Skocz do zawartości
Szynku

Mój telefon nie wstaje po wgraniu ROM-u/MOD-u/Kernela >>> PISZ TUTAJ <<<

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i szybko przechodze do problemu a mianowiscie aktualizowalem rom w moim P8 i telefon sie zrestartowal wszystko normalnie i potem jakby sie zawiesil bo caly czas sie wlaczal i tylko pokazywal sie obrazek z logo i znowu reset uruchomilem tel w trybie vol+ i power ale nie wyszukuje mi mojego wifi i nie moge sciagnac romu...uruchomilem go wiec w vol - i power i uruchamia mi sie taki obrazek jak w zalaczniku ale tel nie laczy mi sie z Hisuite co robic? :( sorrki w zlym dziale to umiescilem jesli mozna prosze go przeniesc a nie usuwac...problem jest podobny do tego co napisal devis

post-378368-0-26799200-1458494503_thumb.jpg

Edytowane przez Copretti

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no i pięknie. Zbrikowałem telefon. Siedzę i czytam posty po kolei i nie mogę dojść jak to odkręcić. Już pal lich tego andka 6.0. Zostanę przy 5 ale działającej.

Telefon ma brand playa i może z nim zostać. Opisze ktoś krok po kroku co i jak? Staram się rozpracować poniższy opis:

1.wejść w tryb Downloadera (vol down + power) - done
    2. podłączyć fona kablem do PC - done
    3. z poziomu konsoli komendą FASTBOOT przeinstalować oryginalne RECOVERY (fastboot flashrecovery *.img) - konsola nie rozpoznaje polecenia (zainstalowałem adb-setup-1.4.3.exe) need help!!
    4. na kartęSD musisz do katalogu dload wgrać rom B170
    5. teraz Vol UP + power i instalujesz rom B170 potem aktualka do B200 i dopiero andek 6.0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mobopx
    (fastboot flashrecovery *.img)

a co to?

komenda do recovery: fastboot flash recovery xxx.img (gdzie xxx to nazwa pliku z recovery) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wysiek

Dlaczego nie zrobiłeś wcześniej debrandu? Przecież jest wyraźnie to napisane... A potem tylko niepotrzebne problemy...

Wysłane poprzez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

(fastboot flashrecovery *.img)

a co to?

komenda do recovery: fastboot flash recovery xxx.img (gdzie xxx to nazwa pliku z recovery) 

Dostałem zwrotkę 

C:\adb>fastboot flash recovery stockrecovery.img
    target reported max download size of 471859200 bytes
    sending 'recovery' (32046 KB)...
    OKAY [  0.688s]
    writing 'recovery'...
    FAILED (remote: Command not allowed)   <---- adb przed zmianą softu właczałem
    finished. total time: 0.702s

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mobopx

@@robertoszym Command not allowed = zablokowany bootloader

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podpowiecie co po kolei zrobić? Mogę obecnie włączyć ten biały ekran oraz erecovery (ono daje jedynie możliwość pobrania softu przez neta) 

Edytowane przez robertoszym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja juz robie od kilku dni wszystko co mozna z roznych tematow tu na forum i na xda i lipa teraz telefon stoi na Rescue mode Attention!
    Please update system again!

Error!
    Func No: 10 (boot image)
    Error No: 2 (load failed)

juz nie wiem co robic wszystko niby bylo ok ale telefon sie nie obudzil jak wgralem b046...ostatniio robilem wszystko z tego postu http://forum.android.com.pl/topic/254691-huawei-p8-lite-debranding/

najgorsze tez to ze nie chce sie wogole odpalic recovery a wczesniej jak instalowalem B046 normalnie bylo wszystko...

niestety telefon chyba po swietach idzie to serwisu na gwarancje do t-mobile, wczesniej udawalo sie uruchomic instalacje z karty sd a teraz nic du*a blada wszystko mi sie ladnie instaluje probowalem z romow B170,B046,B052,B131 boot.img, cust.img, recovery.img, system.img nawet sciagnalem wersje B196 brandowa t-moblie i teraz wszystko ladnie sie sflashowalo ale telefon nie wstaje, recovery wlacza sie tylko na moment i resetuje a instalacja z karty kombinacja vol+ + vol- + power nic nie daje...oddaje po swietach do serwisu chyba ze ktos ma jakis pomysl to moze sprubuje...a i nawet twrp wczesniej dzialalo a teraz nawet dotyk nie reaguje zeby wejsc w twrp

Edytowane przez Copretti
    edytowano w związku z pkt 3.2 reg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hopis

A ja zachowałem się jak kot i ucegliłem sobie telefon i potrzebuję waszej pomocy. 

Miałem B200, ściągnąłem B321 i tutaj padł cholernie głupi błąd z mojej strony - wypakowałem update zip i tak rozpakowane wrzuciłem na dload - bootloop. I teraz tak, każdy soft wywala Software Update Failure po metodzie 3 przycisków, fastbootem nic nie mogę zrobić bo mam bootloader zablokowany, odblokować nie mogę bo nie mam kodu a nie mogę się dowiedzieć jaki mam product id żeby mi dali kod na odbl bootloadera. Próowałem już chyba wszystkiego. Ktoś coś może? Nie chce mi się bawić w kuriera i wysyłkę na serwis, zwłaszcza, że znam swój błąd.

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hopis

Wyciągnij kartę SD, podłącz ją poprzez jakiś adapter do kompa.

Wrzuć na nią folder dload , a w nim umieść rollback czyli B300.

Próbuj flaszować na "trzy palce",powinno zatrybić.

Jak tylko pokaże ci się logo B300,(może też trybić w    bootlopie - spoko). Niech sobie jest w bootlopie.

Kartę znowu do kompa (tam sama operacja) ,tylko teraz wywal folder z B300 , a w to miejsce wrzuć B200 i flasz.

Miałem dokładnie tą samą sytuację i wszystko wróciło do normy . Trochę to trwało , ale już mam na powrót nie zawodne B200.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi