Skocz do zawartości
arq82

INFO Motorola moto x 2gn zanikanie głosu w trakcie rozmowy

Rekomendowane odpowiedzi

arq82

Witam, posiadam motke x 2gn od ok miesiąca i jestem z niej bardzo zadowolony , niemniej mam pewien problem , w trakcie rozmowy telefonicznej rozmówca nażeka na zanikający mój głos tak jak bym w trakcie rozmowy oddalał telefon od ust i przybliżał . Postanowiłem to sprawdzić , wziołem tel żony zadzwoniłem do siebie i faktycznie efekt jest taki jak by zasłaniało się ręką mikrofon i odsłaniało tak na zmianę . Patrzyłem w ustawieniach i nie ma nic do ustawień mikrofonu ( android 5,1) czy ktoś spotkał się z takim problemem ?? Nie wiem czy to jest problem fizyczny czy raczej kwestia oprogramowania ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szymel00

Pytanie, czy android 5.1 był od momentu wyjęcia z pudełka czy była to aktualizacja, zapewne odbyło się aktualizowanie oprogramowania z niższej wersji androida do wersji 5.1. Miałem podobny problem na innym urządzeniu, pomógł reset urządzenia do fabrycznych ustawień. ;)

Wysłane z mojego victara przy użyciu Tapatalka

[Dodano: 21.08.2015 - 11:49]

Można jeszcze sprawdzić i przełożyć SIM do innego urządzenia, być może coś z siecią jest nie tak. Z czasem takie odchyłki zdarzają się.

Wysłane z mojego victara przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arq82

Aktualizacja była do 5.1, karta SIM raczej oki, wcześniej miałem nexusa 4 i było wszystko dobrze , zrobię w przyszłym tygodniu reset fona i dam znać ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arq82

.... Zrobiłem factory data reset później jeszcze reset ustawień i w dalszym ciągu jest problem, ma ktoś jeszcze inny pomysł??? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    OSAD

Zostaje tylko serwis u mnie nie ma takich niespodzianek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie to samo się dzieje. Tez rozmówcy narzekają na zanikajacy głos w słuchawce. Z tego co pamiętam to miałem tak od początku tyle tylko że myślałem że coś z siecią i zasięgiem jest. Wychodzi na to że to wina sprzętowa mikrofonu. Mikrofon można zasłonić ręką w trakcie rozmowy bo jest z tyłu obudowy. Wycialem nawet większy otworek w silikonowym etui ale nic to nie dało. Coz telefon pójdzie na gwarancję.

Arq82 wyslales telefon na serwis? Napisz co i jak z tym zrobiles bo jestem ciekaw.

Edytowane przez gregorecki21

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arq82

Czekam na aktualizacje systemu , licze na to że aktualizacja pomoże, nie jestem w stanie rozstać sie telefonem na ponad dwa tygodnie:)z resztą serwis Motoroli nie wydaje mi się zbyt profesjonalny:) dzwoniłem tam że swoim problemem ale raczej mnie zlali :/ Z tego co mi wiadomo to z tyłu telefonu są mikrofony stereo do nagrywania filmów one nie biorą udziału przy rozmowie telefonicznej...

...a i pani w serwisie kazała jeszcze wprowadzić telefon w tryb awaryjny , powoduje on wyłączenie wszystkich zainstalowanych aplikacji , było podejrzenie że któraś z zainstalowanych aplikacji może to powodować. Niestety to też nie pomogło....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jak już to podejrzewam sieć GSM i jej słaby sygnał. Obecnie jade na Virgin mobile a wcześniej miałem play więc to to samo. Wczoraj zmieniłem sieć na T-Mobile w telefonie bo Virgin korzysta z anten play i t-mobile i jak narazie jest ok. Sprobuj zmienić sieć i wtedy zobacz.

Co do systemu lub aplikacji to na 100% nie ma to nic wspólnego z jakością rozmów. Na aktualizacje sobie jeszcze sporo poczekamy bo Motorola dopiero wypuściła listę telefonów które dostaną androida 6.0 a gdzie tu jeszcze soak testy i czekanie na wypuszczenie w danych regionach. Myślę że realny termin najbliższej aktualizacji to luty marzec 2016.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arq82

Wcześniej miałem tą samą kartę w nexusue 4 i nie było żadnych problemów :/ daj znać czy zmiana operatora pomogła ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arq82

Wymieniłem kartę SIM na nową bo miałem starą już od chyba 6 lat , przycinana na micro SIM później na nano SIM , poza tym że teraz mogę kożystać z 4g to nic się nie zmieniło cały czas zanika , poszła już aktualizacja do androida 6 na nexusy , Motorola podobno ma szybko dać aktualizację do 6 , jeżeli to już nic nie pomoże to w pi...du wysyłam fona do naprawy :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi