Skocz do zawartości
kanka92

info Kupno z3c - czy warto, gdzie kupić, opinie, dyskusja ogólna.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pytam o oficjalne duże sklepy bo sprawa jest prosta i oczywista. Bardzo dużo tych telefonów zdążyło się już pojawić na allegro, ale wiele aukcji budzi sporo wątpliwości. Np. trafiłem na sporo aukcji na których były zamieszczone rzeczywiste zdjęcia telefonu, na których naklejona na ekran i na tył telefonu folia, ma pod spodem mnóstwo bąbelków. Często się tak zdarza, czy jest to wyraźny znak, że folia była już z niego ściągana ? Jeżeli macie wiedzę, lub doświadczenie napiszcie też, czego na aukcjach unikać. Czy np. telefony z tzw. "europejskiej dystrybucji", faktycznie będą przyjęte na serwis w każdym autoryzowanym punkcie ? Może chcecie odradzić albo polecić jakiegoś sprzedającego ? Jest też oczywiście dużo telefonów z przedłużenia umowy i w związku z tym pytanie, brand którego z operatorów jest najmniej inwazyjny ? (najmniej aplikacji i wszelkich innych znaków, że tel pochodzi od operatora)

Edytowane przez patrikos23
    Dodałem prefiks.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majki84

Dzisiaj rozpakowalem nowy telefon, folie miały bąbelki, mają one chronić ekran przed kurzem i rysami w transporcie i masz ją od razu zdjąć, pewnie dlatego taka jest. Szkoda ze pudełka nie są plombowane jak np. Samsungi.

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piospi

Najmniej inwazyjnym jest T-Mobile.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oglądałem w salonie sony i tam folia wyglądała podobnie więc to raczej normalne. Chyba nikt kto chciałby ukryć używanie nie robiłby zdjęć żeby to zniweczyć

Edytowane przez xywameg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

yvajaver.jpg

Pudełka są plombowane kolego.pierwszy czarny z sony center zaplombowany oraz drugi biały ze sklepu również zaplombowany. Jeśli pod folia jest kilka bombelkow to na 100% ktoś ta folie zdejmowal.jeśli ktoś twierdzi ze tak było od początku to zwyczajnie kłamie prosto w oczy.folia jest nakładana na ciepło i nie ma prawa być bombelkow na fabrycznie

arydy4er.jpg

nowym telefonie.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez m1chal92
    obrazki na forum umieszczamy w spoilerach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majki84

Dziwne. Prosto z magazynu nie dla idiotow po dostawie otwieralem karton, zero plomb. Dzisiaj kolejna dostawa i to samo. Wszystkie wyglądają tak samo, nie mają plomb i wszystkie mają bąbelki pod folią. Na aukcjach też widzę że ludzie mają z bąbelkami. Może tylko w sklepach Sony są ich plomby a na rynek i do operatorów idą inne partie? Ciekawe czy te ze sklepów Sony też mają bąbelki.

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ze sklepu sony mam jeden ale oglądałem kilka żeby nie trafić na źle skasowany i na każdym folia była idealnie naklejania bez żadnych babelkow.

No proszę was jak mają fv bąbelki na foli fabrycznej zakładane na ciepło?

Co do plomb to na oby były plomby (z sony center oraz zwykły sklep)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kupiłem w T-Mobile plomby nienaruszone a lekkie bąbelki były to te folie są takie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też miałem bąbelki pod folią. Co w tym nadzwyczajnego? Nie jest to żadnym wyznacznikiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majki84

A ja po następnej dostawie do MM stwierdzam, że ani Z3 ani Z3C nie ma żadnej plomby. Pudełko można bez problemu otworzyć. Folia w której jest sama słuchawka, nie jest zaklejona na klej tylko na zasadzie otwartej "skarpety". Też tak mieliście? Swoją drogą to niektóre pudełka z drogimi Samsungami (np. S5) przychodzą z podwójnie najlejanymi plombami, gdzie widać, że pierwsza jest zerwana, a na nią naklejona jest druga. Oczywiście w MM nikt nie ma możliwości naklejania niczego, bo nie mamy dostępu do takich naklejek, ale czytałem gdzieś na forach, że czasem w samej fabryce telefony są cofane, otwierane i znowu plombowane...

PS. Czy polecacie któryś z tych najtańszych e-sklepów? Muszę na szybko kupić telefon jak najtaniej, a w Szczecinie nikt nie sprzedaje na szybko telefonu np. po przedłużeniu umowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi