Skocz do zawartości
kanka92

info Kupno z3c - czy warto, gdzie kupić, opinie, dyskusja ogólna.

Rekomendowane odpowiedzi

Zrootowałem. Potem Root Explorer (najwygodniejszy), partycja system do zapisu, edycja platform.xml, restart i koniec.

Edycja musi się udać jeśli masz /system w trybie zapisu zamontowany.

A jak nie chcesz kupować Root Explorera to Terminal Emulator, mount -o rw,remount /system, edycja pliku i restart.

Xposed wbrew pozorom może więcej problemów przysporzyć bo potrzebuje poprawnie zainstalowanego BusyBoxa z którymś bywają problemy (znaczy trzeba go i tak ręcznie instalować).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie, ja właśnie zamieniłem Blackberry Q10 na z3c. O systemach nie będę mówił bo to zupełnie co innego. Pozytywnie mnie zaskoczyła bateria. Przy pierwszym ładowaniu telefon już pracuje 10h (ponad 6h włączonego ekranu) i zostało mu 26 proc- jest to jak dla mnie rewelacja.

Mega minus- szklany śliski spód- już dwa razy telefon mi poleciał ze stołu na podłogę- całe życie wydawało mi się, że stół jest równy bo nic z niego nie spadało:). Zamówiłem już gumowe etui.

Ogólnie zobaczymy za jakiś czas ale jestem pozytywnie zaskoczony. Polecam z3c- warto kupić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    khak

to jak w koncu jest z tymi instalkami na karte SD ? Jak jest pod lolipopem ? Jezeli nie chce bawić się w rotowanie systemu to nie dla mnie telefon ? Nie bardoz rozumiem dlaczego to jest problem kitkata ? W galaxy s2 4.1 jes tbez problemu przenoszenie na karte Sd . W mojej Moto G z 4.4.4 tez nie ma klopotu z przenszeniem aplikacji, tylko w z3c to występuje ? to nie wina kitkata

Edytowane przez khak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lukasm

Warto kupić? Wszystko mi w tym telefonie pasuje (no, cena - nie) i juz miałem kupować, gdy zacząłem czytać o pękających ekranach. Teraz myślę o Z1c - trochę tańsza, niestety cięższa, ze słabszą baterią, ale może będzie trwalsza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    khak

Zc3 compact jest "śliska" . To z opinii kolegi. Niezbędny jest jakis silikon, lub inny pokrowiec. Bez ochrony, np. podczas jazdy rowerem bedzie ryzyko że wysunie się z kieszeni 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    m.sta

No to jest problem dość duży. Jak ma się luźne spodnie to telefon potrafi wysunąć się nawet z kieszeni podczas siedzenia. Mój wyskoczył jak byłem w kinie na szczęście zatrzymał się na fotelu. Dlatego warto mieć jakies etui.

Co to tych szkieł było kilka osób na początku a teraz jakoś cisza to nie traktował bym tego jako powszechny problem.

Edytowane przez m.sta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie bardoz rozumiem dlaczego to jest problem kitkata ? W galaxy s2 4.1 jes tbez problemu przenoszenie na karte Sd.

Dlaczego KitKata? Zapytaj Googla czemu tak. Albo poszukaj odpowiedzi bo było wielokrotnie.

Ale jeśli twierdzisz, że na 4.1 jest ok i to jest KK to hmm... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem że zaraz mnie zjedziecie, za to że jestem leniem ale może ktoś polecić jakiegoś sprzedającego, gdzie mogę kupić telefon który później przyjmie SONY do serwisu w razie co na gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Teszub

Sklep Sony, Euro, Media itp. elektromarkety

A jak chcesz taniej to allegro pod warunkiem że sprzedawc wystawi Ci FV Vat 23% z nazwą telefonu i nr imei oraz poprawnie wypełni kartę gwarancyjną lub ktoś prywatny kto sprzedaje fona który wziął z salonu gsm i ma na niego papiery które Ci da. Obcji multum nawet dla lenia

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SELVA

Czy może ktoś polecić lub wykluczyć sprzedawców z listy ceneo, u których warto/nie warto dokonać zakupu telefonu?

http://www.ceneo.pl/32065633;0280-0.htm#tab=click_scroll

Oferty można pogrupować na 3 grupy cenowe:

1 najtańsze: do max 1600 PLN - oczywiście chodzi o ta grupę ofert.

2 pewniaki typu euro, seris, komputronk, media, itp. z cena ~1800

3 grupa z cena wyższą od oficjalnej ceny Sony

O allegro nie wspominam, bo tam ofert typu faktura VAT23 właściwie brak.

Sprzedających telefony od operatora jest jak na lekarstwo i cena ich jest niewiele niższa od tych "pewniaków" sklepowych.

No i poza tym wszystko już zostało na ten temat opisane.

Edytowane przez SELVA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi