Skocz do zawartości
yatztor

Zużycie baterii w Waszych Sensation

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem taki problem, że aktywność występowała przez dłuższy czas, chociaż telefon leżał nieużywany w kieszeni. Bateria schodziła wtedy w ok. 4h. Okazało się, że po przekroczeniu pakietu internetowego transfer bardzo się zmniejszył, więc aktualizacje zajmowały wiele czasu. Przy ustawieniach mail, pogoda, news, synchronizacja wszystkiego itp. co godzinę, było to nie do zniesienia. Co jak co, ale żarcie energii i sama bateria w Sensation to masakra.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Co jak co, ale żarcie energii i sama bateria w Sensation to masakra.

Chyba tylko i wyłącznie u Ciebie. U mnie przy synchronizacji wszystkiego, aktualizacjach i wszystkim innym Sensacja wytrzymuje minimum 1 dzień. Zastanów się 2 razy zanim coś napiszesz....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli chodzi o mojego htc'ka - odłączyłem go od ładowania 2 dni temu (Sobota) koło godziny 22. Po całej nocy (10 rano) bateria nadal wskazywała 100% (szok). Cała Niedziela 'normalnego' użytkowania - kilka sms'ów, chyba 3 rozmowy (3-5minutowe), wieczorem 15minut grania, a bateria miała 75% naładowania. Poniedziałek godzina 12:30 - 62%. Na prawdę jestem mile zaskoczony. Wifi wyłączone. Oczywiście, wcześniej przy częstym graniu, oglądaniu filmów, przeglądaniu internetu potrafiłem wyzerować telefon w 5-6 godzin :) Podsumowując - po tym co teraz pokazała moja bateria - jestem jak najbardziej zadowolony z takiego wyniku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli masz root to radze wipe baterii podwójny. Myśle, że to błędny odczyt z tymi 100%. Po wipe wróci do normy no chyba, że wolisz efekt placebo i nagły spadek potem baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

@madtrexx: na stockowym romie jeszcze nigdy nie miałem inaczej - tj. zawsze bardzo, bardzo, baaaardzo długo utrzymywało się 100%, a później, kiedy tylko pojawiła się inna liczba na widgecie baterii, to wyświetlała się na nim na tyle krótko, że naprawdę nie mogłem zdążyć nacieszyć oczu jej widokiem ;) Na 2.08 jest trochę lepiej, ale też 100% utrzymuje się niesamowicie długo w porównaniu z poprzednimi telefonami. Szczerze: nie sądzę aby wipe baterii cokolwiek tutaj pomógł, zwłaszcza, że to ciągłe 100% to nie jest pojedynczy przypadek ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jodzet

Witam.

Niestety zaniepokoila mnie bateria. Mianowicie o godzinie 6.30 odlaczylem od ladowania i teraz (niespelna 11) mam zaledwie 25% bateri. W ciagu tych niespelna 4h 30min korzystalem tylko 30 min mp3 poprzez zestaw BT

I to wszystko!! Zero synchronizacji, zero jakis gps, siec komorkowa mam gsm.

Skad tak wielka strata zywotnosci bateri?

Zmienilem rom, bo myslalem, ze to wina wlasnie romu. Niestety. Dalej to samo.

Wipe robi sie na naladowanej na maksa akumulatorze to wiem. Ale w trakcie wipe bateria powinna byc podlaczona do ladowania czy nir?

Pozdrawiam

Tapatalk + Sensation

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może to wina jakiejś aplikacji. Ostatnio zainstalowałem z marketu "Jak dojadę" po sześciu godzinach od odłączenia od ładowarki żeżarło mi baterię do 4 %. Po wywaleniu tej apki wszystko wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Smogg, ale na stocku nie da sie zrobić wipe baterii a tez mozna baterie oszukac albo ona ciebie ;) wiec lepiej miec roota ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jodzet

Witam.

Ostatnio bateria bardzo krotko mi trzyma. Zmienilem soft, dalej to samo. Po lekturze na forum zainstalowalem PowerTutor by sprawdzic jaka aplikacja zzera mi baterie. Okazalo sie, ze winnym jest "Wybieranie numerow". Zzera ponad 50% baterii, przy okolo 40-45% PowerTutor i 5-10% lacznie inne aplikacje. Co w takiej sytuacji powinienem zrobic by cieszyc sie zyciem telefonu dluzej niz 5-6h przy sporadycznym uzywaniu?

Tapatalk + Sensation

//Shenson problemy z konkretnymi urządzeniami poruszamy w ich działach więc przenoszę.

Edytowane przez Shenson

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sek1

Jodzet jakiego kernela masz? U mnie na faux'owym bateria była pusta w niecałe 12h, na tym samym sofcie i kernelu bricked od showp1984 trzyma spokojnie minimum 24h przy identycznym użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi