Skocz do zawartości
Maciej_27

Zamiennik GMail

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam zammienika programu GMail,

Chciałbym żeby pracował podobnie jak GMail, np jak wysyłam wiadomość na pocztę to on komunikuje mi, że jest nowa wiadomość praktycznie w przeciągu kilku sekund po wysłaniu.

Wiem że w innych programach jest możliwość sprawdzania czy jest nowa wiadomość co 5,10,15,20 itd. minut. Chciałbym żeby działał tak jak GMail.

PS. W GMail nie do końca podoba mi interfejs.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja korzystam z K-9 Mail -> do pobrania z marketu za darmo ;)

Sprawdź, może i Tobie przypadnie do gustu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie kwestia programu, tylko tego, gdzie masz konto mailowe. Gmail działa przez push email, czyli od razu po otrzymaniu wiadomości, wysyła powiadomienie. Każdy program Ci to załatwi, pod warunkiem, że konto mailowe również będzie obsługiwało push email.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    To nie kwestia programu, tylko tego, gdzie masz konto mailowe. Gmail działa przez push email, czyli od razu po otrzymaniu wiadomości, wysyła powiadomienie. Każdy program Ci to załatwi, pod warunkiem, że konto mailowe również będzie obsługiwało push email.

TO nie do końca tak jest. W HTC jest stockowa aplikacja do poczty i ona niestety nie obsługuje push email. Można sobie tylko ustawić czas co ile ma sprawdzać pocztę. Mimo posiadanego konta na gmailu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cóż, wniosek końcowy zatem taki: trzeba mieć i konto obsługujące push email i program do poczty obsługujący push email :E

Wątpię czy K9 działa na takiej zasadzie... Również ma on opcję sprawdzania konta (w tym gmail) co XX minut...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak właściwie, to można połączyć stockową aplikację do poczty z kontem Gmail w taki sposób, w jaki działa dedykowana aplikacja Gmaila, cała tajemnica to włączenie synchronizacji z Exchange, jest to możliwe, wystarczy ustawić Androida w ten sam sposób, w który ustawia się synchronizację na Windows Mobile (strona Google Sync, są tam informacje jak wypełnić odpowiednie pola).

Sprawdziłem wcześniej, działa tryb push do aplikacji E-Mail.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ka.
    Cóż, wniosek końcowy zatem taki: trzeba mieć i konto obsługujące push email i program do poczty obsługujący push email :E

Wątpię czy K9 działa na takiej zasadzie... Również ma on opcję sprawdzania konta (w tym gmail) co XX minut...

K9 bez problemu obsługuje też push z poczty na serwerze Mobile Me.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    K9 bez problemu obsługuje też push z poczty na serwerze Mobile Me.

A mi push z gmaila w K9 nie działa (za to działał w stockowej aplikacji do maili). I tak sprawdza według ustawionych minutowych odstępów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najnowszy K9 V3.906, obsługuje push-mail, osobiście korzystam na nim pocztę gmail.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi