Skocz do zawartości
kanka92

info Kupno z3c - czy warto, gdzie kupić, opinie, dyskusja ogólna.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Czy ktoś może się wypowiedzieć o sklepie PL-GSM ? Chciałbym kupić Z3C na tej aukcji: http://allegro.pl/sony-d5803-xperia-z3-compact-black-czarny-24h-i5229436863.html

Widzę że sklep ma bardzo dużo pozytywnych komentarzy, lecz martwi mnie "dystrybucja europejska". Czy oznacza to, że telefon będzie można w razie uszkodzenia odesłać do jakiegokolwiek serwisu na terenie europy ? I jak ma się kwestia aktualizacji takiego telefonu ? Czy dostanę Lollipopa bez operatorskich opóźnień ? 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam ! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jotwu

dobra miałem chwilę więc ich sprawdziłem

Wystawiają fakturę VAT marża więc raczej będzie problem z serwisem bezpośrednio (tylko musiał byś wysyłać przez nich nich) żeby było wszystko ok to musieli by Ci udostępnić dokument zakupu jaki oni otrzymali nabywając te tel a niestety tego nie robią bo jak mi powiedzieli "jest to faktura zbiorowa i są na niej poufne dane" tak więc szukaj sklepu czy też osoby indywidualnej która udostępni Ci przy sprzedaży org dowód zakupu wraz z wypełnioną gwarancją

Edytowane przez jotwu
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dobra miałem chwilę więc ich sprawdziłem

Wystawiają fakturę VAT marża więc raczej będzie problem z serwisem bezpośrednio (tylko musiał byś wysyłać przez nich nich) żeby było wszystko ok to musieli by Ci udostępnić dokument zakupu jaki oni otrzymali nabywając te tel a niestety tego nie robią bo jak mi powiedzieli "jest to faktura zbiorowa i są na niej poufne dane" tak więc szukaj sklepu czy też osoby indywidualnej która udostępni Ci przy sprzedaży org dowód zakupu wraz z wypełnioną gwarancją

Dzięki za info :) Jestem bardzo słabo obeznany w temacie faktur itp. Ale np jeżeli do karty gwarancyjnej, jest dołączony paragon, to gwarancja jest uznawana czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jotwu

Nie

Musi być dowód zakupu na którym będzie umieszczony imei urządzenia

[Dodano: 07 kwiecień 2015 - 14:37]

Więc musiał byś mieć fakturę VAT 23 lub marża na której by był wpisany nr imei

Ale nie jest tak kolorowo bo tel musi być w tym przypadku z dystrybucji polskiej żebyś nie potrzebował więcej dokumentów

A na allegro praktycznie większość tych sklepów ma z dystrybucji niemieckiej, angielskiej itd i w tym przypadku oprócz tego co wyżej napisałem musiał byś też mieć ich org dowód zakupu a niestety są to dowody hurtowe (na jakąś ilość tel) i oni ci tego nie udostępniaą więc w razie jakiej kolwiek awarii musisz wtedy przekazać tel sprzedawcy a oni wysyłają do w-suportu

Tak więc albo z polskiej dystrybucji i wystarczy faktura VAT 23/marża z wpisanym imei na niej i wwypełniona gwarancja albo jeszcze dowód oryginalny zakupu jeżeli tel z innego kraju pochodzi

Ew jak ktoś brał w jakiejś sieci na przedłużenie to wtedy tak samo dowód zakupu i wypełniona gwarancja

[Dodano: 07 kwiecień 2015 - 14:44]

Jeżeli chcesz wiedzieć z dystrybucji na jaki kraj jest tel pytasz sprzedawcy,jak mówi że z polskiej to bierzesz od niego nr imei danego tel i dzwonisz na infolinię sony xperia lub w-suportu i jak im podasz to Ci powiedzą

Edytowane przez jotwu
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Aruxo

Witam !
    Czy ktoś może się wypowiedzieć o sklepie PL-GSM ? Chciałbym kupić Z3C na tej aukcji: http://allegro.pl/sony-d5803-xperia-z3-compact-black-czarny-24h-i5229436863.html
    Widzę że sklep ma bardzo dużo pozytywnych komentarzy, lecz martwi mnie "dystrybucja europejska". Czy oznacza to, że telefon będzie można w razie uszkodzenia odesłać do jakiegokolwiek serwisu na terenie europy ? I jak ma się kwestia aktualizacji takiego telefonu ? Czy dostanę Lollipopa bez operatorskich opóźnień ? 
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    Pozdrawiam ! :)

Ja 2 tyg temu kupowałem w tym sklepie, ogólnie jestem zadowolony, sama transakcja przebiegła bez żadnych problemów, wszystko było zgodne z opisem ale aktualizacji do Lollipopa nie mam do dnia dzisiejszego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jotwu

Bo zapewne masz brand jakiejś sieci

No i pamiętaj że nie przyjmą ci bezpośrednio w serwisie sony tylko przez ten sklep będziesz musiał wysłać jak coś

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Aruxo

Bo zapewne masz brand jakiejś sieci

No i pamiętaj że nie przyjmą ci bezpośrednio w serwisie sony tylko przez ten sklep będziesz musiał wysłać jak coś

No i dobra, sklep jest popularny więc nie sądzę żeby nagle zniknął z rynku. Nie mam żadnych aplikacji od operatora ani żadnego loga, więc nie sądzę żebym miał branda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jotwu

Nie musisz mieć

Wpisz

*#*#7378423#*#*

Software info i tam masz

Customization Version

I go podaj

Edytowane przez jotwu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi