. dalej coś łączyło się z netem i już nie wiedziałem sam co.

W celu wyeliminowania problemu, zainstalowałem następujące aplikacje :

1. Android System Info który dość jasno pokazał co może obciążać system i zżerać baterię. W ten sposób wyeliminowałem problem z g-alarmem.

2. Traffic Monitor pokazał mi dokładnie który PROCES/APLIKACJA obecnie korzysta z internetu. Takiej aplikacji właśnie szukałem Jest jeszcze programik 3G Watchdog która też działa jak Traffic Monitor ale dopiero płata wersja Pro pokazuje który PROCES/APLIKACJA obecnie korzysta z internetu.

3. Na sam koniec zainstalowałem Autorun Manager w celu ew. wywalenia problematycznych programów z autostartu.

Okazało się że internet a przy okazji baterię zżerały mi następujące widgety pomimo wyłączonego odświeżania informacji :

1. Facebook

2. Youtube

3. Winamp ale z wersją wyświetlania okładki

4. Chyba Twitter

Obecnie telefon ma włączone następujące usługi :

1. Połączenie z internetem

2. Moja lokalizacja ale bez GPS

3. Zdalna kontrola (Znajdź mój telefon)

4. Dane w tle ale bez auto-synchronizacji

5. Widgety pogody oraz notowań oraz poczty mail ale bez auto-odświeżania

6. Widget winamp ale bez wyświetlania okładki"

Edytowane przez GracGTi6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm postępowałem zgodnie z Twoimi wytycznymi i okazuje się że proces com.google.uid.shared:10055 UID=10055 czyli Google Services Framework, Synchronizacja z kalendarza i kontaktów (mam wyłączone) oraz Lokalizacja sieciowa pobierają sobie dane.

I co z tym zrobić ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zostaw sobie włączone Dane w tle ale wyłącz Auto-synchronizację.

Poza tym zobacz czy np. Facebook oraz reszta nie ma odpalonej auto synchronizacji co jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi