Skocz do zawartości
seerax

Folia na ekran

Rekomendowane odpowiedzi

seerax

moze ktos polecic jakas folie ochronna na ekran?

zalezy mi najbardziej na tym zeby nie zniekształcała/ rozmywała ekranu ale zeby eliminowała odbicie swiatla etc. mile widziane linki z allegro :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

SONY ERICSSON XPERIA ARC FIRMOWA FOLIA PRZÓD TYŁ (1737270435) - Aukcje internetowe Allegro

Tanio i solidnie. Sam używam... polecam! :)

PS. Nie eliminuje odbicia światła... ale jest wycięta idealnie. Jak dobrze założysz to w ogóle jej nie zauważysz.

Pzdr,

Edytowane przez czerwus
    (log, ort)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seerax

a zamazuje ekran albo zniekształca kolory czy cos w ten desen?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    a zamazuje ekran albo zniekształca kolory czy cos w ten desen?

Nic takiego nie zauważyłem. Idealnie przezroczysta.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam Brando za ok 30 zł z Allegro i tyż jestem zadowolony. Idealnie dopasowana i nie ma problemu z odklejeniem lub myciem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

4 Folie 3MK SE XPERIA ARC HQ ŁATWY MONTAŻ (1804692666) - Aukcje internetowe Allegro

Tu masz folie ktorej uzywam. sa 2 x przezroczyste i 2 x takie lekko matowe. matowe sprawdzaja sie super i do tego nie ma sladow po paluchach :P minimalnie widac ze jest cos naklejone ale jest to tak malo zauwazalne ze nie przeszkadza w uzytkowaniu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nakladacie folie na folie? czy standardową sciagacie? Nie widze sensu kupowac dodatkowej folii no chyba ze zamieniacie za starą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od "wieki wieków" używam folii Blue Star i nie mam do niej najmniejszych zastrzeżeń. Przez 2 miesiące użytkowałem arca i może parę mikro-rysek na folii można było się dopatrzeć. A cena jest adekwatna do jej jakości. Ostatnio kupiłem nowego arca po sprzedaży starego (wadliwego) i znów nakleiłem folię Blue Star i porównywałem z arciem znajomego który nie ma na LCD folii i powiem szczerze, że nie ma różnicy w wyświetlanym obrazie. Więc przeźroczystość jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Kolega kupił kiedyś na swojego iphone 3G folię za 50zł i po roku czasu można powiedzieć, że była w opłakanym stanie, na Galaxy S używałem folii właśnie Blue Star przez rok i fakt.. była troszkę porysowana ale to jest telefon, tego się używa a nie pieści ale w porównaniu do folii którą kolega miał na iphone to moja była można powiedzieć nówka. Więc ze szczerym sumieniem polecam tę folię bo naprawdę warto. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W ramach zabezpieczenia mojego telefonu kupiłem sobie taki zestawik:

SE Xperia X12 ARC, ARC S | S-LINE ARMOR Etui+FOLIA (1937790053) - Aukcje internetowe Allegro

Etui może samo się nie prezentuje wspaniale, ale na telefonie za to świetnie. Gratis była folia Screen Protector: Profesjonalny Zestaw Folii Ochronnych Screen Protector Do Telefonu Sony Ericsson Xperia Arc, Sony Ericsson Screen Protector. Profesjonalne folie ochronne, poliwęglanowe, Invisible Shield, Brando, na telefon, wyświetlacz LCD, aparat.. Szczerze mówiąc innych folii nie używałem, więc nie mam porównania. Trochę się brudzi, na ale folię to wycierasz o koszulkę, spodnie czy rękawem i się nie martwisz. Obraz jest nieco, ale naprawdę bardzo delikatnie zmieniony (ciupkę stonowane kolory), ale to nie przeszkadza.

Uczucie jeżdżenia palcem po ekranie a folii jest inne, ale nie gorsze. Telefon reaguje na dotyk bez najmniejszego problemu.

Podobno folia ma jakieś tam regeneracyjne właściwości. I faktycznie, drobniutkie ryski znikają po +/- jednym dniu.

Raz nieopatrznie telefon włożyłem do kieszeni spodni wraz z kluczami. Spora rysa na 1/3 wyświetlacza, ale oczywiście folia wszystko zgarnęła :mrgreen:

Moim zdaniem etui + folia to rzecz niezbędna, jeżeli nie chcesz popaść w paranoję w dbaniu o smartphona. Te gumowe etui są o tyle lepsze od futerałów ze skóry czy materiału, że nie dostaje się pod nie brud/piasek i inny syf i nie rysuje wewnątrz nich telefonu.

Tutaj jest jeszcze ciekawe etui: Etui CarbonLook Sony Ericsson Xperia Arc Folia BOX (1936940156) - Aukcje internetowe Allegro

Super ładne, ale stówa za osłonkę to już moim zdaniem przesada. No i w nim góra i dół telefonu nie mają ochrony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzwiedz, deejay_1, wojtermak, tofik29, czerwus, mam do was pytanie - czy wiecie, że fabrycznie jest przyklejona folia? Czy po prostu odklejacie ją, bo już się porysowała i wymieniacie na nową? Wiem, że to pytanie może kogoś urazić, ale tą fabryczną folię ciężko zauważyć (właściwie to jest ona niewidoczna).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi