Skocz do zawartości
dave2

co bardziej sie opłaca

Rekomendowane odpowiedzi

dave2

Witam mam okazje zakupić tel w abonamencie p8(85zł miech) g4 (100zł) miech. i zastanawiam sie co będzie lepszym wyborem. mam teraz LG 4XHD (gdy go kupowałem był gitem 4rdzenie do tego od nvidii super foty itp) a tu blado zadnej aktualizacji lezy i kwiczy zwiechy ciagłem mimo ze procek niezły jak nawet na te czasy gdzie 1.2ghz sobie siedza na andku 5.0 tonguex.gif więc chciałbym poradzić sie co lepiej brac? wiem ze lg g4 ma niezły aparat ale czy az taki dobry ze niszczy całkowicie p8? czy az tak zauwazalne użytkowanie? procesor graficzny jak i główny w obu, jak sie ma walka 6 rdzeni vs 4+4? zużycie energii wykonanie... chodzi o cechy zauwazalne gołym okiem mam pojęcia dosyć sporo na temat tego typu urzadzen ale zbyt długo tkwie na staruchu który ciągle modowałem.... nie che brać pod uwage jakiś parametrów których nie zauwazę (jak kosmiczne odswieżanie w telewizorze gdzie ludzkie oko jest w stanei zauważyć np poło mneij hz niż ten sprzęt wyświetla oczywisce to taki przykład dla zrozumienia mnie iconbiggrinx.gif). bateria podejrzewam ze podobnie jak już róznica 1-2h przy tym samym obciązeniu. Podoba mi sie wykonanie p8 pięknie wygląda może troche podłużny jak pilot iconbiggrinx.gif jeśli kotś miał do czynienia z obydwoma niech pomoże mi jakoś dać za i przeciw icon_smile.gif No jeszcze ewentualnie Z3 lte ale to raczej odpada za długo jakoś na rynku jest i zbyt przejedzony chyba. interesuje mnie bardziej realne spojrzenie niż suche testy wydajność na benchmarkach ma się troche inaczej niż realna użtykowalnośc w pewnych sprawach programach.... jeśli ktoś by mógł niech wypowie sie za którym bardziej jest i  co przez niego przemawia i bardziej by go skłoniło do zakupu.. Pozdrawiam! :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem styczność z LG G4 moim zdaniem jest to poziom wyżej niż P8. Telefon od Huaweia porównałbym bardziej do Xperii Z3. Dobra bateria, przyzwoity aparat, ciekawy system (mi akurat totalnie nie odpowiada). Ten telefon to taka niewiadoma. Wydajnościowo będzie słabszy od Snapa 808 w G4. Tak jak pisałem coś w podobie do Xperii Z3. Ekran również na - w bezpośredniej walce z LG. Podsumowując decydując się na LG G4 masz telefon topowy, w którym minusem jest jedynie bateria, ale da się z tym żyć. Wybierając P8 decydujesz się na ustępstwa w postaci podzespołów na poziomie ubiegłorocznych flagowców, dobrego ekranu. P8 to nie jest zły wybór. Wszystko zależy od tego jak bardzo chcesz, potrzebujesz topowego telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dave2

no własnie niby w testach ten kirin jest troche wydajniejszy niz ten w lg ale wiadomo benchmark to takei klepanie na sucho... z drugiej strony zastanawiam sie jak bedzie w dalszej skali radził sobie z grami g4 i aplikacjami troche zadziwilo mnie rozwiazanie tych 6rdzeni zamiast 8 jak teraz robią (4+4mocniejsze) wiesz może jak one pracują? 2 rdzenie na mniejsze obciązenia i 6 na konkretne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Benchmarkami się nie sugeruj. Telefon działa wyśmienicie. Gdy miałem możliwość testowania go przez tydzień (brat zakupił) obciążałem go najbardziej wymagającymi grami nieraz po 2/3 działające w tle do tego internet. Wszystko działało bez zająknięcia. Pozostaje dodać, że zastosowanie snapdragona 808 to najlepsza rzecz jaką LG mogło zrobić. Przy maksymalnym obciążeniu telefon nagrzewa się nieznacznie w przeciwieństwie np do Xperii Z3+ z 810-tką. Jeżeli chodzi o 8 rdzeniowy układ to działa raczej na zasadzie 4 + 4 a 6 rdzeniowy 2 + 4, ale nie jestem do końca pewny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi