Skocz do zawartości
Krump

[ROOT][G900F] Dokładny poradnik rootowania Galaxy S5 z systemem Lolipop 5.0

Rekomendowane odpowiedzi

bladeno1

@@dworzec,

Powinno być ok. Wgraj soft 4.4.2 ANE2 i będziesz wiedział kolego. Wysłałem Tobie link do tego romu. Otwórz prywatną wiadomość. 

Edytowane przez bladeno1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś się orientuje czy cos sie zmienilo jesli chodzi o zrootowanie s5 wyprodukowanych po maju 2015

czy mozna to zrobic bez nabicia flagi, czy dalej kupa ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bladeno1

@@mimuszek,

Niestety na razie nic się nie zmieniło w tej kwestii kolego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Andre_NH

Tak, ustawienia kopii zapasowej konta Google.

Piwko. Dodam, że nawet dźwięki dzwonka i SMS były zapisane i hasła WiFi. Ale do kont e-mailowych i innych aplikacji już nie. No i może dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dekadan

czy jak juz przeszedlem z 4.4.2 zachowując rota na 5.0 to teraz chcąc zmienić room muszę od nowa zaczynać zabawe czyli 4.4.2 później root i dopiero rom jaki chce czy zrobie to szybko za pomaca flashfire?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gregs

@@dekadan

Możesz zmienić za pomocą FF (z zachowaniem roota lub bez).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Mam telefon:

- G900F

- Android 5.0

- knox 0x0

- niemieckie CSC (DBT)

- rok produkcji tel. 2014

Chcialbym go zrootowac - poradnik z 1 strony jest dla mnie jasny. Chcialbym jednak pozostac na KitKacie, a dokładnie na G900FXXU1ANK7 DevBase Alexndr. Co w takim przypadku? Zamiast podanego w poradniku romu z 4.4.2 mam wgrać ten od Alexndr'a? CZy zrobić wszystko co w poradniku i na końcu wgrać Alexndr'a?

Pozdrawiam

Edytowane przez martinii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bladeno1

@@martinii,

1. Wgrywasz rom  4.4.2 ANE2:

http://www.sammobile.com/firmwares/download/29723/G900FXXU1ANE2_G900FXEO1AND3_XEO/

Po "zejściu" z softu 5.0 na 4.4.2 telefon złapie bootloopa. Wchodzisz wtedy do recovery i robisz wipe data/factory reset.

Jak wgrać rom masz opisane tutaj:

http://forum.android.com.pl/topic/170789-odin-flashowanie-oryginalnych-romow-samsunga-za-pomoca-odina/page-1

2. Rootujesz rom 4.4.2 za pomocą aplikacji Towelroot. Instalujesz program Towelroot na smartfonie, uruchamiasz go i naciskasz w nim "Make it ra1n". Gotowe masz roota.

Link do programu Towelroot:

https://www.androidfilehost.com/?fid=95864024717066794

3. Instalujesz na S5 program SuperSu z Google Play:

https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.supersu&hl=pl

Przy pierwszym uruchomieniu SuperSu komunikuje konieczność aktualizacji binariów SU. Zgadzasz się i wybierasz "Normalnie". Później program zapyta się czy chcesz zablokować KNOX. Zgadzasz się. 

4. Instalujesz na smartfonie program "Mobil Odin Pro" z Google Play. Wrzucasz rom G900FXXU1ANK7 DevBase Alexndr na kartę pamięci. 

Uruchamiasz program Mobil Odin Pro i za jego pomocą wgrywasz rom od Alexndr.

-wybierasz rom (wskazujesz miejsce gdzie jest rom na karcie pamięci) w pozycji "OTA / Update ZIP";
-odznaczasz"Enable EverRoot";
-wybierasz opcje "After flash" i ustawiasz "Download Mode";
-naciskasz "Flash firmware";

-W instalatorze "Aroma" wybierasz Stock Kernel i Stock Recovery. Czynność konieczna jeżeli chcesz zachować KNOX 0x0!!!!!;

-po wgraniu romu telefon uruchomi się w trybie Download Mode, podłączasz wtedy telefon do kompa i za pomocą Odina PC dogrywasz równocześnie modem i bootloader.

Modem:

https://www.androidfilehost.com/?fid=95832962473394847

Bootloader:

https://www.androidfilehost.com/?fid=95832962473394848

Jak wgrać modem i bootloader?

Odpalasz Odina na PC. W pole CP wczytujesz modem a w pole BL bootloader. Flashujesz modem i bootloader równocześnie. Tak jakbyś wgrywał Soft Samsunga. Z tą tylko różnicą że zamiast pozycji AP wybierasz CP i BL.

Edytowane przez bladeno1
  • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki wielkie bladeno1! Poszło gładko i szybko. Mam to co chciałem: KitKat z rootem i knox 0x0 :) Wszystko pieknie działa (DPI zmienione, Xposed + moduly itd.)

Mysle, ze Twoj poradnik Alexndr powinien wrzucic do tematu ze swoim romem - jako poradnik na 4.4.2, bo nie ma wzmianki, ze aktualny proces instalacji nie dotyczy starszych wersji romow.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przymierzam się właśnie do zrootowania tym sposobem i chciałbym się upewnić w pewnych kwestiach, więc mam kilka pytań:

1. Mam pobrać najnowszy ROM lollipop. Rozumiem, że link jest "przedatowany" i zamiast pobierać wersję z linku, powinienem pobrać G900FXXU1BOJ1 TUTAJ.

2. Odin wersja 3.09 - Mam właśnie tę wersję z linku, czy szukać najnowszego odina ?

3. FlashFire - znów: Pobierać tę wersję z linku (0.21) czy może 0.24 lub testową (wolę nie zbrickować telefonu przez bycie testerem)

4. Czy jest jakieś ryzyko na uwalenie telefonu, nawet jak wszystko zrobiło się dobrze ?

5. Czy jeśli podczas wgrywania odinem zawiesi się komputer, to można odratować telefon ?

Ps. Jeśli nie ma przeciw wskazań to wersję Odina i FlashFire wolałbym chyba mieć takie jak w poradniku bo wydaje mi się, że bezpieczniej jest wszystko robić na tych samych wersjach co autor :P Chociaż FlashFire chyba im nowszy tym bezpieczniejszy ?

Edytowane przez kkamil4sz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi