Skocz do zawartości
dj_ventylator

Ładowanie indukcyjne Qi, nie mogę tego rozgryźć

Rekomendowane odpowiedzi

Nakupiłem w Chinach ładowarek Qi, najtańszych (pewnie wielu z Was znane) spodków z kolorowymi obręczami, z myślą, że sobie je poustawiam tam gdzie mi wygodnie.

Kładę LG G3 na rzeczonych spodkach i zawsze następuje ten sam scenariusz:  telefon wykrywa ładowarkę, przez chwilę się ładuje. Następnie następuje komunikat, że ładowanie jest zbyt wolne i żebym umieścił telefon na środku pola ładowarki (choć czasem tego komunikatu nie ma). Wreszcie telefon przestaje się ładować - ładowarka sygnalizuje diodą stan ładowania, LG się "rozłącza".

Początkowo myślałem, że problemem jest dość gruby case na telefon, ale po jego zdjęciu nadal G3 się rozłącza.

Do spodków używałem łądowarek od 06 do 2,0 Amp (rekomendowane 1,5). Zdaje się, że spodek oddaje 1,0 Amp poprzez indukcję.

Co tu jest grane? Dlaczego G3 nie chce się ładować?

Widziałem na forum, że są użytkownicy korzystający z powodzeniem z tych samych ładowarek...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
czito

Z oryginalnym adapterem sieciowym i kablem też masz ten problem o wolnym ładowaniu? Ja również mam chińską ładowarkę qi. Problem ten pojawiał się u mnie w dwóch przypadkach. Telefonu źle odłożonego na ładowarkę indukcyjną, oraz adaptera sieciowego który nie dawał rady.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

UP @@czito

Dokladnie tak - mam ten sam problem. Dlatego zaczalem podlaczac inne adaptery :(

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez ArEk335
Nie cytujemy w całości posta poprzedzającego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
czito

Spróbowałem potestować, jednak na oryginalnym adapterze LG i kablu problemu nie udało mi się zreplikować. Twój problem udało mi się uzyskać tylko w wypadku gdy używałem adaptera uniwersalnego (5V 2.1A) + tani kabel USB + przedłużka USB. Wtedy na chwilę po tym jak wyskoczyło 'Ładowanie bezprzewodowe' wyskakiwał komunikat o wolnym ładowaniu oraz przesunięciu telefonu na środek ładowarki indukcyjnej. Jeśli jednak u Ciebie na każdej z tych ładowarek Qi oraz oryginalnym kablu i adapterze LG problem występuje to niestety prawdopodobnie te ładowarki nie są w stanie przekazać do telefonu odpowiedniego prądu, stąd problem. Moja ładowarka indukcyjna ma na wejściu 5V, 2A a na wyjściu 5V, 1A. Co wazne, kazdy przewod posiada w swojej specyfikacji taka dana jak, maksymalne obciazenie pradowe. Te najslabsze maja okolo 0.5-1A max. Jednak oryginalny kabel od LG powinien dawac sobie rade bez problemu z pradem okolo 2A.

Edytowane przez czito
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć Czito,

Dziękuję Ci za te opinie.

Czy znalazłbyś chwilę żeby zrobić zdjęcie Twojego telefonu spoczywającego na ładowarce Qi w pozycji, która działa? Może coś tutaj robię źle...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
czito

Jasne, z tym że ja nie posiadam "spodków". 

Posiadam coś takiego, w okresie kiedy to zamawiałem ~2lata wstecz była ona jedną z najtańszych. 

Przyszło mi do głowy jeszcze jedno, jednak zanim cokolwiek zaczniesz z tym działać warto było by upewnić się, czy Twoj telefon na jakiejś w 100% sprawnej ładowarce indukcyjnej która dzwiga innego G3 poradzi sobie z Twoim. Jeśli jednak na tej sprawnej ładowarce Twój telefon by wyrzucał ten komunikat to możesz spróbować podnieść trochę styki z naklejki na tylnej obudowie telefonu. 

Zdjęcie wrzucę jak wrócę do domu.

------------------------edit------------------------------

6rspjk.jpg

302nd51.jpg

Telefonu na ładowarkę nie odkładam w jakiś szczególnie "zadbany" sposób. Ważne aby miejsce w którym jest naklejka na obudowie była mniej więcej na środku ładowarki, w miejscu w którym znajduje się zwój.

Edytowane przez czito
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi