Skocz do zawartości
Amigo76

Huawei ALE-L21 - bootloop, telefon nie włącza się.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam telefon HUAWEI ALE-L21 gdy go uruchamiam włącza się logo i nasteępuje restar i tak bez końca proszę o pomoc, co robić krok po kroku!

Edytowane przez AALEKSANDRA
    Złamany pkt. 4.3 Regulaminu Forum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siemka, młodszemu bratu padł telefon, ciagle się restartuje i wyświetla to: patrz załącznik. 

Nie zależy mi na tym co jest wiec go już formatowałem do zera tymi przyciskami fajnymi, lecz dalej to samo. Włączałem tez przyciskiem zwiększania głośności i włącznikiem jednocześnie, instaluje się coś, a na 5% się zawiesza i od nowa ekran z załącznika. Chciałbym dostać jakaś radę jak go uruchomić. Nie znam się, jestem kompletnie zielony w te klocki dlatego proszę o pomoc.

dzieki z góry za wszystkie rady i pozdrawiam

8EFAF13B-56D0-41F9-837B-4722C8796EA6.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, telefon huwawei p8 lite złapał bootloopa, firmware:ALE-L21C150B594 jest ktoś w stanie mi pomóc? Bootloader zablokowany i prawdopodobnie na tą chwile nie da się odblokować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Witam.
    Mam w ręce P8Lite w bootloopie. Nie wiem z jakiej sieci, nie wiem na jakim firmware, a Wipe z poziomu "vol+" + "pwr" nie pomaga.
    Poradników widzę masę, ale opierają się na wrzuceniu romu na kartę SD i dload, co u mnie nie działa (wyskakuje normalne logo huawei), a i wersji romu nie znam.
    Czy jest jakiś sposób, żeby "na chama" wgrać jakikolwiek czysty ROM? Na Xiaomi Mi5 już tak robiłem, ale tutaj nie potrafię tego ogarnąć.
    Jeśli było, to przeprasza i proszę o wskazówkę, a następnie usunięcie tematu.

PS. Fastboot wywala tak:
    Oczywiście HiSuite nie widzi telefonu, nie było włączonego trybu debugowania.

PSX_20190509_102508.jpg

Edytowane przez Krzysztof Słapa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzień dobry.
    Mam mały problem z moim starym telefonem. Huawei P8 Lite był kilka miesięcy nie używany przeze mnie. Wczoraj chciałem pod niego zainstalować LineageOS z ciekawości, aczkolwiek natknąłem się na problem już przy jego uruchomieniu. Telefon uruchamia się, jest animacja przy uruchomieniu telefonu - i na tym telefon stoi. Nie ładuje się, przy podłączeniu do ładowania wyświetla się tylko  czerwony piorunek.

Przeszukałem cały internet w poszukiwaniu problemu - żadna pomoc nie pomogła.

Szczegóły:

• Telefon ma odblokowany bootloader, co wskazuje czerwony napis PHONE unlocked przy fastboot'cie
    • fastboot oem get-bootinfo wyświetla `(bootloader) unlocked`

Do rzeczy.
    Pierwsze co zrobiłem, jak wiadomo - pobrałem ROM. Wszystko pięknie, rozpakowałem przez HuaweiUpdateExtractor pliczek update.app.
    Ściągnąłem z tego pliku BOOT, RECOVERY, CUST i SYSTEM.
    Niestety, w przypadku BOOT i RECOVERY wyświetlił mi się nieprzyjemny komunikat.

$ ./fastboot flash boot BOOT.img
    Sending 'boot' (22672 KB)                          OKAY [  0.590s]
    Writing 'boot'                                     FAILED (remote: 'flash writeprim vrl failure')
    fastboot: error: Command failed

Nie wygląda to najprzyjemniej, tym bardziej że owy błąd jest dość rzadkim okazem.
    Uszkodzona pamięć flash również odpada, przy zmodowanym ROMie (jakimś wyszukanym z xda pod mojego P8 Lite, nie istotne) przy obrazach boot i recovery komenda już przechodzi. W przypadku czystego OS - nie.

Flashując już CUSTa i SYSTEM ze stockowego update.app - procedura przechodzi.

No to spróbujmy inaczej. Sprawdziłem, czy ./fastboot erase data chociaż działa. Niestety - również bez skutku.

$ ./fastboot erase data
    Erasing 'data'                                     FAILED (remote: 'Command notallowed')

Powtórzę - mam odblokowany bootloader.

Jeżeli recovery systemowe mi nie wchodzi, to może spróbujemy z TWRP.

$ ./fastboot flash recovery twrp/RECOVERY.img
    Sending 'recovery' (36166 KB)                      OKAY [  0.940s]
    Writing 'recovery'                                 OKAY [  0.634s]
    Finished. Total time: 1.622s

Przeszło, prawda? Niestety, system przy próbie uruchomienia recovery wyświetla błąd przy rescue mode.

zkPueas.jpg

I to system potrafi wywalać różnego typu błędy - zależnie od tego jaki obraz TWRP próbuję instalować.
    No to spróbujmy go zbootować z img.

$ ./fastboot boot twrp/RECOVERY.img
    Sending 'boot.img' (36166 KB)                      OKAY [  0.941s]
    Booting                                            FAILED (remote: 'Command not allowed')

?

Może spróbuję ponownie odblokować bootloader ? 
    Taa... Pomarzyć można.

$ ./fastboot oem lock
                                                       FAILED (remote: 'Command not allowed')
    ===
    $ ./fastboot oem relock
                                                       FAILED (remote: 'data parse fail')

No to... factory reset trzema przyciskami?
    Niestety, ta opcja również nie wypaliła.
    Pousuwałem wszystkie pliki z karty pamięci, stworzyłem folder dload i do niego wcisnąłem update.app.
    Przytrzymując trzy przyciski naraz podczas włączania - co ciekawe - przenosiło mnie do eRecovery Huawei'a. 
    O ile czyścić cache eRecovery potrafiło, tak system zwipe'ować i ponownie formatować - już nie. Od razu po wejściu w tą opcję Wyskakuje wykrzyknik, a pod nim napis "Operation was unsuccesful".

Ponadto przez zabawę z tą kartą pamięci żadne urządzenie - czy Xiaomi, czy Samsung - nie wykrywa mi już owego SDHCka ?.
    Całe szczęście, że była to zapasowa karta.

Tutaj się kończą moje pomysły. Jestem zdeterminowany do naprawy tego Huawei'a - pytanie tylko co robić? Potrzebuję pomocy na 3 pytania.
    1. Jakie kroki mogę jeszcze poczynić, aby jakkolwiek naprawić ten telefon i od-bootloopować go?
    2. Jest jakiś sposób na to, aby mieć uprawnienia do jakichkolwiek komend w tym fastbootcie tak, aby nie wywalało mi komunikatu "Command not allowed"?
    3. Jak mogę przywrócić tą kartę pamięci do życia tak, aby znowu działała? ? 

Co do komend które nie przeszły mojego Command not allowed, przedstawiam cały spis:

./fastboot boot
    ./fastboot oem - niektóre przypadki
    ./fastboot erase
    ./fastboot flashing unlock

A co do moich specyfikacji dodatkowych telefonu:
    Mój model to ALE-L21. Próbowałem instalować już kompilacje C432B560. Adb jak wiadomo nie wykrywa mi telefonu - tylko fastboot.

Dziękuję za każdą okazaną pomoc! ? 
    Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odświeżam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ofciu

Przez cały czas gdy klikam włącz tylko pokazuje się huawei i potem czarny ekran jak klikam wszystkie trzy przyciski ukazuje się reboot który wyskakuje błąd po 4/5% gdy klikam potem włączy i podgłośnij jest reboot coś z datami i coś jeszcze klknałem to drugie i trzecie potem reboot i dalej to samo proszę pomóć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi