Skocz do zawartości
yatztor

Zużycie baterii w Waszych Sensation

Rekomendowane odpowiedzi

Smogg

Bezpośredniej styczności z tą baterią jeszcze nie miałem, ale pozwolę sobie zacytować wpis moderatora innego forum:

I tak jest dramat z baterią czego doświadczyłem na wyjeździe służbowym gdzie bateria musiała wytrzymać 12godzin faktycznego używania.

Bateria trzyma tak gdzieś 10% dłużej więc jakichś rewelacji nie ma, to tylko 200mAh na plus.

Zdecydowanie więcej można ugrać kernelem z autoscalingiem. Teraz Bricked Kernel dostał virtuous OC dzięki czemu na wyłączonym ekranie zjada 45 zamiast 105mA

Ze swojej strony zaopatrzę się w baterię zewnętrzną energizera co by uniknąć braku prądu w ważnych sytuacjach.

Jeśli chcecie jakiegoś pocieszenia to iPhone 4S trzyma 3-5 godzin na baterii :E

Oczywiście każdy co innego rozumie pod pojęciem sporadycznego używania - Sensation udowodnił mi, iż nie ma większego problemu z zajechaniem baterii do zera w ciągu 3h, ale kiedy ja naprawdę sporadycznie używam telefonu, to potrafi mi wytrzymać ok. 36 godzin (dwa dni robocze + jedna noc między nimi)... Jeśli mam bardziej napięty dzień, to już kilka razy zdarzyło mi się doładowywać słuchawkę w trakcie dnia. Tak czy inaczej, powyższy cytat poddał w wątpliwość moją chęć zakupu baterii z EVO3D.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    raf-PL
    ok. 36 godzin (dwa dni robocze + jedna noc między nimi)

coś mi tu nie gra.... to by wyszło ok 60 godzin.

Popatrzcie może na Wasze mV, mam nadzieje że HTC umożliwia odczyt napięcia.

W Samsungu mi na początku długo trzymała 4.2V, przy poniżej 3.8V spadało szybciej. Teraz po pół roku po pełnym naładowaniu pokazuje 4.15-4.17V, a najdłużej utrzymuje się na poziomie 3.6-3.9V. Różnicy w pracy akumulatora nie widzę, mimo że czasem po niedługim czasie po naładowaniu system pokazuje 90%.

Zdaje się ze tak może jest w każdym telefonie aneroidowym z czujnikiem i akumulatorem, że czujnik procentowy swoje, a czas życia swoje. Nie wiadomo co w ogóle pokazuje ten czujnik systemowy, skąd on bierze dane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Załóżmy, że odpinam telefon od ładowarki punkt 8 rano, mam luźny cały dzień, trochę pogadam, pobawię się telefonem. Czas leci, przychodzi wieczór, idę spać (bez wpinania telefonu do gniazdka), nastaje kolejny dzień, znów idę do pracy, nadchodzi 20... I oto nasze 36h :) czasu wolnego i nocy nie liczę jako dnia roboczego - jak śpię, to telefonem się nie bawię, a jakieś katowanie go np. podczas gry zjada baterie na tyle szybko, że wliczanie tego czasu byłoby niemiarodajne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cadder

cześć wszystkim, od wczoraj jestem najszczesliwszym posiadaczem htc sensation ;) , od razu po zakupie telefon zrootowalem i wgralem Android Revolution HD i teraz jeszcze zastanawiam sie nad tym jakby tu ulepszyc jeszcze telefon- szczegolnie pod wzgledem oszczędzania energii w celu wydluzenia czasu pracy smartfona.

Dlatego mam takie pytanie- czy jest jakis tweak ktory przy połączeniu z siecią wifi przełącza telefon z 3g na gsm [ ponoc na gsm wyraznie mniejsze jest zuzycie energii] ew. jak oszczedzac baterie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JaW
    wgralem Android Revolution HD i teraz jeszcze zastanawiam sie nad tym jakby tu ulepszyc jeszcze telefon- szczegolnie pod wzgledem oszczędzania energii w celu wydluzenia czasu pracy smartfona.

Zmień ROM, wybierz taki ze stockowym kernelem. Polecam ten:

[ROM] HTC Sensation 2.08.401.1 | Stock | Rooted | 16/11/2011 | v0.5 - xda-developers

A typ sieci zmieniasz w Ustawieniach, nie trzeba żadnego programu. Są też do tego widgety.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cadder

to że to się zmienia w ustawieniach to wiem, chodzilo mi albo o automatyczne przelaczanie albo wlasnie taki widget, byłbym wdzieczny za podanie nazwy przykladowego dobrego , ktory nie zajmuje polowy ekranu. Romu nie bede zmienial bo ten jest ok i ma fajnie podkrecony procek :)[tak wiem, ze przez to wiecej batki smartfon zzera no ale wole szukac oszczednosci energii gdzie indziej ]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JaW

Widgetów 2G/3G jest mnóstwo, chyba masz dostęp do Marketu? :)

Co do "innych sposobów" oszczędzania energii przy energochłonnym kernelu - powodzenia i koniecznie daj znać o efektach.

:E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zamiast stocka lepiej już wgrać InsertCoin. Bateria trzyma bardzo dobrze i ma kernel htc.

---------- Post dołączono o 22:10 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------

Cadder, twoje poszukiwania są bezsensowne bo to procesor jest największym źródłem poboru baterii zaraz po ekranie. I bateria będzie trzymać tak sobie dopóki bedziesz miał Cpu 1.5Ghz. Jeśli nie zmieniasz romu to zmniejsz taktowanie do 1.2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cadder

poużywam sobie jescze kilka dni fona na 1,5 i potem zobacze czy starczy mi baterii na co dzień,.... na razie jestem w szale POzakupowym i bezustannie mecze to HTC , więc moje doswiadczenia z bateria nie sa zbyt wymierne :DDD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W nowości bateria potrzebuje kilka, kilkanaście naładowań by mieć pewność. Ale gdyby co pamiętaj o taktowaniu cpu. A zawsze możesz dokupić większą baterię ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi