Skocz do zawartości
yatztor

Zużycie baterii w Waszych Sensation

Rekomendowane odpowiedzi

yusuf1

Kolego dordz, od tego trzeba zacząć. Co do custom romów, to jeszcze ja nic idealnego nie znalazlem. Jade teraz na virtuosus sensation i uważam to za bardzo dobra alternatywę dla oficjalnych romów. Sam sie musisz określić, bo działania o których piszesz niosą za sobą pewne ryzyko. Ale o tym w innych tematach. Co do baterii to wątpię by jakiś custom dał Ci odczuwalna poprawę w jej działaniu. Niby ja i inni kombinatorzy widza różnice w spozywaniu bateryjki na różnych romach, ale wyniki te są mało wymierne i są tylko moimi lub ich subiektywnym odczuciami nie poparty jak do tad żadnym wiarygodnym testem. Widać różnice jak zainstalujesz jakies podkrecajace jądro, ale różnica raczej na minus z bateryjka. Więc jeśli tylko dla dłuższej pracy na baterii chcesz odblokwac swojego sensationa, to stanowczo odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

... no więc bateryjka działa różnie .. pisałem wcześniej, że 3ma 2 dni ... ale wczoraj sobie podłączyłem ładowareczkę bo było już ok. 12% baterii ... po paru godzinkach pojawiła się dioda i stan 100% ale potrzymałem jeszcze kabelek podłączony ... paręnaście minutek i odłączyłem ... była jakaś 23 z hakiem ... dzisiaj rano ok. 7:40 patrzę a mam 73% ... hmm dziwne bo przez noc telefon nie był używany bo jak niby ?:) ... jak ja spałem ... dziwne jak sobie leżał to zjadło bateryjkę dość szybko .. a jak coś robię przez cały dzień (nie bez przerwy oczywiście) to jakoś wydaje mi się, że te 23% trochę wolniej schodzi :) ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każdy pisze co innego więc pytam: Czy Sensation pozwoli na dość intensywne uzywanie go w taki sposób aby działał mi od ok 6.00 do 22.00 na jednym ładowaniu? Intensywne uzywanie mam na mysli ok 40 sms dzień intenret 3g - ok 1-2 h internet wifi ok 1-2h, 20 min rozmów. srajfon daje radę ale chce wrócić do androida:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Powinien dać. Mój niekiedy wytrzymuje po 2-3h rozmów + internet i automatyczne synchronizacje i jakoś daje radę... ogólnie to wszystko zależy od specyficznych warunków (jak chociażby siła sygnału 3g, intensywność podświetlenia ekranu etc.). Najlepiej by było jeśli miałbyś możliwość testowania takiego Sensationa przez kilka dni i wtedy podjął decyzję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

Na romie ar teraz z włączonym 3g, non stop WiFi, częste przeglądanie netu, sprawdzanie poczty, trochę sms, średnio 25min rozmów, 20min mp3 podczas biegania i wytrzymuje na spokojnie z zapasem na imprezę do 2-3 w nocy. Gdybyś był nowym użytkownikiem smartphona to pewnie byś go katowal i moglbys nie wytrzymać. Ale w twoim przypadku, nadmierna zabawa chyba nie jest straszna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie cos dziwnego sie dzieje z bateria albo ten tel takma, nie zaleznie jaki rom ma, stokowy czy inny wersja tez bez znaczenia, zawsze bateria dziwnie schodzi, jak telefon lezy to przez noc (czyli 00.00 - 7.00) tak średnio 7% czyli 1% na h, jak wezme do reki i nie uzywam wifi,internetu itp. tylko przegladam menu ekran główny to procenty lecą w oczach w pięć min potrafi nawet 10% zejsc,telefon w sómnie chyba dość nowy,nie znam jego dokladnej historii bo kupilem w komisie w stanie idealnym,a na tylniej klapce jest data 02/05/2011, wiec pewnie wtedy zostral wyprodukowany,czy bateriia może byc już zjechana po tak krótkim czasie,albo nie wiem co juz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

Thomas, a bawiłes sie wipe batery, albo battery calibration z marketu? Ja też sceptycznie do tego podchodzilem i bateryjka na dzień nie wystarczała a teraz po każdej zmianie romu po naladowaniu wipe i calibration. Wskaźnikiem baterii bym sie nie przejmował. Tel na postoju chyba zapomina też by wskaźnik baterii aktualniac. Dopiero gdy zaczyna pracować to nadrabia zaległości i by od razu nie zabrać grubego procenta, to sukcesywnie rozbija to w najbliższą godzinę ;) Ja przynajmniej zauważyłem takie zachowanie u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak po kazdej zmianie romu robie wape baterii w recoveryzamowilem sobie dzisiaj na allegro baterie od evo 3D, zobaczymy jak się będzie sprawowała, tylko zastanawia mnie czy po zmianie baterii robic wape jeszcze raz,coraz lepsze telefony ,tylko coraz większy problem z energią, niedługo jak laptopy trzeba będzie co 3h podłączać do prądu jak czegoś nie wymyślą :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    74m
    tak po kazdej zmianie romu robie wape baterii w recoveryzamowilem sobie dzisiaj na allegro baterie od evo 3D, zobaczymy jak się będzie sprawowała, tylko zastanawia mnie czy po zmianie baterii robic wape jeszcze raz,coraz lepsze telefony ,tylko coraz większy problem z energią, niedługo jak laptopy trzeba będzie co 3h podłączać do prądu jak czegoś nie wymyślą :D

dlatego co niektorzy kupuja najtansza podróbkę i noszą zapasową baterie ze sobą :D

ale fakt... kiedys na bateriach potrafilem na jakims siemensie wytrzymac około 10 dni,

potem kolorowe wyswietlacze to juz 5-6 dni, potem htc magic bylo jeszcze w miare ok,

ale teraz sensation nigdy nie wytrzymal mi dluzej niz 2 dni, a duzo rozmawiam, troche net.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi