Skocz do zawartości
yatztor

Zużycie baterii w Waszych Sensation

Rekomendowane odpowiedzi

yusuf1

Krispod, z całym szacunkiem ale jesli Ci trzyma 3 dni to znaczy, że nie uzywasz go w sposób do którego jest on stworzony i "przeplaciles" bo nie potrzebujesz takiego sprzętu, gdyż nie potrafisz wykorzystać jego możliwości. Rozumiem, że raz czy dwa tyle wytrzymał bo byłeś na wakacjach, wyciszyles dzwonki i wylaczyles lacznosc że światem, by nikt Ci podczas urlopu nie przeszkadzał. Ale pisanie w takim tonie jak by to było norma sugeruje, że nie jest Ci smartphone potrzebny. No chyba, że jesteś gadgeciarzem. Bo i takich znam. Ma sensationa a kontakty trzyma na karcie sim, marketu nie widzial bo konta Google nie synchronizowal a mówi, że to najlepszy telefon na świecie... Choć częściej użytkownicy iPodow tak mają, to są też tacy androidowcy. Nie twierdzę, że należysz do którejś z grup. Ale twoja wypowiedź jednoznacznie mi to sugeruje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jkvip7

Hehe dobre bateria w sensation 3 dni. Mi sie nie zdaża nie podladowac go w ciagu pracy choćby raz a on pisze o 3 dniach. Zgadzam sie z YUSU1 ze On nie wykorzystuje nawt polowy możliwości sensation. A tak na marginesie Panowie można gdzies dokupic baterie o większej pojemności do sensation??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

... 3 dni trzyma jeśli nie używam go od rana do wieczora na włączonym ciągle WiFi itp ... ale parę smsów, szybka aktualizacja programów zainstalowanych, parę połączeń ... ogólnie trzyma spokojnie 2 dni z używaniem WiFi, net za pomocą 3G, maile smsy i połączenia ... (gwarantuję Ci, że nie mam wyłączonego dźwięku itp jak piszesz a jeśli chodzi o urlop to raczej w tym czasie najszybciej schodzi bo jak wiadomo operatorzy nie mają super zasięgu wszędzie więc przemieszczając się po małych miejscowościach bateria schodzi jak głupia i wtedy zgodzę się, że trzeba ładować po 24h czasami nawet mniej) .... chyba tak się używam telefonu ... a raczej smartfona :) ... jak ktoś piszę, że gra cały dzień i musi ładować po niecałych 24h to się nie dziwię, że mu tyle nie trzyma ... haha do gier PlayStation a nie telefon ... :):):) nie pisz mi tu, że nie umiem używać ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Mi się wydaje, że jeśli ktoś - w tym przypadku KrisPOD - ma w profilu wpisane trzy różne urządzenia z Androidem (w tym jeden tablet), to można bardziej oczekiwać, że potrafi zorganizować swoją pracę z tymi urządzeniami i znaleźć dla każdego konkretne zastosowanie, aniżeli że po prostu składuje je sobie na półeczce i ogląda jak ładnie leżą wyłączone...

@jkvip7: np. na Allegro. Baterie z EVO3D pasują do naszych Sensationów. Podobnie jak pojemniejsze baterie z Sensation XE (ale te nawet nie wiem, czy są już u nas w sprzedaży). Są oczywiście jeszcze zamienniki o deklarowanej jeszcze większej pojemności... Ale wiemy jak to z tymi deklaracjami bywa ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

Krispod, przepraszam jeśli Cię urazem. Wierz mi, to nie złośliwość, ani żadna forma ataku na Ciebie. Już kilka osób zarzucalo mi dziwny ton moich wypowiedzi. Ja używam już jakiś czas sensationa i tylko raz udało mi sie naprawdę dobry wynik ale z telefonem praktycznie nic nie robiłem. Druga sprawa to, że przez taki post niedoswiadczeni użytkownicy sensationow będą biegać z nimi na gwarancje bo 2 razy dziennie lądują. Pojawi sie masa tematów o sztucznym powiększeniu pojemności baterii, o jej oszczedzaniu, kalibrowaniu itp... Powiedz mi jeszcze proszę co masz za Rom, kernel, radio i czy używasz battery calibration, task kilerow lub czegoś podobnego. Bo może jest możliwe, że każdemu będzie tak trzymać. We wszystko mogę uwierzyć od czasu gdy przeczytałem o kolesiu któremu desire trzyma ponad 4 dni bez ladowania...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

heh spoko ... ja tam nie wziąłem tego za atak czy złośliwość :) .. i mam nadzieję, że moją wypowiedź nie odbierze nikt też :) za jakiś atak czy złośliwość :) ... ja używam telefonu głównie do kontaktowania się z ludźmi itp ... sprawdzam maile, FB itp ... czasami mapy jak się gdzieś zgubię :) ...

wiesz ja piszę tylko o moich doświadczeniach z tym telefonikiem i jego baterią ... przyzwyczaiłem się do różnych wypowiedzi i bardzo się różniących testów tego samego sprzętu ... u jednych jest tak a u innych jest inaczej :) ...

co do samego ROMu to używam tego co był przy zakupie nic nie zmieniam nic nie root`uje (jak na razie :)) ... nie używam TaskKillerów itp ... battery calibration itp .... jedyne co zrobiłem to na początku zrobiłem kalibrację baterii (nie wiem czy to w ogóle działa) ale przy pierwszym ładowaniu po zakupie zrobiłem właśnie pewną kalibrację baterii ... ale nie pamiętam gdzie to znalazłem :) ... gdzieś na forum ... a było to jakoś tak, że ładuje się telefon potem się odłącza ładowarkę .. włącza telefon i znowu ładuje i potem coś jeszcze ... :) ...

co do Desire ... mojemu kumplowi też Desire S trzyma 3-4 dni ... a od razu powiem, że dużo dzwoni i korzysta z netu ... więc jak widzisz są przypadki, że jednym tak a drugim tak działa ta bateria :) ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dzordz

Cześć, Sensation mam od jakis 2óch miesiecy. Oddałem go na gwarancje w Play bo poluzowała się ta szara gumowa część. W Play powiedzieli że wgrali mi nowy soft. Ogólnie teraz z baterią jest masakra, wczoraj zainstalowałem wszystkie aplikacje od nowa itp, telefon ładował się całą noc i odłączyłem go rano.

Telefon odłaczyłem od ładowarki 7h temu, w tym wyświetlacz działał godzine (segregowanie kontaktów itp, net jakies 10min), mam 65% baterii. Po tym serwisie schodzi strasznie szybko.

Dodam że przed oddaniem go mogłem spokojnie korzystać z neta jakas godzine, ponad godzine gry, kilka telefonów smsów i było by na tym samym poziomie co teraz, a praktycznie nic nie zrobiłem. Myśle że jakbym skorzystał z niego teraz tak jak wczesniej to by już padł

Jakies pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

Jak w serwisie aktualizowany oprogramowanie, to powinien przynajmniej z tego co sie czyta, dużo łagodniej obchodzić sie z bateria. Taki już urok naszych sensationow. Zrób reset baterii. Po zmianach romu jest to zalecane. Jest na forum o tym. Ladowanie na full, później recovery > advanced i tam coś z bateria jak dobrze pamiętam. I powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dzordz

Przytrzymałem vol down i power button dalej tak jak pisałeś recovery ale potem był tylko czarny ekran, ikona telefonu i taki czerwony trójkąt. Nic dalej sie nie działo, musiałem wyjąc baterie. Zobacze jeszcze jak będzie z tą baterią, a jak dalej tak będzie to chyba trzeba zrobić s-off?

Ale jak już zrobie s-off i root to opłaca się wgrać jakiś ROM- revolution hd?:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gudio

U mnie bateria chodzi od 100% do 5% jakieś 13-17 godzin. Zależy od tego jak go używam. Korzystam sporo z WiFi, więc ten wynik jest dla mnie normalny. Jestem przyzwyczajony do codziennego ładowania co powoli mi już wchodzi w systematykę przed snem - zapewne na dniach będę go podłączał do prądu wieczorami nie wiedząc o tym, hehe :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi