Skocz do zawartości
meserszmit

samoistne łączenie się w nocy z płatnym internetem

Rekomendowane odpowiedzi

Szczęść Boże. 

Mój problem wygląda tak - mój telefon samoistnie łączy się z płatnym internetem kiedy leży na biurku w nocy, mimo że jest na stałe połączony z wifi. Rozumiem, że pewnie pobiera jakąś aktualizacje. O ile nic złego się nie dzieje kiedy mam wykupiony pakiet internetowy, ale ostatnio ta sytuacja się wydarzyła zaledwie parę godzin po zakończeniu się okresu trwania pakietu, co spowodowało wyczyszczenie konta do zera. Przeglądając historię połączeń na stronie mojego operatora zorientowałem się, że ta sytuacja dzieje się regularnie, bo miesiąc wcześniej również doszło do podobnego wyczyszczenia konta, którego nie byłem nawet świadom. 

model telefonu: motorola moto g
    wersja systemu Android: 5.1
    operator: Play

Zadzwoniłem do biura obsługi i pani powiedziała mi, że nie ma wglądu z jakimi stronami łączy się mój telefon i ona nie może mi za bardzo pomóc. Mam nadzieję, że na tym forum znajdą się życzliwi ludzie, którzy wiedzą jak tą sprawę załatwić. 

Zostańcie z Bogiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deus

Czy korzystasz/korzystałeś z płatnych subskrypcji?

Mam na myśli..jakiś serwis informacyjny, pogoda, smsy premium w sposób cykliczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nigdy w życiu. Zamieszczam zrzut ekranu z tymi połączeniami.

gCrqIsg.png

Edytowane przez deus640
    Dodanie spoilera

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deus

Faktycznie dziwna sprawa. Są dwie drogi w zasadzie. Po pierwsze, złapałeś jakieś złośliwe świństwo w ramach aplikacji.

Po drugie masz cykliczną usługę związaną z kartą sim. Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że ta opcja odpada.

Pytanie brzmi...czy skanowałeś system antywirusem bądź przywracałeś ustawienia fabryczne z poziomu recovery - full wipe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To z cykliczną usługą raczej odpada, bo ta sytuacja powtarza się nieregularnie i dosyć często (czasami po prostu łączy się w ramach pakietu).  

gfAx6ar.png

Nie skanowałem systemu. Ustawienia fabryczne przywracałem jakieś 3 miesiące temu i od tamtego czasu wgrałem może z 5 aplikacji z google play. 

Mam jeszcze jedno pytanie - czy wy jak przychodzicie do domu i łączycie się z wifi to wyłączacie transmisję komórkową? Ja nigdy tego nie wyłączałem, bo myślałem, że skoro jestem połączony wifi to automatycznie powinno ignorować tą transmisję.

Edytowane przez meserszmit

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deus

Łącząc się ze swoim domowym wifi zazwyczaj nie wyłączam transmisji danych (wyjątkiem jest noc, gdy np. o 2 wyłączam wifi i kładę się spać - wtedy też połączenie z internetem nie jest mi potrzebne). Dzieje się dokładnie tak jak zakładasz. Przełączenie na sieć komórkową występuje jedynie w przypadku zerwania połączenia z wifi. Twoja sytuacja wygląda mi to na złośliwą aplikacje - łączenie z płatnymi witrynami.

Edytowane przez deus640

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deus

Przeskanuj cały system gruntownie wraz ze wszystkimi nośnikami pamięci https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kms.free&hl=pl + wybierz wersję próbną (na 30 dni) czyli z pełnymi funkcjami. Nie pamiętam jak to jest w mobilnym Kaspersky'm ale...ustaw ochronę na poziom maksymalny. Zapewni to na prawdę dogłębny skan.

Jeśli sytuacja się nie uspokoi czeka Cię hard reset - full wipe przez recovery.

Chyba, że inni użytkownicy będą mieli lepszy pomysł..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeskanowałem, nie wykryto zagrożeń.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deus

W ostatecznym wypadku factory reset z full wipe z poziomu recovery. Niestety, to rozwiązanie wiadomo czym skutkuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi