Skocz do zawartości
coolos

Krótki test baterii Andida 1750mAh

Rekomendowane odpowiedzi

coolos

Witam,

Jako że bateria w DZ nie trzyma zbyt długo zaopatrzyłem się w "większy" zamiennik firmy Andida o pojemności deklarowanej przez producenta "1750mAh".

W internecie jest wiele sprzecznych opinii na temat tych baterii, jedni twierdzą że bateria Andida trzyma około 20% dłużej inni że to chiński kit, więc postanowiłem to sprawdzić.

Do testu użyłem Programów:

- Sygic Aura z włączonym demo trasy od Szczecina do Krakowa (bez włączonego GPS),

- Battery Monitor Widget (zapisuje co 5 minut stan baterii na karcie pamięci),

Obie testowane baterie pracowały w tych samych warunkach aż do wyłączenia urządzenia:

- podświetlenie ekranu na około 60%,

- włączony moduł GSM 2g, bez GPS, bez Wifi i bez włączonego transferu danych,

- rom MIUI 1.7.22 + Kernel od Tiamat 1GHz.

Uzyskane czasy pomiarów:

- andida: 13:51(start) - 18:31(koniec) = 4 godziny i 40 minut,

- bateria Htc 12:12(start) - 17:37(koniec) = 5 godzin i 25minut

Wniosek:

Kolejny raz okazuje się że nie ma nic lepszego niż standardowa bateria. Czas Pracy oryginalnej baterii jest o około 14% dłuższy niż zamiennika firmy Andida który posiada przekłamaną pojemność i przegrywa w tym teście. Jeżeli szukasz baterii o większej pojemności do DZ to na pewno nie kupuj baterii firmy Andida.

Pozdrawiam

Edytowane przez coolos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Andida własnie teraz bankrutuje dzięki Tobie :D

dzięki za test

ciekawe jak inne zamienniki trzymają ale pewnie też lipa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Budniu

Ja zawsze byłem zwolennikiem oryginalnych produktów, już od czasów Nokii. Żaden zamiennik nie mógł równać się z oryginalną baterią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
m_g

Właśnie myślałem nad baterią do HTC i wniosek jeden , zapłacę więcej ale kupię nową oryginalną HTC

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
coolos
Właśnie myślałem nad baterią do HTC i wniosek jeden , zapłacę więcej ale kupię nową oryginalną HTC

Andida jako tani zmiennik może być, nie jest to zła bateria. Kupując oryginalną baterię HTC zapłacisz prawie 2 razy więcej. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lupus

na pdac w dziale Topaza ktoś robił podobne testy (włącznie z pomiarami pojemności) na Andidzie i kilku innych firmach. Konkluzja była taka, że oryginał jako jedyny ma parametry jakie podaje producent.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Świetnie,a moja bateria Andia wczoraj przyszła pocztą.....I już dziś widzę,że trzyma krócej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
faka
postanowiłem to sprawdzić.

rep

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Waclaw

Uff, a już zastanawiałem się nad jej zakupem ale sobie daruje :-). W kwestii zamienników to na xda jest post na temat baterii firmy Mugen, te poniekąd faktycznie posiadają więcej mah. Niestety cena też nie jest niska ale planuję się w nią zaopatrzyć za jakiś miesiąc. Tutaj link:

[HLI-DesireZSL] Buy Mugen Power 1800mAh Extended Battery for HTC Desire Z / T-Mobile G2 / HTC Incredible S

A tutaj krótka recenzja gościa który ją zakupił i chwali:

HTC G2 1800 mah Mugen Power battery review and progress - xda-developers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
coolos
Uff, a już zastanawiałem się nad jej zakupem ale sobie daruje :-). W kwestii zamienników to na xda jest post na temat baterii firmy Mugen, te poniekąd faktycznie posiadają więcej mah. Niestety cena też nie jest niska ale planuję się w nią zaopatrzyć za jakiś miesiąc. Tutaj link:

[HLI-DesireZSL] Buy Mugen Power 1800mAh Extended Battery for HTC Desire Z / T-Mobile G2 / HTC Incredible S

A tutaj krótka recenzja gościa który ją zakupił i chwali:

HTC G2 1800 mah Mugen Power battery review and progress - xda-developers

wątpię że bateria mugen 1800mAh posiada faktycznie taką wartość bez zmiany rozmiaru baterii a tym samym dołożenia zew. paskudnej klapki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi