Skocz do zawartości
Szynku

Mój telefon nie wstaje po wgraniu ROM-u/MOD-u/Kernela >>> PISZ TUTAJ <<<

Rekomendowane odpowiedzi

Szynku
    W tym wątku od dzisiaj, proszę zgłaszać swoje problemy po wgraniu ROM-u/MOD-u/Kernela itp.

każdy nowy temat typu "Wgrałem ROM xxx i telefon się nie uruchamia" będzie przenoszony do kosza.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cichyzd

Witam.

Mam pytanie bo mam problem z wgraniem oryginalnego romu zamiast softu fioletowych ;/

Mam P8 Lite i soft Play o nr B144, a chciałbym wgrać sobie czysty od Huawei (np ten ALE-L21 V100R001C432B052 z dual sim z ich strony).

Mam odblokowany bootloader, nie mam roota. Bo próbowałem wgrać na telefon folder dload z softem i zrobić to lokalną aktualizacją ale wywala błąd na starcie - "install failed" itd... To samo jest jak próbuję wymusić przez kombinację przycisków.

Jest to mój pierwszy Huawei (zawsze miałem Samsungi i tam nie miałem problemów z podmianą softa) i dlatego proszę o pomoc - tak łopatologicznie jak to "ugryźć" i od czego zacząć; ewentualnie jaki soft mam wgrać aby poszło bo może ten w/w się nie nadaje...

dzięki z góry za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja mam ten sam problem z wgraniem softu i rownież czekam jak któryś z forumowiczów pomoże z wgraniem softu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie bo mam problem z wgraniem oryginalnego romu zamiast softu fioletowych ;/

Mam P8 Lite i soft Play o nr B144, a chciałbym wgrać sobie czysty od Huawei (np ten ALE-L21 V100R001C432B052 z dual sim z ich strony).

Mam odblokowany bootloader, nie mam roota. Bo próbowałem wgrać na telefon folder dload z softem i zrobić to lokalną aktualizacją ale wywala błąd na starcie - "install failed" itd... To samo jest jak próbuję wymusić przez kombinację przycisków.

Jest to mój pierwszy Huawei (zawsze miałem Samsungi i tam nie miałem problemów z podmianą softa) i dlatego proszę o pomoc - tak łopatologicznie jak to "ugryźć" i od czego zacząć; ewentualnie jaki soft mam wgrać aby poszło bo może ten w/w się nie nadaje...

dzięki z góry za pomoc!

no to najpierw wgraj roota potem instalujesz

http://forum.android.com.pl/topic/246491-instalacja-recovery-twrp-2870-na-p8-lite-ale-l21/

a potem przesyłasz dload na karte pamięci i wgrywa Ci się bez problemu

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cichyzd

no to najpierw wgraj roota potem instalujesz

http://forum.android.com.pl/topic/246491-instalacja-recovery-twrp-2870-na-p8-lite-ale-l21/

a potem przesyłasz dload na karte pamięci i wgrywa Ci się bez problemu

niestety dalej mam ten sam problem z wgraniem softu ;/ Root zrobiony, TWRP wgrane i dalej czy to lokalnie czy z 3przycisków przy próbie wgrania softu wychodzi "...failed" ;/

Chyba, że mam cały spakowany ROM wgrywać przez TWRP???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj wrzucić do pamięci telefony nie na kartę pamięci. Podobno jest problem z niektórymi kartami SD. Wiem że to trochę dziwne ale zaczerpnięte z innego forum ;-)

Druga bardzo ważna sprawa soft musi pochodzić z tej samej serii, tzn że ważne są też oznaczenia np: C432 tak jak tu ALE-L21 V100R001C432B052, ALE-L21 V100R001C432B132, ALE-L21 V100R001C432B049, natomiast u Ciebie jest ALE-L21C09B144 więc może nie wejść. Oznaczało by to że PLAY ma swoje modyfikowane softy.

Pytanie czy komuś z Play udało się przejść na B132, B052 czy B049?

Edytowane przez focusik09
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cichyzd

Niestety nie ma różnicy czy na tel czy na SD jest ROM - dalej to samo ;/

W opisie jednego ROM-u jest taka notka

vphqvt.jpg

i może faktycznie problem jest przez kontrolę wersji oprogramowania... Jest inna seria jak piszesz i przez to jest zonk. Pisze żeby najpierw wgrać wersję od R&D. Ale z drugiej strony nie chce mi się wierzyć żeby całkiem tym sposobem zablokowali możliwość wgrania sobie innego softu, musi być jakaś inna opcja żeby to obejść...

Jakieś rady? Ktoś pozbył się softu Play i przeszedł na "czysty" ROM??

Edytowane przez AALEKSANDRA
    Grafikę i filmy umieszczamy w spoiler.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pwgsm

Witam ,

mam problem po wgraniu softu z karty pamięci 

telefon nie ma ekranu głównego i nie można wykonać hard reset 

pod koniec wgrywania oprogramowania przy 97% " udate fail "

we wcześniejszych wersjach wgrywanie było dwu etapowe ,był duży plik UPDATE.AAP OK 2.5 GB  I mały około 21kb

wgranie małego załatwiało sprawę ,

natomiast w tej wersji v100r001c432b133 jest tylko jeden duży , próba wgrania małego od innej wersji nie jest możliwa .

co można zaradzić w takiej sytuacji ,

może ktoś ma mały pliczek do tej wersji

dziękuję 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cichyzd

musisz jeżeli miałeś błąd przy wgrywaniu, wrócić z powrotem do softu b046b i kartą pamięci (folder dload) wgrać go na nowo (klawisze vol- vol+ i power), potem znowu ten mały pliczek (działa tylko na wersji b046b). Jak zakończysz to dopiero jeszcze raz próbujesz w/w swój soft czy jakikolwiek inny ;)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi