Skocz do zawartości
#Pedro

P8 Lite - problemy z WiFi - temat zbiorzcy

Rekomendowane odpowiedzi

#Pedro

Witam! Zakładam ten temat, bo mój poziom irytacji osiągnął dzisiaj najwyższy w ostatnim czasie pułap. Opisywałem z grubsza mój problem w temacie pierwsze wrażenia, ale spodziewam się, że nie każdy go czyta.
    Mianowicie w ciągu niespełna 3 dni przez które mam ten telefon, już 4 razy zerwał mi połączenie z domową siecią Wi-Fi. Wyglądało to tak, że próbując wejść na stronę internetową albo odtworzyć filmik na YouTube czy nawet w trakcie jego oglądania wyskakuje komunikat w stylu "wystąpił problem z połączeniem" i po chwili widać jak ikonka wifi znika, telefon przełącza się na sieć komórkową, po czym po chwili wifi wraca i wszystko działa.
    Czy ktoś miał taki problem i sobie poradził lub wie w czym rzecz? Niesamowicie mnie to irytuje.
    Soft zaktualizowany do najnowszego jaki mi telefon zaproponował, żadnego roota itp nie ma, żadnego etui na telefonie też nie. Tylko oryginalne folie.
    Pomocy...

Wysłane z mojego Huawei P8 Lite za pomocą Tapatalka

[Dodano: 16.08.2015 - 20:50]
    Dla potomnych - problem prawdopodobnie leżał w routerze. Po podmianie na inny problem póki co zniknął. Jeszcze sprawdzę jutro w pracy.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mobopx
    Poprawa tematu po połączeniu kilku wątków dot. WiFi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam problem z wifi w P8 lite. Jest bardzo powolne i działa wyraźnie wolniej niż w starej Xperii J.

W ustawieniach wifi nie widać niczego co można by zmienić aby poprawić działanie modułu 

Jednak nie wydaje się możliwe aby telefon ten miał tak archaiczny moduł wifi aby był wolniejszy niż w tanim  telefonie z przed kilku lat:(

Może ktoś wie co może być przyczyną. 

Edytowane przez ReaderPL
    Dodanie prefiksu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Włączona optymalizacja zużycia baterii w ustawieniach zaawansowanych wifi? Jak tak to wyłącz.

Wysyłane z mojego I213 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez 9tysiecy
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, na dzień dobry proponuję przywrócić telefon do ustawień fabrycznych. To w większości wypadków pomaga. Ten telefon faktycznie nie ma i nie może mieć starego modułu wifi aczkolwiek działa tylko w paśmie 2,4 Mhz a w 5 MHz już nie ale mimo wszystko powinno być OK. Ja mam swojego P8 lite od czwartku (kupiłem nowego z Play) i po jednym dniu zabawy miałem wrażenie że jest wolniej niż na np. tablecie który posiadam ale po restarcie i wgraniu wszyskiego na nowo śmiga jak bogaty na wifi.

Oczywiście chodziło o 2,4 i 5 GHz a nie MHz - przepraszam mój bład. Co do ustawienia optymalizacji zużycia baterii o której pisze 9tysiecy to ja nie mam u siebie nic takiego ale może źle szukam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak już to Ghz. Miałem podobną sytuację na routerze z upc, inne urządzenia działały normalnie a mój były honor 3x miał max 3Mbit/s, pomogła zmiana routera, na innym prędkości wróciły do normy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Router zawsze można zmienić co niestety wiąże się z kosztami. Zawsze warto spróbować pierw rozwiązań darmowych a restart takim jest, jeśli nie pomoże to inny router np. Można podejść do kogoś znajomego kto ma też wifi i sprawdzić czy u niego też jest wolno. Rozwiązań jest kilka a w ostateczności serwis bo każde urządzenie elektroniczne może mieć wadę :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za pomoc. Pomogło wyłączenie opcji oszczędzania baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Mam problem z P8 od żony.

Telefon w żaden sposób nie potrafi połączyć się z żadną siecią WiFi.

Sytuacja jest o tyle dziwna, że przedwczoraj telefon łączył się bezproblemowo, gdyż wykonywałem transfery przez WiFi.

Czy ktoś może wie co może być tego powodem.

Telefon ma 3 dni. Brak ingerencji w oprogramowanie.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może to banalne ale czy próbowałeś: wyłączyć i włączyć telefon oraz wykasować daną sieć wifi i na nowo spróbować się z nią połączyć podając hasło??

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź. Wątek napisałem po praktycznie wszystkich próbach czyszczenia połączeń itp. Dopiero później wpadłem na pomysł aby uruchomić tel ponownie i o dziwo dało radę. Połączenia wróciły do normy. Dzięki za sugestię, choć po fakcie, ale piwo się należy. Wątek do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi