Skocz do zawartości
chciuczek

INFO G3 vs A7 vs S5 vs P8

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zmienić swój sprzęcior na coś nowszego. Zastanawiam się nad Samsungiem Galaxy S5, A7, LG G3 i Huawei P8. Interesuję mnie:
    - dobra jakość wykonania (zaleta P8)
    - dobrej jakości wyświetlacz (zaleta G3)
    - w miarę dobry aparat
    - mile widziany slot na kartę SD + wymienialna bateria
    - płynność działania (czytałem, że ludzie narzekają na tym forum trochę na G3, ale mój znajomy go ma i mówi, że jedyna wada to nagrzewanie się)

Nie ukrywam, że najbardziej nastawiony jestem na G3, ze względu na cenę i fakt, że teraz miałem LG G i jestem z niego zadowolony.
    Jaki telefon Wy polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Użytkowałem LG G3 przez 9 miesięcy. Wg mnie miał bardzo dobry aparat (używam teraz Note 3, który w porównaniu do G3 ma fatalny aparat), świetny dźwięk jak na 1 głośnik zewnętrzny, bardzo dobre wykonanie, duży ekran. Jedynie czasem zdarzają się problemy z pękającą ramką. Dodatkowo wg mnie G3 grzeje się zbyt mocno, ekran 2K strasznie nadwyręża procesor.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ze swojej strony proponuje S5. Telefon nie mający problemów z nadmiernymi temperaturami, świetny ekran o mniejszej rozdzielczości niż G3 przez co zyskuje na płynności (nie zawsze) i czasie pracy na baterii, dobry aparat z szybkim AF.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arus082

A ja proponuje N3 ze względu na slot, wymienialną baterię, dobrą jakość wykonania, dźwięk zarówno na głośniku jak i słuchawkach daje rade, bardzo płynny, dobry aparat i ekran SuperAmoled bardzo jasny.
    Drugą propozycją jest Sony Xperia Z3 ze świetnymi parametrami technicznymi, multimedia na wysokim poziomie, dość dobry aparat, dobre wykonanie-szkło, slot, płynny i dobry ekran.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja proponuje N3 ze względu na slot, wymienialną baterię, dobrą jakość wykonania, dźwięk zarówno na głośniku jak i słuchawkach daje rade, bardzo płynny, dobry aparat i ekran SuperAmoled bardzo jasny.

Drugą propozycją jest Sony Xperia Z3 ze świetnymi parametrami technicznymi, multimedia na wysokim poziomie, dość dobry aparat, dobre wykonanie-szkło, slot, płynny i dobry ekran.

Z3 to wyższa półka cenowa, poza tym w xperie się nie pcham, ze względu na skrajne opinie.

G3 też ma wymienną baterię, dość dobry aparat + slot.

Co do N3, chyba już za duży ekran jak dla mnie.

Edytowane przez chciuczek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli jesteś pewny, że G3 nie będzie sprawiał Ci problemów z lagami to możesz śmiało brać. Polecam jedynie wersję z 3GB ram.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bateria w G3 też niestety nie zachwyci. I na to warto się przygotować. Za to aparat klasa. Wygląd też świetny. Może jak dostanie Androida M to będzie lepiej.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czytałem obszerne testy na jednym z serwisów internetowych i S5 ma znacznie mniej wad aniżeli G3. W LG ponoć niepotrzebnie zastosowano ekran QuadHD, który jest trochę "poprawiany" i wiadomo pożera baterię, dodatkowo te słynne temperatury. Z drugiej strony, praktycznie nie gram na telefonie, więc celcjusze nie powinny być mi strasznie. W rozdzielczości 4k nie nagrywam (dlatego też nie patrzę na to jako atut S5). Jednak tryby oszczędzania energii w galaxy wydają się być bardzo przekonywujące, dodatkowo jakość wyświetlacza i czas działania. Podobają mi się nakładki od LG, TouchWiz popada w skrajne opinie. Zastanawiam się jakie niuanse zdecydują o konkretnym zakupie. Jednak inwestycję ograniczę do tych dwóch modeli, P8 i A7 to (chyba) jednak nie to, czego szukam.

Edytowane przez chciuczek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Być może nie grasz w gry, ale wystarczy, że odpalisz jakieś aplikacje poprzeglądasz internet i mogą pojawić się jakieś spadki klatek. Procesor przecież będzie to musiał wyrenderować w tej rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie pociągnie nawet kilku apek i przeglądania internetu bez zacinki ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi