Skocz do zawartości
Szynku

Mój telefon nie wstaje po wgraniu ROM-u/MOD-u/Kernela >>> PISZ TUTAJ <<<

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż dostałem od Huaweia kod do odblokowania bootloadera , fastboot oem unlock KOD wszystko przeszło bezproblemowo . 

telefon się zrestartował wrzuciłem sobie super SU na kartę pamięci . 

Pobrałem TWRP dla P8 , zrobiłem flasha i na tym historia się skończyła telefon nie wstaje tylko wisi na logo a za chwilę przechodzi w czarny ekran i tak do końca . 

Próbowałem odpalić fastboot niestety nie działa , ani twrp vol- + power , 

Ma ktoś może pomysły jak przywrócić telefon do życia ? . 

Pomoże mu aktualizacja VOL+ VOL- i aktualizacja softu B200 ? 

Aktualnie miałem Androida 6.0 Wersja emui 4.0.1 C900... chyba soft B370. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mi pomogło flashowanie tego recovery http://www.androidsage.com/2016/05/03/how-to-root-and-install-twrp-on-huawei-p8-on-emui-4-03-0-unlock-bootloader/

Spróbuj wgrać jeszcze raz to samo recovery, po wgraniu fastboot reboot

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomocy, miałem rom B380, nie czytał karty sim po pewnym czasie więc spróbowałem B370 i złapał Bootloopa (?). Logo Huawei i optymalizacja systemu w kółko się włącza. Przy FastBoot&Rescue Mode jest napisane 'Phone Locked' Co robić ? Help.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qset

wgraj na kartę sd chyba soft b200 magiczne 3 palce i powinno pomóc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maksmw

Telefon Huawei P8, Android 6.0

Problem występuje przy włączaniu telefonu, ukazuje się animacja start-up huawei i cały czas się ładuje bez skutku.

Odblokowałem bootloader, wykonywałem root systemu, wszystko szło dobrze, a po restarcie telefon nie chce się włączyć.

Występuje możliwość wejście w TWRP i bootloader, ale gdy odpalam system - blokuje się na startupie.

Proszę o pomoc! :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maksmw

Telefon Huawei P8 GRA-L09

Android 6.0 Marshmallow

Próbowałem zrootować swój telefon, lecz niestety coś poszło źle. Przy włączaniu telefon blokuje się na animacji startowej HUAWEI (https://www.youtube.com/watch?v=G4Q2gcUUY_U) i zapętla ją w błędnym kole.

1. Odblokowałem bootloader.

2. Za pomocą programu SRKToolHuawei-STABLE-V1.7-20160812 (przy pomocy wideo na youtube https://www.youtube.com/watch?v=AMNVruAU6do) udało mi się wgrać TWRP, następnie zacząłem rootować telefon.

3. Cały proces przebieg pomyślnie, wyskoczyła informacja o tym aby uruchomić ponownie urządzenie i od tego momentu telefon nie chce się poprawnie włączyć.

Jest możliwość wejścia w Recovery, bootloader, lecz nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić. Wchodziłem w TWRP i próbowałem użyć WIPE, ale nie pomaga. Nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić, proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Witam. Uszkodziłem sobie telefon . Teraz wisi na logo Huawei .Miałem soft belong c52b311 . Ale próbowałem wgrać inny i padł telefon. Pech ,że nie mam tego softu na kompie ani nie pamiętam skąd go pobrałem.Może ktoś pomóc? Może ktoś ma namiar na ten soft? 

Edytowane przez Baron Rafau
    Połączono temat z odpowiednim

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Cześć wszystkim, postanowiłem odświeżyć temat ponieważ ja swoją p8 wpędziłem w bootloop po aktualizacji z b200 do b 321  i pomyślałem że może uda się ją ożywić. Ale metody z posta nie działają.

Sytuacja ma się tak że:

1. Telefon w daje się włączyć w trybie fastboot (zielony ludzik, napis "phone locked" pod nim na zielono)

2. Tryb recovery nie jest możliwy do odpalenia kombinacją przycisków bo telefon nadal jest w pętli.

3. Próbowałem odratować system wgrywając kolejno rollback z b321 do b200 ale przy włączaniu tel kombinacją przycisków nic sie nie działo.

Jedynie podczas próby wgrania softu  b200 z karty sim wyskakuje logo emui jednak "System install failed

4. Wziąłem się za wgrywanie softu fastbootem:

-sterowniki są bo telefon po wpisaniu komendy fastboot devices pokazuje nr seryjny urządzenia.

-podczas próby wgrywania komendą : fastboot flash boot boot.img i fastboot flash recovery recovery.img wysakuje komunikat że FAILED<remote: Command not allowed> i niżej fastboot:error:Command failed .

-próba grania każdych innych plików kończy się tak samo mówię tu o plikach z innego softu i np. system.img 

5. Próby wgrania systemu z innych poradników kończy się fiaskiem patrz punkt 4.

6. Czytałem że trzeba odblokować tryb debugowania usb, tylko jak to zrobić bez możliwości wejścia w opcje telefonu bo wiadomo bootloop...

Jeśli ktoś ma jakieś pomysły, rady co powinienem zrobić żeby ożywić telefon proszę pisać Dzięki za odpowiedzi 

EDIT: Po podłączeniu kabla do kompa i włączeniu telefonu kombinacja do wejścia w recovery, udaje mi się wejść w eRecovery,

W eRecovery są tylko opcje:

Reboot system now 

Download lastest version and recovery 

Shutdown 

Po wybraniu środkowej opcji, łączy się z Wi-Fi a to z internetem jednak po krótkiej chwili wyskakuje komunikat "getting package info failed

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez Lemon17
    Dodanie kilku dodatkowych informacji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dałem sobie spokój z  starą płytą główna  kupiłem inną tylko że , ta ma brand play i jakieś nieznane mi oznaczenie softu. A chciałbym wgrać czysty soft b200 ponieważ ten ma jakieś dziwne braki w aplikacjach np, aplikacja motywy zawiera tylko stock motywy bez możliwości pobierania innych ... Dlatego chciałem też zapytać  jak w grać co i jak żeby nie uszkodzić kolejnej płyty...Załączam screeny z telefonu. (ps kilka info zamazałem dlatego nie ma tych informacji)

1.png

Screenshot_2019-09-22-08-46-492.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi