Skocz do zawartości
Mariusz Orzechowski

Mikrofon nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam M4 Aqua i miałem problem z mikrofonem, ponieważ przestał działać. Wysłałem go do serwisu na gwarancji, tam wgrali update i już działał. No ale znowu nie działa xD

Zrobiłem factory reset, ale nie pomogło. Też przy pierwszym razie robiłem reset, też nie pomógł. Macie jakieś rady? Chyba soft go blokuje.

Edit:

Przez Sony PC Companion dałem repair i wgrało soft od nowa, mikrofon działał kilka minut :D

Edytowane przez Mariusz Orzechowski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mattaj86

sprawdz w menu serwisowym czy mikrofon działa.

wklep w dialerze: *#*#7378423#*#*  --> service tests --> Microphone

jeżeli mikrofon będzie działał prawidłowo to mechanicznie wszystko z nim ok, i wina softu (bądź jakiegoś sterownika?)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!

Posiadam telefon Sony Xperia M5 i również mam problem z mikrofonem (chyba) wczoraj mianowicie nikt mnie nie słyszał przy próbie rozmów, za to ja innych doskonale.

Wpisałem w dialerze kod jw i mikrofon wydaje się być uszkodzony bo nic nie słychać. Teraz jednak telefonowi coś się odwidziało i mogę normalnie rozmawiać, jednak gdy wpiszę w dialerze kod w celu speawdzenia mikrofonu, jest on jakby dalej zepsuty? O co tu chodzi, ehhhhh

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam to samo w M5, dodam, że system nie przełącza obsługi połączeń na słuchawki bluetooth. Można podłączyć mutimedia ale nie na połączenia głosowe. Poprostu ten kwadracik w ustawieniach słuchawki bluetooth przy pozycji 'połączenia głosowe' nie daje się aktywować. Na zestawie kablowym wszystko działa ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi