Skocz do zawartości
Academic

Zdjęcia i filmy nie pojawiają się galerii, ale są na karcie SD

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

mam problem z moim Desire Z, choć problem wydaje się być software-owy, zatem może dotyczyć każdego. Problem polega na tym, że w pewnym momencie zdjęcia i filmy wykonane telefonem przestały pojawiać się w galerii. Pojawiają się za to normalnie na karcie SD (widać je czy to z poziomu komputera, czy używając przeglądarki plików na telefonie, np. GhostCommander-a).

Trochę pogooglowałem i znalazłem sporo osób z problemem podobnym do mojego. Niestety rozwiązania podawane w znalezionych wątkach (dobre podsumowanie jest blisko źródła, czyli tutaj: Issue 13419 - android - New pictures disappear in Gallery - Android - An Open Handset Alliance Project - Google Project Hosting) nie rozwiązują problemu, albo rozwiązują go tylko częściowo, pojawia się kilka sugestii:

1. Skasować plik .nomedia z katalogu DCIM lub podrzędnego - u mnie nie ma takiego pliku

2. Użyć aplikacji, która wymusi skanowanie karty SD, np. SDRescan - działa, ale tylko na jedno odpalenie galerii - to nie rozwiązanie

3. Skasować pliki tymczasowe galerii - kasowałem, brak rezultatów

4. Wyłączyć synchronizację z PicasaWebAlbums - nawet nie włączałem

5. Factory Reset - no comment, nie próbowałem.

Czy ktoś mam może pomysł co z tym zrobić?

Pewnym rozwiązaniem byłaby instalacja alternatywnej aplikacji galerii - czy ktoś coś poleca?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    remmyhi

1 - może masz ten plik na głównym katalogu na karcie?

Jako alternatywa używam JustPictures...

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    raf-PL

NA Samsung i5800 na A2.1 jest to samo. Po skasowaniu jakiegokolwiek pliku przez Menadżer Plików skanuje na nowo kartę pamięci i tym samym pojawiają się nowe zdjęcia w Galerii.

QuickPic załatwił sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sdcard/Android/data/com.coolris.media chyba taka ścieżka usuń ten folder i restart telefonu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sdcard/Android/data/com.coolris.media chyba taka ścieżka usuń ten folder i restart telefonu

Niestety po pierwsze nie mam takiego katalogu (nazwa jest zależna od galerii, widocznie używasz innej), a po drugie nawet jak skasuję miniaturki, to nic to nie pomaga - pisałem o tym. Ale dzięki za chęci :-)

---------- Post dołączono o 08:57 ---------- Poprzedni post napisano o 08:55 ----------

Zgłosiłem problem do supportu HTC, oto odpowiedź:

Dziękujemy za kontakt z HTC w sprawie problemu z kartą SD.

Proszę o wykonanie miękkiego resetu urządzenia - wyjąć baterię w czasie pracy urządzenia i włożyć ją po 10 sekundach

Proponuję wyjąć z telefonu kartę SD i włożyć ją ponownie po przeczyszczeniu.

Jeżeli to nie pomoże pozostaje factory reset, po uprzednim zback-upowaniu danych.

Zastosowałem się do pierwszej rady - nie pomogła. Druga i trzecia wydają mi się niedorzeczne, więc się nie sotoswałem, ale może komuś to pomoże. Ja dałem za wygraną i zainstalowałem QuickPic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ten sam problem ale o dziwo nie występował on na początku. Zacząłem analizować co się takiego wydarzyło w międzyczasie i powiązałem to z aktualizacją Androida do wersji 2.3. Nie używam aparatu w telefonie zbyt często ale wszystko wskazuje, że u mnie stało się to po aktualizacji systemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mam ten sam problem ale o dziwo nie występował on na początku. Zacząłem analizować co się takiego wydarzyło w międzyczasie i powiązałem to z aktualizacją Androida do wersji 2.3. Nie używam aparatu w telefonie zbyt często ale wszystko wskazuje, że u mnie stało się to po aktualizacji systemu.

Ja również mam telefon po upgradzie do 2.3, więc niewykluczone, że masz rację - ja niestety nie pamiętam co było pierwsze - problemy, czy 2.3. Z kolei link do forum google, który wkleiłem w pierwszym liście wskazywałby, że jest to problem niezwiązany z żadnym modelem telefonu, czy wersją systemu - po prostu ogólny bug. Ciekawe, że już pół roku mija i nikt się z tym nie uporał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi