Skocz do zawartości
kanka92

info Kupno z3c - czy warto, gdzie kupić, opinie, dyskusja ogólna.

Rekomendowane odpowiedzi

jotwu
    Napisano (edytowane)

Aukcja ok. Czy da radę? Zawsze da, tylko trzeba poszukać

@up

Edytowane przez foxpl1
    nie cytujemy całych postów poprzedzających, @up wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Teszub

No tak tylko że sprzedawca kwituje zakup fv marża która nie jest podstawą jako dowód zakupu do gwarancji. Fv marża to tak jakby dowód zakupu przedmiotu który już kiedyś był sprzedany a wcześnie jeszcze kupiony pierwotnie. Taki komis, sprzedaż z pośrednictwem. Gwarancja leci od momentu tego pierwotnego zakupu.

Fv najlepiej 23% vat a nie 0% vat a najważniejsze żeby była nazwa przedmiotu sprzedaży z nr imei.

Niby na taki dowód zakupu (fv marża, paragon 0%) producent nie udziela bezpłatnego serwisu, a z drugiej strony Sony respektuje również prawidłowo wypełnioną kartę gwarancyjną z nr imei, nazwą produktu, pieczątką sprzdającego i datą zakupu. Ale nie wiem czy ten sprzedający to tylko jakiś oficjalny partner Sony ma być ?

Może ktoś wie więcej na ten temat ?

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten sprzedawca posiada telefony z dystrybucji Plus GSM. Może posiada faktury z plusa, te powinny być juz wystarczajace.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    radexon
    Xperie z Orange mają zablokowany bootloader na wieczność.

Ale idzie wgrać czysty soft niebrandowany?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jotwu

Idzie

Wystarczy poczytać na forum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    box33
    Napisano (edytowane)

Każda aplikacja trzyma część danych na partycji systemowej. Pozostałą część może trzymać albo na wbudowanej SD albo zewnętrznej SD. Tu jest niestety bałagan, bo każdy robi po swojemu i zdarza się, że aplikacja trzyma dane na każdej z trzech partycji. Wiele aplikacji ma opcję wyboru magazynu danych, np. Deezer czy Titanium Backup. Wskazujesz, z której karty ma korzystać i tak już zostaje (co swoją drogą przydaje się bardzo przy przenoszeniu danych z telefonu na telefon).

możesz mi powiedzieć gdzie to ustawić w TB żeby mi domyślnie instalował  apki na zewn sd? Oczywiście roota mam ale nie mogę znaleźć takiej opcji nigdzie . Ręcznie też nie mogę przeniesć apki (callrecorder). W poprzednim telefonie na andku 4.1.2 wszystko sie dało zrobić a tutaj na KK jakoś mi trudno to ogarnąć 

Edytowane przez box33

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    m.sta

Bo problem w tym że KK ma zablokowane przenoszenie całych aplikacji na kartę SD, da się ponoć to zrobić w jakiś sposób po roocie ale to musisz poszukać już sam bo się nie bawiłem w to.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    box33
    Napisano (edytowane)

no to jest wogóle jakaś głupota, m. in. po to kupiłem ten telefon dlatego że ma karte micro sd ktorą można wyciagnąć. Po przejsciach z Xperią S ktora miała tylko wbudowaną to ja dziekuję za takie rozwiązanie. Padł mi telefon i tydzien czasu się męczyłem aby odzyskać dane z wewn. karty pamięci  na której miałem backup wszystkich aplikacji wraz z ustawieniami i danymi. Chce instalować na micro sd wszystkie apk -tyle ile można  bo wiadomo że nie wszystkie się da . Natomiast już napewno musze mieć wszystkie kopie z TB na tej karcie bo trzymanie  tego na wbudowanej  16GB mija się z celem. Jeśli ktoś wie jak to zrobić i czy wogóle się da to proszę o pomoc. Jak utworze recznie katalog TB na micro sd to program go widzi i można wskazać mu tą lokalizację ale kopii już w tym katalogu nie zapisze, wyskakuje komunikat że mało pamięci a karta cała pusta jest    

Edytowane przez box33

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może ktoś zmieniał Nexusa 4 na Z3 Compact?

Warto? Jest odczuwalna różnica w wydajności i przyjemności użytkowania?

Generalnie Nexus mi wystarcza, ale bateria po dwóch latach już trochę niedomaga.

Myślałem o dużym smartfonie (S5 / Z3), ale chyba jednak nie chcę nosić w kieszeni takiej tafli. Stąd też moje zainteresowanie Z3C, która ma zbliżony rozmiar (nawet trochę mniejsza).

Z drugiej strony zastanawiam się, czy nie poczekać jeszcze z pół roku na kolejne modele - na przykład Z4C.

Przeskok na Z3C nie wydaje mi się zbyt duży z kilku powodów. Taka sama ilość RAM, taka sama rozdzielczość ekranu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi