Skocz do zawartości
bogdanh

Skype "melduje" o braku miejsca do instalacji

Rekomendowane odpowiedzi

Wielokrotnie reinstaluje Skype (co jakis czas) czekajac na wersje dla rozmow wideo (mam wersje 2.2).

Dzisiaj zaskoczyl mnie komunikat po bledzie w instalacji (z marketu) o braku miejsca na dysku.

Mam ponad 12GB wolnego miejsca, wiec o co moze chodzic?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co prawda SGT posiada (w większości) 16GB pamięci.

Jednak do instalowania aplikacji utworzona jest przez system osobna partycja o rozmiarze ok. 2GB.

Twoje 12GB wolnej pamięci, to miejsce (partycja) do zapisywania danych, plików użytkownika itd.

Żeby sprawdzić jaki obszar pamięci zajmują zainstalowane aplikacje klikasz: Ustawienia=>Aplikacje=>użycie pamięci=> Wszystkie. Na dole wyświetli Ci się użyta oraz wolna pamięć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj zrestartować taba i wyczyścić dane marketu, też kiedyś taki problem miałem - to pomogło :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Każdy program ma taką opcje w swojejkarcie w menadzrze programów.

Mylisz się, nie każdy, program ma tę funkcję jeżeli programista pomyślał o tym, jeśli nie, takiej funkcji nie będzie :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Re: bruno63

A jaki czepialski :P Każda aplikacja ma taką opcję lecz nie każdą się da przenieść wtedy opcja (przycisk) jest nieaktywna :P Bywają przypadki że pomimo że przycisk jest aktywny, po przeniesieniu okazuje się że program i tak został w swoim obszarze, przeniosło jedynie jakieś nieważne pliki. Bywają jeszcze inne przypadki że program da się przenieść skutecznie zewnętrznym programem i mimo to działa. bywa te że przeniesiony program pomimo możliwości przenoszenia przestaje działać. Bywają jeszcze inne przypadki ale i tak zawsze znajdziesz jakieś nieważne gó**o o które można się czepić :D Zamiast czepiać się o nieistniejące nieścisłości mogłeś opisać dokładnie to o czym napisałem wyżej. Tylko po co bo to już było wałkowane :P

I nikomu się nie chciało napisać że można przenieść programy żeby zwolnić miejsce. Od tego powinniście zacząć.

Edytowane przez witekmarcin
    duplikacja posta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No wiec tak...

Wiekszosc programow moge przeniesc, ale tylko na karte pamieci. ktorej nie mam. Wiec i tak d.... Gownianych programow typu "łaska Ery" i nie moge odinstalowac (mam karte Orange). Mapy, ktorej i tak nie bede uzywal, bo jest dobra w urzadzeniu pod nazwa nawigacja, a nie doczytywana non-stop przez drogie polaczenie, nie moge odinstalowac.

Czyli kiszka na calej linii. :)

P.s.

Swoja droga to nastapily na forum spore zmiany w ukladzie graficznym, ale tez w konfiguracji.

Apel do ADMINA - wydluż kochany czas sesji w PHP, bo co kilkanascie minut trzeba sie logowac od nowa. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przenosisz nie na kartę tylko na wolny obszar który dla zmyłki nazywa się SDCARD :D A jest to ten obszar którego masz ze 12 GB :D Jak chcesz przenieść na rzeczywistą kartę SD trzeba zainstalować dodatkowy program. Wciskasz przycisk przenieś program i nic Ciebie dalej nie obchodzi. Nie musisz mieć karty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Przenosisz nie na kartę tylko na wolny obszar który dla zmyłki nazywa się SDCARD :D A jest to ten obszar którego masz ze 12 GB :D Jak chcesz przenieść na rzeczywistą kartę SD trzeba zainstalować dodatkowy program. Wciskasz przycisk przenieś program i nic Ciebie dalej nie obchodzi. Nie musisz mieć karty.

No to nie wiem jak. :(

Naciskam Ustawienia/Aplikacje/Zarzadzanie aplikacjami/jakas_aplikacja no i jezeli klawisz przenies jest aktywny to nazywa sie "Przenies na karte pamieci". Komunikat jak wyzej.

Moze to nie ten sposob?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Haha zwracam honor :D Przez mnogość urządzeń z androidem zaczyna to się mi mieszać. Powiem tak GT ma pamięć wewnętrzną o nazwie SDCARD a sama karta montuje się w owej SDCARD jako external_sd. Ale rzeczywiście owa opcja przenosi program nie do SDCARD ale do external_sd. Miałem urządzenia które przenosiły programy na ową wewnętrzną pamięć a nie kartę SD. Myślałem że w GT też tak jest. Teraz sprawdziłem :D Więc wprowadziłem w błąd, sorry :D. microSD 2Gb kupisz na kilkanaście złotych ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi