Skocz do zawartości
aafrica

KUPIĘ Natępca Samsunga Galaxy SII w cenie ok. 750 zł.(nowy/używany)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam Samsunga SII. Niestety przyszedł czas żeby dokonać zmian, bo zaczyna brakować mocy w telefonie. Zdarzają się jakieś zawieszki, czasami telefon potrzebuje trochę więcej czasu na odpalenie aplikacji.

Do czego potrzebuję telefonu:

-dużo korzystam z internetu,

-zdarza mi się korzystać z nawigacji (navigon),

- robię dość dużo zdjęć+od czasu do czasu filmy,

- w gry praktycznie nie gram (czasami dla zabicia czasu zagram w jakąś prostą, niewymagającą grę).

-muzyki w telefonie nie słuchałem, bo niestety jakość w SII była moim zdaniem na niskim poziomie.

Dodatkowo, co może niektórych zdziwić, dzwonie i odbieram połączenia, piszę i odbieram smsy/mmsy.

Szukam telefonu +/- 5 cali wydajnego, robiącego przynajmniej poprawne zdjęcia (jakaś stabilizacja obrazu przydałaby się).

Oczekuję telefonu znacznie lepszego od SII, wydajniejszego, nie zawieszjącego się.

Nie boję się uzywanych telefonów lub "chińczyków". Fajnie jakby miał LTE.

Jeśli chodzi o baterię, to wiadomo i mocniejsza tym lepiej, ale w zasadzie mam ciągły dostęp do prądu i nauczyłem się podłączać telefon do sieci na noc. Dobrze żeby miał dużo pamięci albo slot na kartę.

Nie lubię telefonów o zaokrąglonych krawędziach zdecydowanie wolę ostre krawędzie, ale to kryterium nie jest decydujące.

No i fajnie jakby nie był to telefon u schyłku możliwości. Być może to bluźnierstwo na tym forum, ale może sensowne będzie skierowanie się w stronę Windows Phone?

Podpowiecie jakiś sensowny smartfon?

Edytowane przez aafrica

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tej cenie do głowy przychodzą mi dwa modele, oba używane: jeden to LG G2 (leciwy model, ale nadal świetny, 16 gb pamięci bez SD) i SGS 4. Rozejrzyj się za tymi dwoma telefonami, na necie nie brakuje recenzji i opinii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zanim założyłem ten wątek sporo czytałem na interesujące mnie tematy. G2 bardzo mi się podoba i byłby idealnym wyborem gdyby nie zbyt mało pamięci.'W moim SG2 mam 16 GB+kartę 16GB i przy moim użytkowaniu wystarczy.

Jeśli chodzi o G2, to widziałem na allegro wersje 32 GB i zastanawiam się czy oprócz ewentualnych problemów z gwarancją i wielkością pamięci, wersja 32GB i 16 Gb różni sie w jakiś sposób? A i wsparcie producenta pewnie niedługo się skończy.

Rozważam również Z1, ale opinie znalazłem skrajnie różne.

Im bardziej zagłębiam się w temat, tym większe wątpliwości. 

2GB Ramu wydaję mi się koniecznością, slot na kartę albo 32 GB pamięci. Przynajmniej poprawny aparat foto ze stabilizacja. Przeczytałem również, że różne firmy mają różne nakładki androida (jeśli dobrze zrozumiałem). LG i Motorola mają "nieobciążające"system nakładki. Może ktoś rozwinąć tą kwestie?

Jeśli LG g2 w wersji 32 gb nie byłaby koreańsko-chińskim "refurbished", to byłby to swietny wybór. A tak, pozostaje szukać dalej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi