Skocz do zawartości
yatztor

Zużycie baterii w Waszych Sensation

Rekomendowane odpowiedzi

fascik

W moim przypadku również nie jest zbyt ciekawie. Telefon o 7 rano odłączony od ładowarki (naładowany 100%). Niespełna 4 godziny później (w tym czasie 1 rozmowa około 3 minuty, 2 sms odebrane, może 20 min. z włączonym ekranem - ustawiona automatyczna jasność) i bateria wykazuje 48% pozostałego poziomu (wyłączona autosynchronizacja, wyłączone 3G i WiFi, brak widżetu pogodowego na ekranie). Dla pewności przywróciłem ustawienia fabryczne. Ale dalej jest to samo. HTC Sensation z brandem Orange PL (v. Antka: 2.3.3).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lgplay

Później będzie lepiej (przynajmniej teoretycznie :E). Moja bateria to naładowaniu do pełna ma około 4240 mV. Co do zużycia to zależy też od tego jaki masz ustawiony tryb sieci (gdy nie używasz neta polecam tryb gsm), od aplikacji które mogą działać w tle, oraz tego co ile i co Ci się aktualizuje w systemie. Ja przy umiarkowanym używaniu gg i internetu i wyłączaniu transmisji danych gdy nie używam telefonu spokojnie dojechałem do dwóch dni bez ładowania. A na początku użytkowania też było słabo, także poczekaj i zobacz co będzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Guru88

Mam cały czas włączone WiFi/3G i od rana do wieczora starcza ;) Na początku każdy dużo się bawi telefonem, ale później już się mniej bajerów używa i tak bateria nie złazi ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie przy średnim użytkowaniu - godzina muzyki, parę smsów, połączeń i stron w internecie - trzyma średnio półtorej doby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

Na ARHD że stockowym kernelem i radiem potrafił prawie 2 dni wytrzymać jak bylem na wakacjach. Wieczorem 2 dnia na 2% zdazalem do ladowarki podłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Telefon mam już ponad miesiąc, więc co nieco od siebie ;)

Bardzo długo utrzymuje się 100% naładowania, a później telefon zdaje się dopiero sobie przypominać, że to pełne naładowanie nie powinno trwać wiecznie bo nikt nigdy nie zmieni słuchawki na nowszy model, kiedy dotychczasowy to perpetuum mobile i wtedy już tylko spada, spada, spada... ;)

Widget z HTC Hub niewiele pomógł przy ocenie % naładowania baterii (początkowo myślałem, że może to wina Current Widgeta, a ten mi nigdy nie pokazał 0mA [nawet po całej nocy spędzonej w ładowarce], a żarcie baterii zawsze przekracza 100mA).

Pewnie jakaś łatka od HTC będzie w stanie dopomóc, ale na to przyjdzie jeszcze poczekać (ciągle czekam na fixa który umożliwi mi granie w Samuraia 2 na stockowym romie :S).

Codziennie wieczorem widzę inną ilość % naładowania, ale też codziennie telefon ma zupełnie inne warunki pracy - raz dużo rozmów, innym razem internetu i maili, jeszcze innym sobie po prostu pogram :)

Wczoraj np. miałem okazję przez 3h non stop przeglądać internet po 3G i wykonać ok 40 minut rozmów (wliczone w te 3h). Widget baterii wskazywał, że zostało ok 40%. Innym razem grając w Order&Chaos po WiFi po ok. 3h bateria była puściutka.

Przypuszczam, że jeśli nie musiałbym przekraczać godziny czy półtorej rozmów dziennie, grał na laptopie i na nim też przeglądał zasoby internetu, to telefon spokojnie by wytrzymał ze dwie doby. Swego czasu, tuż po zakupie, ale w trakcie urlopu leżał naładowany, zalogowany do sieci, rzadko używany przez 3 dni (i dwie noce)... no ale urlopowa sielanka nie trwa nigdy długo ;)

Ciągle zastanawiam się, czy opłaca mi się kupować baterię z Evo/Sensation XE. Zasadniczo i tak tutaj jest dużo lepiej, niż na jakimkolwiek Androidzie jakiego miałem w HD2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

... co do kamerki to nie ma rewelacji ... ale to normalka ... telefon nie może mieć wypasionego aparatu ... ale jak jest ładna pogoda to fotki spoko wychodzą ...

co do podłączenia do kompa z win7 64 bit to ja nie miałem problemu ... od razu się odnalazł telefon z kompem :)

bateria schodzi tak sobie ... zależy gdzie się jest i jak się korzysta z telefonu :) .. mi wytrzymuje 2-3 dni ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    masi0

a ja wczoraj wieczorem zapodałem baterię 1730mAh z EVO - pasuje, działa, zobaczymy co będzie po kilku ładowaniach :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    a ja wczoraj wieczorem zapodałem baterię 1730mAh z EVO

Gdzie zdobyłeś? ;) Allegro?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    masi0
    Gdzie zdobyłeś? ;) Allegro?

tak, np. tutaj:

[url=http://allegro.pl/oryginal-bateria-htc-do-evo-3d-1730mah-wys-24h-i1834562489.html]ORYGINAŁ BATERIA HTC DO EVO 3D 1730mAh wys. 24h (1834562489) - Aukcje internetowe Allegro[/url]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi