Skocz do zawartości
Krump

[ROOT][G900F] Dokładny poradnik rootowania Galaxy S5 z systemem Lolipop 5.0

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam kolegów serdecznie, czy na najnowszym obecnie stockowym G900FXXS1CQAV obecny sposób ma rację bytu? ;)

Edit: Dobra, kij z knoxem - Odin, 0x1 ale przynajmniej hula jak ma hulać :)

Edytowane przez Aramis93

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Krump

Siemka, sorry że mnie nie było tyle czasu, ale jest co robić zawodowo.

Może mi ktoś odpowiedzieć na jedno pytanie, bo jestem ostro w tyle?

A od nowa muszę rotować złoma, bo był na gwarancji i wrócił z oficjalną wersja 6.0.1

Dnia 22.11.2016 o 12:31, jaras196633 napisał:

Czy po zejściu z 6.0.1  do 4.4.2 i zrobieniu roota tą metodą muszę wgrywać lolka czy też mogę od razu wgrać najnowszy room od alexandra, i czy aktualizacje zabezpieczeń będą się normalnie instalować?

Dnia 22.11.2016 o 17:26, bladeno1 napisał:

@jaras196633

Możesz od razu wgrać najnowszy soft od Alexndr będąc na zrootowanym 4.4.2. Wgrywasz program Flash Fire i  za jego pomocą instalujesz soft od Alexndr. Jeżeli chcesz zachować flagę KNOX na 0x0, to musisz w nazwie pliku z romem (od Alexndr) dodać "noroot". Pamiętaj o tym! Pamiętaj rownież że po wgraniu romu od Alexndr musisz jeszcze zaktualizować Modem i Bootloader do nowszej wersji. Warunek konieczny. Modem i Bootloader wgrywasz (najlepiej równoczesnie) za pomocą Odina.

Czy przy takiej akcji: jadę wszystko jak w moim poradniku i wale rom alexandra zamiast BOE5 (tzn. G900FXXS1CQC2_DevBase_v4.0_xposed_noroot.zip) to wstanie system 6.0.1 z rootem i działa poprawnie bez knox 0x1? Bo z tego co patrzyłem to próba wrzucenia oficjalnego 6.0.1 G900FXXS1CQC1 daje zawieszenie na logu Samsunga.

PS Jak się ma sprawa z ostatnim 5.0 G900FXXS1BPE3? Wchodzi bez problemu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
frrancuz

Wgrasz z ROOTem nabijesz knoxa.
Przeczytaj jeszcze raz cytowany przez ciebie post.
Masz dopisać noroot do nazy pliku romu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Krump

No właśnie nie do końca, bo nie wymuszę roota z romu alexandra, a przez flashfire przeniosę root z kitkata... Logika na to wskazuje. Dlatego pytam, bo tak to nie ma sensu robienie wszystkich tych kroków aby wgrać rom alexandra.

PS. Co z próbą wrzucenia oficjalnego 6.0.1 G900FXXS1CQC1 zamiast lolipopa, powoduje zawieszenie na starcie?

PS Jak się ma sprawa z ostatnim 5.0 G900FXXS1BPE3? Wchodzi bez problemu?

Edytowane przez Krump

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Krump

Dziwne, przy próbie odpalenia FlashFire wywala mi aplikacje... Wiecie coś co z tym poradzić?

Dobra problem rozwiązany, nie wiem czmeu ale tlyko pobrane ze sklepu przeszył. Jak miałem apk zwykłe to wywalało.

Pytanie powyżej dalej aktualne:

Co z próbą wrzucenia oficjalnego 6.0.1 G900FXXS1CQC1 zamiast lolipopa, powoduje zawieszenie na starcie?

Edytowane przez Krump

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów i znawców tematu:) Pisze mianowicie w sprawie dotyczącej tematu tego wątku "[ROOT][G900F] Dokładny poradnik rootowania Galaxy S" jesteśmy na 15 stronie.Pierwsza strona powstała 2 lata temu. Widzę tutaj wiele offtopu na temat niesamowitych rzeczy które bardziej doświadczeni użytkownicy próbują zrobić albo biednych użytkowników z uwalonym samsungiem S-5 którzy czytają, próbują a potem pomocy znikąd.

Ale do rzeczy dlaczego by nie umieścić w tym wątku paczuszki z romem do S-5 (wiadomo w miarę nowym żeby się nie pogryzł z zabezpieczeniami) wraz z paczką z CF-Root i Odinem (wiadomo to co ma być) gwarantującym definitywne rozwiązanie problemu i nie ciągnięciem niepotrzebnych dyskusji.

Wiecie są osoby które lubią dla sportu instalować jakieś niesamowitości i ciekawości cyjanogeny windowsy i inne. Niemniej jednak są też tacy którzy po prostu chcą coś zrobić raz i cieszyć się nie zaśmieconym telefonem ze zdrowszą baterią.

Sam przed chwilą zasugerowałem się wpisem jednego użytkownika będąc święcie przekonany że robię tak jak ma być i uwaliłem telefon.

PS chciałem jeszcze dodać zapytanie otuż wgrałem ten rom G900FXXU1BNL2

korzystając z poradnika na tej stronie opisującej rootowanie właśnie tego romu:

http://androidstuff.pl/root-instalacja-twrp-recovery-w-galaxy-s5-sm-g900f-z-androidem-5-0-lollipop/

wgrałem TWRP przez Odina i  niestety gdy próbuje się dostać do niego wywala mi :

Recovery is NOT SEANDROID ENFORCING
Set Warrenty Bit : recovery

i telefon się wyłącza

O co może chodzić ??? może mam jakąś blokadę na kombinowanie w tym egzemplarzu:)

Edytowane przez camdell
Kolor czerwony tylko dla adminstracji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po długich wojażach udało mi się uporać z problemem:)

Mianowicie problem tkwił w tym że wgrałem zbyt starą wersję TWRP. Przeglądając forum xda natknąłem się na wersję twrp-3.0.2-2-klte.img którą wgrałem za pomocą Odin3_v3.11.1. Po tej operacji w TWRP wgrałem BETA-SuperSU-v2.74-2-20160519174328 (na fioletowo zaznaczone są nazwy plików programów o których piszę które można bez problemu wygooglować i pobrać) i to do ROMU G900FXXU1BNL2. Ten zabieg pozwolił mi teraz cieszyć się S5 z root'em.

Dodam jeszcze że przed zabiegiem 1,5 roczna bateria nie była w stanie wytrzymać 10 godzin i padała, rozważałem już zakup nowej. W tej chwili mija 2 dzień a bateria rozładowała się do 30% bez żadnego ładowania międzyczasie oraz normalnym użytkowaniem (trochę połączeń komurkowych i przeglądania internetu).

Oczywiście usuwanie fabrycznych śmieci spamu i innego badziewia obciążającego baterie należy wykonać z głową w przeciwnym razie musimy się liczyć z ciągłym wyskakiwaniem okienek typu"aplikacja usługi google została zatrzymana" co utrudnia korzystanie z telefonu a czasem nawet uniemożliwia.

Myślę że podając nazwy konkretnych plików pomogę komuś w szybkim wykonaniu root'a bez zbędnego eksperymentowania i wielogodzinnych nerwów. bo jak widzę na forum do tej pory nikt nie udzielił mi wskazówek jak mam sobie poradzić z problemem TWRP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi